Zenová zahrada moderní – jak vytvořit harmonickou zahradu

moderní zen zahrada-štěrk-dekorativní-flowerbeds-mech-vegetal-javor-Japonsko
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 1/20


Tým společnosti Deavita vám již představil řadu článků věnovaných tvorbě a Zen zahrada moderní a protože toto téma vás nezastavuje, pokračujeme v sérii. Možná víte, že hlavní myšlenkou zenové zahrady je vytvořit zahradu v japonském stylu, tedy zelený kout, kde vládne mír a harmonie. Reprodukce harmonické japonské zahrady není obtížné a neexistuje jediné pravidlo pro úspěšné vytvoření takové zahrady, ale je nezbytné respektovat určité etapy.

Moderní zen zahrada - roh ráje vedoucí k uvolnění

moderní zen zahradní skály-erable-japan
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 2/20

Chcete-li vytvořit moderní Zen zahradu na střešní terase ve městě, možná vás bude inspirovat výše uvedený obrázek. Vytvoření úspěšné zenové zahrady nemusí nutně vyžadovat velký prostor, což je ideální volbou pro transformaci střechy. Zenová zahrada je spojena s meditací, a proto může být drobná, ale intimní a harmonická. Doporučujeme vám, abyste vytvořili plán, protože úspěšné japonské uspořádání je spíše složité umění a improvizace zde nejsou vítány. Sázkajte na geometrické tvary a asymetrii a nebudete se pokazit.

Moderní zahrada Zen - Inspire zahrady země vystupujícího slunce

moderní zen zahradní-pískové-boulder-bed-woodwood
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 3/20

Zahrady země slunce jsou opravdovým mistrovským dílem, pokud jde o harmonickou atmosféru, která tam vládne. Pro dopravu do moderní zahrady Zen musíme postupovat několik důležitých kroků. První věc, kterou je třeba poznamenat, je použití přírodních materiálů, jako jsou kameny, písek, štěrk, vegetace a podobně. Sand připomíná povrch klidného jezera nebo řeky a přináší pocit uvolnění. Podívejte se na fotografii výše a cítili jste tu harmonii, která vládne.

Přírodní materiály v japonské zahradě

moderní zen zahradní-box-koule-štěrk-dekorativní-rostlinný-pěna
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 4/20


Abyste úspěšně rozvinuli svou zahradu Zen, doporučujeme vám vsadit na přírodní materiály, které vytvářejí atmosféru relaxace a meditace. Dřevo a stromy (japonské javorové nebo jehličnaté stromy), rostlinný mech nebo bonsai, zeleň patří k základním prvkům harmonické moderní zahrady. Usaďte rostliny na "postel" dekorativního štěrku nebo písku.

Zenová zahrada snů - ponořte se do své relaxační atmosféry

1

moderní zen zahrada-ne-japonská-brána-kámen-štěrk-rozdrcený-box-míč
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 5/20

Sponzorované odkazy

Tato moderní Zen zahrada zaujímá malý prostor v obrovské zahradě, ponořené do svěží vegetace. Zahrada Zen je vše, co potřebujete k nalezení svého vnitřního míru. Příjemná, příjemná a harmonická atmosféra přivádí k meditaci. Koutkem ráje, kde se můžete zbavit všech problémů každodenního života.

Které rostliny v současné japonské zahradě?

moderní zen zahrada-štěrk-bílé-stromy-skály
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 6/20


Zenová zahrada není mezi těmito pestrobarevnými zahradami, které jsou dotčeny květinami v každé barvě luku. Naopak! Zde nalezneme strukturní rostliny včetně japonských jehličnanů a javorů. Bambus, keře a borovice naleznou také své místo. Skály pokryté rostlinným mechem poskytují dotek extra zeleně velmi čerstvého a příjemného.

Omezte počet rostlin tak, abyste nerušili harmonii

moderní zen zahrada-písek-alej-no-japanese-box-ball-lucerna-japonsko-stromy
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 7/20


Pokud jste mezi šťastnými majiteli velké zahrady, malý kout stačí k tomu, aby chránil Zenovu harmonii. Zenová zahrada se často nachází v poloostrovném prostředí. Jakmile si vyberete správné místo, můžete začít vytvářet svůj malý koutek míru. Podle vašeho plánu zvolte dekorační štěrk, různé rostliny a všechny malé detaily, které přinesou konečný dotek.

Japonská zahrada ponořená do zeleně

moderní zen zahrada-trávník-štěrk-dekorativní-box-míč-křovino-kvetoucí
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 8/20

Jak jsme již zmínili, rozmanitost barev v zenové zahradě je omezena na minimum. V zahradě inspirované zenem můžete vidět krabici růžových květů, která je v kontrastu s ohromnou zelení. Zelená je spojena s mírem a harmonií, a proto je tato barva a všechny její nuance v japonské zahradě všudypřítomné.

Japonské štěrk, bonsai a lucerny

moderní zen zahrada-květinové záhony-stromy-bonsai-lantern-japonsko-štěrk
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 9/20

Nahoře představujeme malou typickou japonskou zahradu, upravenou bonsai, obklopenou přírodními kameny, skalami a tradičními detaily, jako je japonská žulová lucerna.

Exkluzivní zenová zahrada

zen zahrada moderní-moderní-rybník-bambus-allees-kámen
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 10/20

Zenová zahrada vyzařuje přírodu a harmonii, ale v moderní podobě. Lůžka z bambusu jsou obklopeny cikcakovanými uličkami pokrytými šedými deskami. Rostliny se odrážejí v klidných vodách pánve. Zahrada, která je ideální pro současné střešní terasy ve městě.

Japonská zahrada s zenovou atmosférou

moderní zen zahradní-hedge-box-štěrk-crass-skály
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 11/20

Design této moderní zahrady se zaměřuje na atmosféru Zen, kterou přinášejí přirozené detaily. Malý bazén obklopený skalami, které se zdají být rozptýleny chaotickým způsobem, dekorativní štěrk a kulatý koule tvoří oko, které loví zenový dekor.

Japonská zahrada, která dýchá přírodu

moderní zen zahrada-štěrk-dekorativní-skály-květinové záhony-plant-mech
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 12/20

Zen umění miluje přírodu a všechny její poklady. To je důvod, proč sázky na přírodní materiály jsou klíčem k vytvoření okouzlující a autentické Zen zahrady. Odvažte si skály, které spočívají na rostlinných pěnových lůžkách, dekoračních štěrkových a bambusových sítích.

Zen zahrada - jak ji vytvořit ve vlastní zahradě

moderní zen zahrada-štěrk-crass-skály-zahrada-suchý
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 13/20

Skalní zahrada patří k současným trendům soudobé terénní úpravy. Je to proto, že takováto zahrada nevyžaduje pravidelnou údržbu a zůstává zároveň místem dobře uspořádaného a harmonického odpočinku, kde si můžete odpočinout a meditovat. Vytvoření suché zahrady v rozsáhlé zelené zahradě je skvělý tip, který dává majitelům domů možnost těšit se jak z zeleně, tak zenové harmonie.

Moderní zenové zahradní uspořádání - vsadit na geometrické tvary

moderní zen zahrada-tvar-ovál-mech-rostlinný-písek-hrany-živý plot
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 14/20

Tím, že se opíráte o geometrické linie, se vám podaří vytvořit harmonickou krajinu. Geometrické tvary přinášejí do zahrady pocit symetrie a dávají jí uspořádaný a elegantní vzhled.

Zahradní jezírko - protože voda je harmonie

moderní zen zahradní-rybník-lucerna-japonské-strom-box-stromy
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 15/20

Jak jsme zmínili výše, klidné vody zahradního jezírka, které odrážejí rostliny, vytvářejí atmosféru relaxace, která vyzývá k meditaci. Lilie plovoucí na povrchu sublimují ještě víc designu zenové zahrady tím, že přinesou romantický dotek.

Zenová zahrada "divoká"

moderní zen zahradní-rybník-zahradní-lucerna-japonsko-stromy
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 16/20

Čím víc je vzhled japonské zahrady divoké a přirozené, tím lépe. Pokud je vaše zahrada dostatečně prostorná, odvažte si vytvořit rybník s vodními rostlinami a ryby. Obklopte skalní bazén, aby byl ještě krásnější.

Vytvořte moderní zen zahradu ve městě - je to možné

moderní zen garden-in-town-lantern-japonsko-jehličnatý-trávník
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 17/20

Senujete o zenovém koutě, kde se zbavíte každodenních problémů? Vytvořte zenovou zahradu na střešní terase. Nastavte ji s mladými stromy, dřevem a trávníkem. Přidejte dekorativní prvky, jako je jedno nebo více japonských lucerny, zahradní štítky apod.

Vnitřní nádvoří se změnilo v malou zenovou zahradu

moderní zen zahrada-vnitřní-nádvoří-keře-skály-štěrk-pád
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 18/20

Nedávno jsme s vámi sdíleli článek věnované uspořádání vnitřního nádvoří. Dnes vám nabízíme myšlenku, která je opravdu zajímavá - transformace vnitřního dvora na malou Zenovu zahradu. Taková malá Zenová zahrada je velmi snadné vytvořit s malou představivostí. Vsadit se na přírodní materiály a konečný výsledek je zajištěn.

Moderní a pěkná Zen zahrada

moderní zen zahradní-alees-no-japanese-přírodní-kamenný-boxwood
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 19/20

Zahradní cesty v japonských krocích jsou typické pro zenové zahrady. Je to proto, že podobná ulička, přírodní kámen nebo dřevo, přináší přirozenou harmonii, aniž by přehraje zahradu. Trávník, borovice a stromy jsou tři typy strukturálních rostlin, které přinášejí harmonii v japonské zahradě.

Japonská údržba zahrady

moderní zen zahrada-písek-bílý-mech-rostlin-skály-erable-japonsko
Moderní zahrada Zen - Jak navrhnout harmonickou japonskou zahradu Zahrada | 20/20

Často, v japonské zahradě, asymetrie je přednost před symetrií. Není divu, že vidíme rostliny, jako jsou krabice a keře, které nepodporují přísnou velikost. V japonské zahradě je mech, který nahrazuje trávu. Abychom si delší dobu užívali zelenou a estetickou zahradu, musíme řádně udržovat druhy rostlin a dekorativní prvky.

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Back to top