Venkovní tukové rostliny – tipy a nápady přinést umělecké dotek do zahrady

Rostlinného tuku venkovním prostředím šťavnaté zahradní květiny
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 1/21


Padající pod šarmem šťavnatých rostlin, zahradníci dávají svému představivost svobodu, aby vytvořili vynikající kompozice, hodné obdivu! Jinak známé jako sukulenty, jsou přítomny po celém světě. Existují tisíce různých druhů a poměrně snadno se kultivují. Jsou krásné, pestré a trendy. Tyto rostliny mohou být pěstovány uvnitř i venku a jsou ideální volbou pro realizaci krásných živých kompozic velmi deko. Dokonce i když je můžete pěstovat ve vnitřních prostorách, doporučujeme, abyste se v horkých měsících snažili co nejvíce vyvézt ven. V tomto článku bude věnována zvláštní pozornost sukulenty venku který kromě barvy do zahrady přitahuje slunce a dobrou náladu.

Tukové rostliny - co to je?

Rostlinného tuku-venkovní-podlahové dlaždice, šťavnaté-ulička cash
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 2/21

Sukulentní rostliny nebo sukulenty - to jsou dvě vzorce pro tutéž věc. Jedná se o rostliny, které mají schopnost ukládat vodu do svých listů nebo stonků. Pěstují normálně ve velmi horkém a velmi slunném prostředí, kde jsou období sucha více či méně dlouhé. Je to díky své schopnosti ukládat vodu, která umožňuje sukulentům přežít při čekání na deštivé období. Některé druhy mají husté listy a to je možná důvod, proč byly nazývány "tuky".

Rostliny mimo tuk-deco-entry-exteriér
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 3/21

Zvláště oceňované díky své originalitě a snadnosti kultivace, sukulenty na vnější straně jsou skutečné doušky vody. Schopné vydržet intenzivní sucho, nacházejí své místo v zahradách vystavených přímému slunečnímu světlu i v současných suchých zahradách. Sukulenty jsou ve všech barvách, tvarech a velikostech. Některé druhy jsou ozdobeny velkolepými květy, a proto jsou ideální pro terénní úpravy okrasné zahrady.

Rostliny mimo tuku-složení-sukulentní-vícebarevný-kašna zahrada
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 4/21


Vnější sukulenty rostou pomalu, když je velmi horké, aby omezily ztrátu vody. Maximální růst je obvykle na jaře a na podzim. Vzhledem k tomu, že většina sukulentů byla vypěstována ve skleníku nebo v skleníku, hoří téměř okamžitě po vystavení pod širým nebem. Jediným řešením je postupné přizpůsobení zařízení. Výběr správného druhu je nezbytný k tomu, abyste mohli vytvořit krásnou zahradu sukulentů venku. Je třeba věnovat pozornost koupi rostlin, které jsou na plném slunci, rostou rychle a odolávají námrazům.

Succulentní odrůdy z čeho vybírat

Rostlinného tuku venkovním prostředím sukulentní zahrada ne-japonsko-beton
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 5/21

Sponzorované odkazy

Succulenty jsou velmi rozsáhlé rodinné sdružení Cacti a Succulents. Takže když si vybereme, musí být mezi těmito dvěma rodinami. Skupina kaktusů nebo kaktusů obsahuje štiplavé odrůdy, zatímco rodina Succulent obsahuje na druhou stranu "sladké" rostliny. Druhy, které stojí za zmínku, jsou: Sempervivum, Crassula, Sedums, Agave a Haworthia. Některé odrůdy jsou často používány venku pro pokrytí zelených střech nebo masivní. Ale zpravidla většina nepodporuje mráz.

1

Rostlinného tuku mimo-ulička-originální-sukulentních květiny
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 6/21


Tipy pro péči: Pokud se rozhodnete koupit sukulenty venku, správný čas k jejich umístění venku by byl od dubna, kdy riziko mrazů bude nižší. Mnoho odrůd může být aklimatizováno do skalních zahrad venku. Podmínkou, kterou je třeba respektovat, je zajistit rostlinám dobře odvodněnou půdu a slunečnou expozici.

rostliny tuku mimo-hrnkování šťavnaté-směs-kaktusu-Speciální
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 7/21


Půda a podklad: Ať už je vaší volbou - kaktusy nebo rostliny s venkovním tukem, obě rodiny budou vyžadovat maximální světlo. Pokud jde o půdu a podklad, musí být dokonale vyčerpáno, aby se zabránilo stagnaci zavlažovací vody. Nadbytečná vlhkost může rychle a nevratně hníst rostliny. Proto je vhodné získat speciální směs kaktusů s malým odvodem písku a jílové koule.

rostliny tuku mimo-repot-šťavnaté pot
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 8/21

Repotting: Nezáleží na tom, jestli se jedná o sukulentní rostlinu, která narůstá v hrnci nebo v zemi. To je nezbytné, protože země užívaná producenty je často rašelina. Závod má dobu spánku a přemístění musí být vždy provedeno na konci tohoto období (únor / březen). Důležité je, aby nedošlo k vysychání sukulentní rostliny po přepracování. Repotting ubližuje kořenům rostliny a musí se nejprve uzdravit, pokud ne, hnijí v kontaktu s vodou.

rostliny mimo-tukové kompozice, sukulentních druh
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 9/21

Vše o zalévání: Co se týče zavlažování sukulentů venku, musí to být provedeno opatrně. Doporučujeme zavlažovat výhradně dešťovou vodou, protože voda z vodovodu je často příliš vápenatá. Od dubna do října je rostlina aktivní a to je, když potřebuje více vody. Dodávka nerostných surovin a hnojiv se provádí také v tomto intervalu, z toho jedno z vody z 2.

Rostliny mimo tuk-center-table-šťavnaté-keramika
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 10/21

Užitečný tip: venkovní sukulenty ocení, že se ve velkých množstvích zředí méně často. Nechte je vyschnout mezi dvěma závlaky. Zalévání je méně a častěji není dobré pro sukulenty.

Rostliny tukové mimo lůžka, šťavnaté Grass-ornament
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 11/21

Zvědavě: Ukazuje se, že kaktus i sukulenty kvetou. Pokud o tom pochybujete, je to proto, že k tomu dojde. Venkovní sukulenty prostě potřebují chladné počasí mezi listopadem a březnem, aby byly připraveny na kvetení v následujícím roce. Musí být proto udržovány na teplotě mezi 0 a 5 ° (u většiny druhů). Nedostatek zavlažování a chladné období jsou dvě podmínky, které povzbudí zahájení květinových pupenů.

Venkovní tuk rostliny pěstované v hrncích

rostliny mimo-Tuková směs, šťavnaté deco zahradní
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 12/21

Líbí se vám vaše venkovní sukulenty, ale přemýšlíte, jak je chránit před chladem? Odpověď je docela jednoduchá. Vnější sukulenty odolávají studené studně, pokud jsou v suché půdě a jsou pokryty. Chcete-li svůj život jednodušší, dáváte přednost tomu, abyste v hrncích rostli sukulenty. Ujistěte se, že v zimě snížíte zalévání a pod talíři odstraňte talíře, protože si zachovávají vlhkost.

Plant-tukové kompozice ven-ven-deco
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 13/21

Nezapomeňte orientovat hrnce co nejvíce na jih, aby sukulenty venku měly první sluneční paprsky dne. Doporučujeme umístit hrnce v blízkosti stěny nebo nějaké konstrukce, aby se zabránilo nárazům větru. Pěstované v květináčích, venkovní sukulenty mohou být snadno přivedeny do domu nebo skleníku, v případě extrémní zimy.

rostliny mimo-Tuková směs typu skalní šťavnaté
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 14/21

Pamatujte si, že některé druhy odolávají lépe než jiným. Ujistěte se, že chráníte následující sukulenty: Kalanchoes, Crassula, Echeverias, Pachyphytum, Sedums, Graptopetalum a Graptosedum. Talinum okanoganense a Talinum spinescens a Sempervivum houseleek jsou mezi nejvíce rustikální sukulenty.

Rostliny tukové mimo-druhy velkých-size
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 15/21

Super trend, skalní zahrada je zázrak harmonie, zdokonalení a estetiky. Svět květin a zelených rostlin ztracených mezi velkými skalami, skalní zahrada opět zachycuje obraz hektické krajiny hor. Chcete-li vytvořit skalku, potřebujete pečlivě a vzrušující práci. Jemná směs minerálů a zeleniny doplňuje moderní skleněný design moderním exteriérem.

tukové závody vnější zahradní-sec-moderní
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 16/21

Robustní a snadno udržovatelné venkovní sukulenty jsou opravdu ideální volbou pro terénní úpravy skalní zahrady. Zasazené v zemi nebo v květináčích, slibují, že přinesou barvu do zahrady a dá jí jistý kouzlo.

Rostlinného tuku-deco exteriér terasa, minimalistický
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 17/21

Z hlediska estetiky existuje mnoho možností pro zahradníka. Různé sukulenty se mohou navzájem dotýkat, nebo naopak být rozmístěny tak, aby byl minerál velmi přítomen.

Plant-tukové kompozice mimo-rámec-fotografie-šťavnaté rostlina pěna
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 18/21

Vnější sukulenty jsou zvláště vhodné pro pěstování v různých nádobách a mohou být vyrobeny do krásných hrnců a velmi chytlavých kompozic. Živé sochy v sukulentu mohou být použity k zvýraznění vnějšího vchodu a zahradní cesty a tak dále.

Rostlinného tuku ve venkovním prostředí Zahrádka miniaturní šťavnaté aloe
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 19/21

Sukulenty jsou navíc součástí různých dekorativních projektů, jako jsou miniaturní zahrady, zeleninové koruny, vertikální zahrady atd.

rostliny mimo-Tuková směs-cailoux
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 20/21

Sukulenty se mimořádně provázejí s kaktusy a umožňují realizaci vynikajících zeleninových kompozic a snadné údržby. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny vyžadují tak málo zalévání, jsou prostě ideální pro koexistenci například v teráriu. Hrst kamenů na povrchu poskytne ještě více dekorativní konečný pohled na soubor.

rostliny tuku mimo-pit-hrubou blok beton
Venkovní tukové rostliny - tipy a nápady pro zesvětlení zahrady Zahrada | 21/21

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − = 48

Back to top