Údržba zahrady v listopadu – užitečné tipy pro zahradnictví

údržba-zahrada-růže-barva-broskev-růžová údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 1/37


Než se znovu zchladí, je důležité vědět o tomúdržba zahrady v listopadu. Zahrada už není tak krásná, jako dosud. Petunias, růže a asteři ztratili svůj lesk, zeleninové zahrady se staly šedivé, okrasné keře a ovocné stromy ztrácejí poslední listy.

Údržba zahrady v listopadu - užitečné tipy pro úspěšné terénní úpravy

údržbu zahradní kompost
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 2/37

Štíhlý koberec, který zdobí každý kout dvora, už tam není. Ale naše touha najít vše v příštím létě a dokonce dosáhnout lepší scenérie stále zůstává. A právě v tomto okamžiku, než se znovu zchladí, je na čase udělat nějakou práci, abychom si uvědomili naše sny.
Květinové záhony a roční rezidua rostlin by měly být odstraněny. Půda by měla být také důkladně ošetřena a obohacena kompostem a hnojivy, jako je superfosfát a draslík. Stromy víceletých květin by měly být řezány velmi nízko a pokryty mrtvými listy, slámy nebo podobným materiálem, aby se zabránilo zimnímu mrazu. Půda kolem okrasných keřů a stromů by měla být také ošetřována a posilována organickými a minerálními hnojivy. Musíme použít nejlepší listopadové dny k zasazení růží, okrasných keřů a listnatých stromů.

V kuchyňské zahradě je také hodně práce. Nejdůležitějším problémem je hluboká obdělávání půdy (délka rýče), doprovázená hnojením organickými a minerálními hnojivy. Je načase sklízet poslední zelí, aniž byste museli opustit v zemi bažiny, mrkve nebo celer. Do konce listopadu, přímý výsev salátů, mrkve, petrželky, sorbet a několik dalších zeleniny, které budou připraveny jíst na jaře. Je třeba se vyvarovat, aby dešťová voda stagnovala v lůžkách salátů vysazených venku. Aby bylo možné toto nebezpečí obcházet, je třeba provést drenážní příkopy.

Údržba zahrady v listopadu - fotky a užitečné tipy

údržba zahrady-ovoce-jabloní údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 3/37

Obdělávání půdy v sadech by mělo být také dokončeno, protože počasí se jen zhorší. Je důležité zabalit kmeny mladých jablek a hrušek, aby je chránili před králíky a jinými hlodavci. Konec pádu listů oznamuje nejpříznivější dobu výsadby nových ovocných stromů a toto nesmírně příznivé období by nemělo chybět. Před všechny listy klesly, pokračujte s podzimní ošetření vhodným proti broskev leaf curl, strupovitosti na jabloní a hrušní, začátek hnědé hniloby, cylindrosporiosis a další nemoci v třešeň, meruňka, švestky a višně. Důležitým opatřením na ochranu rostlin je odstranění staré popraskané kůry, což je zimní úkryt pro různé škůdce.

Krásná zahradní květina v bílé a růžové barvě

údržba Zahrádka Morina-longifolia
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 4/37


Dekorativní zahrada

Zahradní rostlina - dekorativní a originální

1

údržba-zahrada-Pennisetum-dekorativní údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 5/37

Sponzorované odkazy

Hibernace okrasných tráv. Trávy vydrží zimní měsíce zvláštním způsobem. Neměly by být řezané, ale zůstaly tak dlouho, dokud jsou v přiloženém obalu až do jara. Nejlepší ochrana proti chladu pro pennisetum, miscanthus a jiné ozdobné trávy je jejich vlastní hmotou, i když je mokré déšť. Nestřihujte stonky, sestavujte je jen v jednom svazku, pás uprostřed lana není příliš těsný. A pokud je venku velmi chladno, můžete je pokrýt netkanou přikrývkou.
Pokud ve své zahradní skalní zahradě máte také okrasné trávy a jiné horské rostliny, poznamenat, že jsou zvyklí na zimu pod silnou vrstvou sněhu. Pokud sněhové pokrývky nejsou dostatečně silné, zkuste je zvětšit, a pokud to není možné, použijte vhodný krytý materiál. Mnoho druhů skalních rostlin netoleruje vysokou vlhkost. Tyto citlivé rostliny by měly být pokryty listy a větve, odstraní se v březnu.
Péče o sekačku
Pokud pečlivě pečujete o sekačku, bude vám dlouho sloužit. Ale nezapomeňte na bezpečnostní pravidla! Předtím, než začnete provádět čištění a zimování, je nutné svorky zcela odstranit. Při čištění povrchu trávníků a jiných znečišťujících látek se snažte nepoškodit barvu. Během "vodních procedur" dejte pozor, aby do motoru nevnikla voda. Po čištění koleček stroje a všech pohyblivých částí je důkladně promazat olejem. Pokud se motorový olej mění každý rok nebo dva roky (před "zimní přestávkou" nebo před prvním jarním úkolem), bude sekačka na zahradě mnohem více sezón. Rovněž doporučujeme pravidelně měnit vzduchové filtry.
U elektrických sekaček - zkontrolujte stav kabelu - v případě poškození izolace jej vyměňte.

Zahradní údržba v listopadu - ozdobné jezero s vodními rostlinami

údržba-zahrada-jezero-ryby-rostliny-aquatic údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 6/37


Jak bude jezero trávit zimu?
Pokud je váš okrasný rybník pod stromy a jejich listy již pokryly vodní hladinu, sbírejte je bezprostředně předtím, než spadnou na dno. Můžete to udělat buď speciální rybářskou sítí nebo pádlem. Pokud je necháte ve vodě, časem bude mnohem těžší zbavit se odpadků. To musí být provedeno okamžitě na podzim, protože pokud se rozpadnou, voda bude bohatá na živiny, což umožní rozvoj mnoha řas.

Orontium - pěkná vodní rostlina

údržba údržba zahrady-zahrada-oroncium-vodní
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 7/37


Vodní spotřebiče, jako jsou čerpadla a filtry, musí být odstraněny a uloženy. Neměly byste opustit vodní rostliny s nízkými teplotami, jako je oroncium a azol, v jezeře. Pro ně je lepší strávit zimu v teple.

Zahradní údržba v listopadu - modrý kvetoucí křoví

údržbu zahrady modré Buddleja
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 8/37

Krásné keře, které si zaslouží být víc
Zda Buddleia (Buddleja), Forsythia nebo Corylus hazel, každý z těchto krásných kvetoucích keřů může být reprodukován s zralými řízky. To se děje takto:
1. Prvním úkolem je připravit semenáčky na konci podzimu řezáním hustých a hustých větví keřů.
2. Odřízněte je na odřezky o délce 20-30 cm. Sbírat je v botách a vázat je značkami nesoucími jejich jména. Poté umístěte řízky do kontejneru, zakryjte je vlhkým pískem a uložte je do tmavé místnosti při teplotě 0-10 stupňů.
3. Na konci února by se řízky měly sbírat a vysazovat ve vyhřívaných sklenících. Přilepte je dvě třetiny nebo je nechte v hrnci úrodné půdy, smíchané s pískem.
4. Stimulovat zakořenění: Trvalou vlhkost půdy tak, aby odřezky měly kořeny a růst pěstí.

Krásný zahradní keř se žlutými květy

údržbu zahrady, Forsythia žluté květiny
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 9/37

Kompost "dozrává" i v chladném počasí
Když přijde chladné počasí, všechny živé organismy se vrátí na zem, aby se ochránily. K tomu dochází v hromadě organického odpadu pro kompostování. Pokud je teplo vznikající během procesu rozkladu organické hmoty nedostatečné, stvoření tam nalezené, opustit ji. Mikroorganismy, kterými dochází k rozkladu, v chladném počasí umírají a přestanou pracovat. Abyste zabránili přerušení procesu rozkladu, zakryjte nádobu na kompost s slaměným nebo černým polyethylenovým filmem. Alternativou je tepelné kompostování. Můžete to udělat sami.

Údržba zahrady v listopadu - zelená a křehká rostlina zasazená do kompostu

údržby zahradní kompost-rostlina-zelená
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 10/37

Kompost je umístěn ve speciální krabici s izolací. Chcete-li to provést, musíte navrhnout konstrukci z masivního dřeva a na všech třech stranách namontovat pěnové desky. Tento materiál není ovlivněn procesy rozkladu, které se vyskytují v kompostu. Na čtvrté straně můžete použít síť, která bude provzdušňovat zbytky. Dno nebude pokryto, ale krabice musí být umístěna na pletivo, které ochrání hlodavce - myši a králíky - kteří chtějí jíst zbytky kuchyně a rostlinného odpadu. Síť musí být velmi silná, jinak mohou hlodavci ji rozbít. Neskladujte maso do kompostů nebo smíchané potraviny. Čaj, káva, ovoce a zelenina, piliny a dřevní popel se přeměňují na cenné organické hnojivo. Komposty nevyužívají uhelný popel nebo brikety, protože obsahují příliš mnoho síry.

Měkké chryzantémy ve světle žluté

údržbu zahrady-žluté chryzantémy
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 11/37

Krásné chryzantémy
Díky kráse a rozmanitosti odrůd a tvarů jsou chryzantémy vaše oblíbené podzimní květiny a mnoho amatérských zahradníků je pěstuje s nadšením. Naneštěstí jsou však často vystaveny napadení škůdci a chorobám po celou vegetační dobu.
Mšice všeho druhu může pít mladé stonky a listy šťávy, takže jsou deformované a roste. Můžete je léčit pomocí insekticidů. Za suchého počasí, chryzantémy může být napadena fytopatogenních roztočů, kteří pijí příliš, rostlinné šťávy a společně oni spřádat jemné pavučiny kolem výhonky a květenství.
Rostliny mouchettes způsobí hodně škody na chryzantémy. Jejich žluto-bílé larvy, asi 2 mm, jsou umístěny v listu mezi horním a dolním povrchem. Hrany jsou černé, s délkou 2-3 mm. Aby se zabránilo jejich poškození, rostliny by měly být ošetřeny insekticidy.
Hnědá rzi rostlin pokrývá horní povrch listů chryzantémů. Zobrazí se zelené nebo nažloutlé skvrny. Na spodní straně jsou červenohnědé pustuly, rozptýlené nebo uspořádané v soustředných kruzích. Listy jsou žluté a zemřou. Bílá hrdza se objeví jako bílo-zelené nebo žluté skvrny. Na spodní straně listů vidíme pustuly ve formě bílých bradavic. Později jsou barevně žluté nebo světle hnědé a jsou pokryty polypy. Těžko postižené listy se kolem sebe samy omotávají. V takovém případě, jakmile se objeví první příznaky, je nutné okamžitě ošetřit vhodným přípravkem. Pro profylaci rostlin je voda pouze kolem kořene. Nevystavujte je v příliš malých nádobách.

Péče o zahradu v listopadu - nabídka růží v bledě růžové

údržba-zahrada-růže-růžová-bledá údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 12/37

Na podzim se všechny rostliny "navzájem překrývají". Projděte se v zahradě a ověřte, zda jsou všechny citlivé rostliny chráněny před chladem, což, jak víme, se často stává bez varování.
Růže by měly být pokryty půdou ve výšce 15-20 cm od země, aby se chránilo místo gelového štěpení. Citlivé druhy by měly být chráněny před chladem, zimním slunečním světlem a mrazivým větrem s listy jedle a větvičky.
Kmeny vzácných druhů, jako Magnolia, Acer palmatum, dřín květnatý, musí být obklopeno prázdných pytlů nebo speciálních dřevěných bednách, aby se zabránilo kůry trhliny. Bylinná trvalka záhonů, musí být chráněny silnou vrstvou podzimní listí (minimálně 10 cm). Musíme hromadu listí kolem kmenů nově vysazených stromů budou nejen ušetřit vlhkosti v půdě, ale také chránit kořeny před mrazem.

Krásná magnólie s růžovými květy

údržba-zahrada-magnólie-světle růžová péče zahrada
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 13/37

Několik praktických tipů
Pokud v zimě ošetříte stezky solí a bojujete proti ledu, nezapomeňte chránit keře, které s nimi lemují. Sůl může poškodit a dokonce je zabít. Identifikujte je nebo je pokryjte vhodným vybavením.
Myšlenky a sedmikrásky, vysázené v létě, pokryjí listy a větvičky. Navzdory jejich relativní odolnosti vůči nízkým teplotám by drsné chladné počasí v zimě mohlo způsobit jejich utrpení.
Některé druhy dříví, kvůli jasně červené a jasně žluté kůře, zdobí zahradu i během chladných měsíců. Na konci zimy prořízněte mrtvé větve. Toto je období, kdy můžeme snadno rozlišovat mladé výhonky díky intenzivnější barvě kůry.
I v zimě si ptáci udržují hnízda, která slouží jako útočiště. Nezničte je, pokud jsou na větvích vašich stromů. Ptáci jsou Vaší pečlivou pomocí v boji proti škůdcům.
Mezi stromy existují druhy, jejichž listy by neměly být kompostovány nebo používány jako mulčování, protože obsahují spoustu taninu a vyžadují dlouhé období rozkladu. Dub a ořech jsou jeho součástí.

Zahradní údržba v listopadu pro venkovní výzdobu je stejně bezvadná jako na jaře!

údržbu zahrady-listopad-bridge-wood-mass-e
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 14/37

Zde jsou některé další chytré tipy na údržbu zahrady v listopadu!

údržby zahradní-anglický zimostráz kuželu stromové listí-červené
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 15/37

Údržba zahrady v pohodlí díky naší chytré radě!

údržba zahrady podzim-nápady-tipy-partiques
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 16/37

Rhymes pro údržbu zahrady s venkovním výzdobou plným života!

údržbu zahrady-beauty-dýně kazet
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 17/37

Nápady, tipy a jemnosti na údržbu zahrady v pozdním podzimu!

údržbu zahrady-nápady-tipy-mrtvý-listy
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 18/37

Péče o zahradu v listopadu - červený javor

údržba-zahrada-javor-listy-červená údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 19/37

Zahradní rostliny s jemnými a bílými květy

údržbu zahrady-dřín krve květiny-white
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 20/37

Postarejte se o orchideje v květu
Orchideje s květinami potřebují zásahy, aby stonky podporovaly kvetení a nerozlomily se. Tyto tropické krásy upřednostňují teplo a cítí se dobře při teplotách nad 20 stupňů. Během kvetení je nepokládej. Nejlepší je to udělat týden po skončení kvetení. Pokud jsou listy příliš těsné, může být rostlina rozdělena na polovinu. Při odstraňování orchideje z hrnce se snažte nepoškodit kořeny, které často rostou v blízkosti stěn. Pečlivě je opatrně odstraňte nožem, poté rostlinou olistěte a vyjměte z hrnce se směsí půdy. Nový kontejner by měl být o něco větší než ten předchozí a naplněn speciálním substrátem pro orchideje. Klasický květinový substrát není vhodný, protože obsahuje příliš mnoho rašeliny, které tyto okrasné rostliny nepodporují.

Údržba zahrady v listopadu - krásná orchidej v bledě růžové

údržba-zahrada-orchideje-péče o zahradu
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 21/37

Nikdy nepokládejte anthurium na studenou zemi
Anthurium má rád vysokou vlhkost. Pokud vyvedete toto dítě z tropů, musíte tento rozmar splnit. Nejméně dvakrát týdně je třeba její listy stříkat vodou při pokojové teplotě. Je žádoucí, aby byl filtrován. Buďte opatrní, aby kapky neklesly na lesklé listy, často považované za květiny, protože se objevují nevzhledné skvrny. Teplota vzduchu nesmí být menší než 15 stupňů a teplota podkladu v hrnci nesmí být menší než 18 stupňů. Z tohoto důvodu by anthurium nemělo být umístěno na studenou půdu. Nejlepší je umístit jej na vysoké místo, například na polici.

údržba zahrady Anthurium-červeno-květiny-zajímavé
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 22/37

Světlo, bez něhož květy nemohou existovat
Během období, kdy není dostatečné denní světlo, potřebují vnitřní rostliny dodatečné osvětlení, aby se vyvinuly normálně. Při vzdálenosti od okna se intenzita světla sníží dvakrát na metr; vzdálenost tří metrů poskytuje pouze 25 procent přirozeného světla. Navíc skleněná okna neposkytují všechny paprsky, které rostliny potřebují pro fotosyntézu. Dobrou alternativou k slunečním paprskům jsou zářivky. Jejich světlo začíná pozitivně ovlivňovat rostliny ze vzdálenosti 2 m a optimální vzdálenost je 20-50 cm.

údržbu zahradní květiny brambořík-růžovo-bílé
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 23/37

Postarejte se o exotiku v hrncích
V listopadu jsou dny krátké a obloha většinou pokryté. To není výhodné pro rostliny ve vnitřních prostorách. Jsou to většinou trávní druhy, které často trpí. Snadno hnijí, pokud se voda z zavlažování dotkne jejich listů. Hlízy Cyclamenu mohou snadno hnitě, pokud jim nebudete věnovat dostatečnou pozornost - je nutné nalít vodu na boky hrnce nebo talíře. Neustálý chladič způsobuje, že okolní vzduch je velmi suchý. Listy palmových a jiných dekorativních rostlin by měly být často vypláchnuty a zbarveny teplou vodou. Vždy je vhodné je čas od času mlčet. Všechny druhy parazitů v těchto rostlinách by měly být odstraněny, jakmile si je všimnete.

údržba-zahrada-Solandra-barva-oranžová-horká údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 24/37

Lianes v zimní zahradě
V zimních měsících je většina rostlin odpočinku, ale zelení obyvatelé zimní zahrady nadále okouzlí nás krásnými listy a dokonce i květinami.
Nejkrásnější jsou exotické lány, jako je fialová tvrdé bobule (Violacea Alba) a solandra maxima, které pro jejich normální vývoj vyžadují teplotu nejméně 5 stupňů.
Fialové tvrdé břízy se narodily v Austrálii. Od ledna je pokryta purpurově modrými květy, které jsou seskupeny do klastrů. Pokud jej umístíte na dobře osvětlené místo, rychle se dostane do střední velikosti.
Solandra maximum může dosáhnout až do výšky 10 metrů. Jeho květiny, výjimečně krásné, jsou velké, jasně žluté a zároveň aromatické.

údržba-zahrada-hardenbergia-květiny-bílá-lila údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 25/37

údržbu zahrady-hardenbergie květiny-tender-fialová
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 26/37

Užitečné tipy
- Nenechávejte žaluzie a záclony zavřené na oknech v tmavých dnech, protože pro tyto rostliny se jedná o další stres. Každý paprsek světla je pro ně vzácný.
- Snížení přídavného krmení vnitřních rostlin. Pro ty, kteří jsou již v klidu nebo nedávno zmanipulovaní, je dodatečné krmení zcela zbytečné.
- Zkontrolujte, kolik rostlin má dlouhé stonky. Zlomte nebo úplně vyměňte poškozené rostliny.
- Pokud se vaše palma příliš rozrostla a dotkne se stropu zimní zahrady, musíte ji zopakovat a dát ji na jiné místo, kde je dostatek prostoru k růstu.

údržba-zahrada-orchidej-bílá údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 27/37

Zahrada
Připravte si půdu pro bohatou sklizeň
To, co je nyní třeba v kuchyni, je hluboce orba. Existují indikátory kvality. Především musí být půda vrácena do hloubky 25-30 cm. V malé soukromé zeleninové zahradě, kde se obvykle provádí lopatou, jde o délku kovové části, která klesá do země. Chcete-li však dosáhnout požadovaného výsledku, musí být kotouč držen ve vzpřímené poloze, místo toho, aby byl sklopen pod úhlem, jak tomu často bývá. Navíc se pokuste vrátit velké pozemky. Překlopte je tak, aby horní vrstva procházela dolů. Nedělejte je - něco, co mnoho často dělá. Velké kusy umožňují, aby dešťová voda na podzim a v zimě pronikala hlouběji a aby se půda změnila na druh vlhkostní nádrže. Kromě toho hmyz, který ožaruje zeleninu a zimuje v půdě, zůstává vystaven nachlazení a mnoho z nich zahyne.

údržba-zahrada-salát-řepa údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 28/37

Po této úpravě vstupuje půda do organických hnojiv a minerálních hnojiv - fosforu a draslíku. Tato hnojiva, dokonale smíšená, musí být rozdělena na povrch a při pěstování půdy tam vstoupí. Neexistuje univerzální recept na množství hnojiva, které se má používat. Vše závisí na bohatosti živin v půdě, druhu rostlinné pěstované, stejně jako dalších faktorech, včetně finančních příležitostí. Bylo by hezké, kdybyste použili 2-3 kg hnoje nebo kompost na metr čtvereční, stejně jako 20-40 g superfosfátu a 10-20 g síranu draselného. Takže z malé zahrady dvora budete v příštím roce sklízet bohatou sklizeň.

údržbu zahrady řepa červená
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 29/37

Sklep je vhodným místem pro jedlé hlízy
Pokud jste vyrobili několik mrkví, řepy, celeru, pařeniště nebo řepky pro vaše osobní použití, budete je bezpochyby ukládat způsobem, který bude udržovat je co nejdéle. Můžeme vám doporučit kopat v zahradě, ale pro tak málo zeleniny, nestojí za to vykopnout. Sklep je tradičně vhodný pro tento účel. Pouze proto, aby nedošlo k problémům, nebo alespoň je minimalizovalo, předem dezinfikujte stěny, podlahu a strop se směsí Bordeaux - 3% síranu měďnatého a 10% vápna.
Jedlé hlízy mohou být také uloženy v dezinfikovaných bednách, ale můžete je stohovat přímo na zemi ve tvaru pyramid. V obou případech se v dolní části rozprostírá vrstva 5-6 cm vlhkého písku. Každá řada by měla být také oddělena tenkou vrstvou vlhkého písku.
Důležitou podmínkou pro skladovací sklep je to, že je v pohodě, ale v zimě by teplota neměla klesnout pod nulu. Je také důležité zajistit vysokou vlhkost, takže písek a jedlé hlízy nejsou vysušené. Pokud však nemáte písek, můžete použít mírně vlhkou zahradní půdu.

zahradní údržba-zahrada-zelenina-květiny-salát
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 30/37

Pórek a pozornost, kterou si zaslouží
Období k odstranění póru je na konci října a začátkem listopadu. Protože cílem je zachovat je v zimě nejdelší dobu, musí být opatrně odstraněny ze země. Nevytahujte je, zvláště pokud je půda tvrdá a suchá. Poškozuje to a poškozuje ochranu. V každém případě byste je měli vyčistit velmi pečlivě od země. Jakmile jsou rostliny vyčištěny ze suchých a poškozených listů, ostatní jsou nakrájeny na 15-20 cm a kořeny - na 2-3 cm.
Takto připravené posty mohou být pohřbené dvě třetiny délky v písku nebo půdě zahrady. Mohou být také uloženy v suterénu nebo venku. Pokud se rozhodnete je nechat venku, nezakryté části by měly být pokryty trochou slámy nebo jiného vhodného materiálu. Polyetylén nebo jiné podobné materiály se nedoporučují, protože rostliny začínají hnitět.

údržba-zahrada-semena-zelená-rostliny-mladá údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 31/37

Zamyslete se nad tím, kde a jak rostou sazenice
Pro časnou zeleninu budete potřebovat rostoucí zařízení - zahřátý skleník s biopalivy, plastový skleník s vyhřívaným slunečním zářením nebo v nejjednodušším případě polyetylénový tunel. Je čas vybrat si, kde je nainstalujete. Ve všech případech musí být vyčerpaný, ne zaplaven déšťmi nebo sněhem, orientován na jih nebo jihovýchod a chráněn před chladnými severními větry.
Navzdory přítomnosti přirozené bariéry proti nepříznivým větrům a dokonce i v případě, že terén je bezpečný od jejich rozmarů, doporučuje se další opatření. Vytvořte bariéru, kukuřičné stonky nebo jiný vhodný materiál. Dokončení může být odloženo, ale nyní zvažte přípravu materiálu a základní konstrukci.

údržby zeleninová zahrádka snídaně
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 32/37

Všechny druhy cibule a česneku nejsou dobré skladovat
Abyste mohli cibuli a česnek ukládat, je nutné sázet na vybrané místo, ale také s ohledem na slibovanou biologickou odolnost. Nesmíme zapomínat, že jarní česnekové žárovky (zimní) jsou v dobrém stavu až do ledna. Proto je rozumné je používat pro výsadbu na podzim, takže na jaře se jedí čerstvá. Pro zimní skladování je vhodný česnek, který se na jaře osije.
Do konce ledna můžeme udržovat cibuli, která se pěstuje, přímo ze semen, jako ročníky. Dokud na jaře nedojde jen k těm, které jsou vztyčeny bulbulky. Samozřejmě existují zvláštnosti, ale nejsou důležité, pokud jde o úložiště domů.
Tradičně byly česnek a cibule uloženy v pletencích, které jsou sušeny pod markýzy a okapy. Velmi dobrá praxe, ale s ohledem na mrazy, které se blíží, je nutné je vrátit na místa, kde se v zimě nezmrazí.
Malé tipy
Pokud jste nevstoupili do kapusty a nevznikne intenzivní mráz, nepokoušejte se je ořezat a udržet je v teple. Nechte je rozmrazovat pomalu, přirozeně. Pokud počasí předpovídá dlouhodobé chlazení, vypněte je, ale uložte je na chladném místě.
Nesmí zpožďovat sklizeň jedlých hlíz. Povrch země začíná mrznout, a tím i horní části. Pokud k tomu dojde, nemůžeme je ukládat.
Zakryjte hnojivou půdu, kterou jste připravili pro pěstování mladých rostlin, plastovou plachtou. Tím zabráníte tomu, aby se déšť rozptyloval. I když je uložen na krytém místě, zakryjte ho také. V obou případech je nutné udržovat vlhkost.
Cibule můžete v solárním skleníku do středy listopadu. V březnu budou připraveny ke spotřebě.
Pokud jste zasadili saláty, které strávit zimu venku, není nutné je právě teď pokrýt polyetylénovým tunelem. Nebude nicméně zbytečné vytvářet vhodnou bariéru, která by je chránila před chladnými severními větry.

údržba-zahradní-rybářské-potrubí údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 33/37

Sadu
Vyhněte se chybám při výsadbě stromů
Dokonce i malé vzhledy mohou mít nepříjemné důsledky. Především možnost vysazování na jaře by neměla být důvodem pro zpoždění. V případě potřeby použijte tuto možnost. Proč? Protože jarní podmínky jsou velmi odlišné od jarních podmínek. Na jaře se teplota zvyšuje, pupeny stromů rostou rychle pod svým účinkem. Kořeny nesplňují rostoucí potřeby, protože půda je chladná a stromy často umírají. V současné době jsou v klidu, ale kořeny v teplejší půdě rostou trochu a na jaře budou schopni lépe vyhovět potřebám strany nad zemí.

údržba-zahrada-zelenina-hrach-rajčata údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 34/37

Poměrně častou chybou při výsadbě stromů je správná velikost otvoru pro osivo. Nehromažďujte své úsilí. Měla by být široká od 1,20 do 1,20 ma hluboká nejméně 60-70 cm. Na jedné straně položte horní vrstvu půdy, která je bohatá na živiny, a na druhé straně - spodní. Na dně položte asi 150-200 g superfosfátu a 50-60 g síranu draselného a nechte je dobře proniknout do půdy. Na vrcholu půdy přidejte 1-2 kbelíky hnoje nebo kompostu, 70-80 g superfosfátu a 30-40 g síranu draselného. Naplňte tuto směs dvě třetiny díry a vytvořte kužel, na kterém umístíte kořeny stromů. Kužel musí být tak vysoký, že po zemi se usadí v díře, strom může najít hloubku školky. Dokončete vyplněním otvoru úrodnou půdou. Použijte spodní vrstvu k vytvoření koruny kolem kufru.
Před sadením nezapomeňte trochu odříznout konce tlustších kořenů. Strážce, který bude strom podporovat, musí být na straně převládajících větrů. Nesmí se dotýkat prvních větví. Čelenka by měla mít tvar smyčky, aby se zabránilo tření kůry. K tomuto účelu jsou vhodná větvičky z vrbového květu nebo stonky klematis.

údržba-zahrada-trellis-pergola údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 35/37

Mříže také potřebuje teplou přikrývku
V oblastech, kde zimní teploty nebezpečně klesají, jsou vinné hrozny pokryté. Z tohoto důvodu jsou v těchto oblastech ořezány. Všechny zimy nejsou nebezpečné, ale děláme to každý pád, aby se předešlo překvapení. Mřížka v naší zahradě je také vystavena chladu, pupeny a větve mohou zmrznout.
Je-li vinná réva dobře udržovaná, není těžké ji přijmout, neboť se jedná o nezbytná opatření. Musí být odstraněna ze struktury, která ji podporuje, a mírným stisknutím sklopte kufr tak, aby kordy ležely na zemi. Mohli bychom je zakrýt zemí, která je ochrání před mrazem. Samozřejmě, než budete muset řezat, alespoň ne zcela, alespoň částečně. Některé větve mohou být částečně nebo zcela udržovány tím, že je zakryjí půdou.
Když ohýbáte stonku, stará kůrka bude praskat a začne padat. To je skvělá příležitost k jeho úplnému odstranění. Pokud zůstane na stonkách, nezapočítá se, že je ochrání před chladem. Vyzvedněte to a vypijte ho. Na tu zimu se usadili různí škůdci.

údržba-zahrada-Pennisetum údržba zahrady
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 36/37

údržbu zahrady-brambořík-červeno-květiny
Péče o zahradu v listopadu - užitečné tipy pro zahradnictví Zahrada | 37/37

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 3

Back to top