71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady

skalní zahrada keř-rostliny-stromy-povodí
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 1/69


Návrh jednoho skalní zahradu a uspořádání kamenů je něco, co každý z nás musí zvolit podle jeho vkusu. Rozhodnutí je tedy subjektivní a velmi osobní. Proto je obtížné vám v této věci poradit. Nicméně, co můžeme doporučit, je podívat se na největší počet zahrad před zahájením vašeho. Nejprve se podívejte na různé návrhy, které již existují. Většina kamenného povrchu musí být zakopána v zemi. Můžete také mít malé kameny na zahradní cestě, například na zahradě. S výhodou použijte méně kamenů, ale proveďte výběr starých kamenů.

Krásné květiny pro svou skalku

skalkové zahradní-nápady-tipy-stone
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 2/69

Kameny zůstávají upřednostňovaným materiálem, pokud jde o skalku. Čím starší jsou, tím lépe. Štěrka se obecně používá jako dekorace kolem rostlin. Budete také potřebovat úrodnou půdu. Použijte horní vrstvu půdy a v případě potřeby přidejte organická hnojiva nebo minerální látky. U rostlin si vybírajte horské okrasné rostliny, které lépe odpovídají například exotickým druhům.

Další nápad na skalku

skalka-design-moderní outdoor
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 3/69

Existuje velký výběr okrasných rostlin, ale doporučujeme nepoužívat příliš mnoho různých druhů rostlin. Vyberte rostliny ze stejné skupiny spíše než jiné skupiny. Vaším zahradním prostorem je to, co určuje velikost skalních zahrad. Přemýšlejte také o jejich barvách a připravte je krásně. Mnoho rostlin jako teplé počasí, ale tam jsou druhy, které preferují chlad. Buďte opatrní při výběru.

Vytvořte si vodopád z přírodního kamene k ozdobení své skalní zahrady!

rock-zahradní-tipy-tráva květ barvy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 4/69


Křoviny jsou velmi trvanlivé a jsou vhodné pro zimu, aby se zabránilo tomu, že vaše skalní zahradu vypadá tmavě. Azalky, trpasličí jehličnaté stromy a borovice jsou stejně dobré pro vaši zahradu.

1

Skalní zahrada s velkými kameny

skalkové zahradní-nápady-tipy přírodní kámen
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 5/69

Sponzorované odkazy

Nyní, když jste obeznámeni se zlatými pravidly vytváření úspěšné skalní zahrady, podívejte se na zbytek naší fotogalerie, než se dostanete do práce! Ať už máte jakoukoli velikost projektu, vězte, že zahrada hodná jména nemůže nikdy uniknout dekorativním kamínkům!

Moderní zahrada s oblázky a krásnými rostlinami

skalní zahrada oblázky-řeky-skály-rostliny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 6/69


Divoké řeky vás snoubí, ale nikdy nebudete moci nabídnout vodní bod podobný tomu, který se nachází v skutečných skalkách? Nezoufejte, pokud vaše země nedovolí vytvořit bazén s vodou, protože existuje mnoho dalších způsobů, jak splnit svůj sen. Vyberte místo, které odpovídá velikosti vaší nemovitosti, a vytvořte bílou oblázkovou podložku, jak je uvedeno výše. Budete ohromeni konečným výsledkem! Tyto malé okrasné oblázky skončí ve tvaru divoké řeky.

Skalní zahrada s trvalkami

zahrada-of-skalních rostlin, trvalky strom kámen
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 7/69


Co lepší než vytvořit malý zelený ráj posetý trvalkami a pestrými květinami. Ať už se jedná o přední zahradu nebo ne, neváhejte se poradit s poradcem zahradníka, pokud se necítíte příliš sebejistě.

Vytvořte krásnou skalku s obrovskými kameny a exotickými rostlinami!

zahrada-of-rocku-big kamenných rostlin
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 8/69

Rezistentní rostliny, exotické odrůdy, romantické květiny, všechny tyto zázraky hrají rozhodující roli při vytváření skalní zahrady vašich snů! Kromě typických plantáží skalních zahrad si můžete dovolit nějaké fantazie přidáním řady exotických květin například. Pokud jde o výběr základních zařízení, neváhejte kontaktovat kompetentního odborníka, který vám pomůže vybrat nejlepší řešení.

Trpaslík jako zahradní dekorace

trpasličí skalní zahrada-rostliny-bohatá na vegetaci
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 9/69

A co zdobení skalní zahrady? Samozřejmě, vytvoření vodopádu může být do značné míry dostačující k vyzdobení venkovního prostoru. V závislosti na velikosti a tvaru vodní nádrže je dekorace strukturována kolem řady obřích kamenů nebo vypadá jako dekorativní oblázkový koberec. Nezapomeňte umístit sochu přizpůsobenou stanovenému stylu.

Divoké rostliny a okrasné trávy pro tuto krásnou skalku!

skalní zahradní tráva - velké kameny-rostliny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 10/69

Trvalky jsou pro vás důležité skalní zahradu. Můžete se rozhodnout, že budete mít například ozdobu, cyklam, zbroj, alyssums, mák z Alp, antény, ale i bylinky jako levandule a tymián, které jsou vhodné i pro vaši zahradu.

Amphora jako dekorace pro vaši skalku

rostliny skalku-vegetace-malé stromy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 11/69

Přestože jsou trávy součástí trvalky, mohou být uvedeny zvlášť. Modrá kostřava, živý plot, Kentucky bluegrass zkrátí váš zahradní prostor.

Tulipány v červené a žluté barvě

zahradní rocky-žluto-červené tulipány
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 12/69

Rostliny žárovky mohou být také součástí vaší skalní zahrady. Jsou velmi krásné na jaře, díky jejich květu. Také si myslete na rostliny, které kvete jak v létě, tak na podzim. Přemýšlejte o možnostech tulipánů, narcisů, muskarů, podzimních krokusů, squillů a podobně.

Malé oblázky řeky

oblázkové-řeky-kameny-tráva skalní zahradu
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 13/69

Drobné keře přinášejí život každému skalní zahradu. Můžete přidat na zemi trvalky, které rostou ve všech směrech. Vyberte si vzácné druhy, které budou ve vaší zahradě opravdové oko. Velkou nevýhodou pro tento typ rostlin je, že jsou obtížně nalézt a vyžadují trochu větší péče ve srovnání s jinými rostlinami. Nicméně, jako konečný výsledek, budete ve vaší zahradě mít velmi vzácné věci.

Nízké rostliny pro vaši skalku

rašeliniště-kamenná-vegetační skalní zahrada
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 14/69

Zde jsou další tipy. Chcete-li vytvořit skalní zahradu perfektní, budete potřebovat svah. A pokud nemáte podobný typ terénu, můžete se ho pokusit vytvořit. Použijte kameny nebo dlažbu a štěrk. Pokud jde o výsadbu skalní zahrady, není to snadné, ale jakmile skončíte, nemáte moc co dělat dál. O rostlinách, vyberte ty s velkými a silnými kořeny.

Skalní zahrada - původní kombinace vody a ohně

skalní zahradní vodopád - velké kamenné krby
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 15/69

Rostliny rostoucí mezi kameny budou potřebovat půdu. Smíchejte je štěrkem nebo pískem a přidejte trochu hlíny. Nezapomeňte pečlivě zvážit půdu dříve, než si koupíte rostlinné druhy. Zelené a žluté rostliny preferují alkalickou půdu. Můžete také přidat kus vápence. Sestavte kameny do velkých bloků, abyste je změnili v opravdové oko. Jsou tak krásné, že okamžitě přitahují pozornost vašich hostů a nezůstanou bez povšimnutí.

Skály v původních formách

skalní zahrada-schodiště-betonové trvalky
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 16/69

V mnoha zemích existuje tradice umístění stálých menhirů na zahradě. To je velmi běžné pro japonskou zahradu, ale také pro čínskou zahradu. Angličané přijali tuto tradici Keltů. Ve svých zahradách jsou monolitické kamenné bloky téměř povinné, protože s jejich přítomností často připomínají stráže. Také symbolizují sílu, vytrvalost a důstojnost. Pokud se rozhodnete mít takovou věc ve své skalní zahradě, budete mít nepochybně nádherný originální výzdobu.

Štěrk, abyste lépe vyzdobili svou skalku

zahrada-of-rock-travních porostů
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 17/69

Doufáme, že jste v tomto článku našli užitečné informace a že je můžete začlenit do svého vlastního skalní zahradu. Je velmi důležité, aby vaše země byla ve svahu. Dobře uspořádat trvalky mezi kameny. Také zvolit půdu pro rostliny, protože je velmi důležitá pro růst rostlin. Nezapomeňte, že některé rostliny dávají přednost místům, které nejsou horké. Také udělat malý zahradní jezírko a mít některé keře nebo malé stromy, vytvořit dokonalou harmonii. Můžete také přidat ptáky do výzdoby. Co si myslíš? Není to tak skvělé? Nechte se inspirovat našimi nápady a vytvořte si vlastní skalku.

Malý přirozený rybník, který dokonal své skalní zahradu

skalní zahrada hladké kameny-rybník-cesta-dřevo-tráva
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 18/69

Přeměna skalní zahrady na malý ráj vypůjčený z klidu není nemožná mise. Chcete-li znát kouzelný vzorek skalní zahrady pro denní projev, stačí se podívat na výše uvedené uspořádání exteriéru. Pochází do kouzla tohoto přirozeného rybníka, který je obklopen oblázky a vodními rostlinami.

skalní zahrada velkolepý-obložení-stěna
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 19/69

Chcete-li ještě více dosáhnout tohoto snu projektu, proč ne začít vytvářet odpočinkovou oblast blízko vaší vody? K tomu budete potřebovat pouze dvě pohodlné židle s malým postranním stolem. Ti, kteří mají šanci užít si velkou dlážděnou plochu, mohou snadno zvolit skutečnou zahradu.

skalní zahrada vodopád-vegetace-bohatý-stromy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 20/69

Povrch vašeho pozemku vám nedovolí osídlit zahradu s vašimi oblíbenými rostlinami? A co kdyby jste zatlačili vodopád do skal? Nedostatek prostoru pro rozvoj zahrady vašich snů, pokuste se kompenzovat jinak existující vady!

skalní zahrady-rostliny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | dvacet jedna šedesát devětina

Sukulentní rostliny a driftwood: toto je ideální kombinace, aby malá skalní zahrada malý Eden s přírodní atmosférou. Je na vás, abyste vylepšili svůj design exteriéru, jak uznáte za vhodné.

skalní zahrada-řeka-stromy-příjezdová cesta
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | dvacet dva šedesát devětina

Tato zahrada se určitě nemůže pochlubit bohatou vegetací nebo vodopádem ve skalách, ale stále má spoustu deko majetku. Protože člověk hovoří o zahradě v průčelí, počet plantáží nemá žádný význam. Jeho konfigurace určuje tempo venkovního prostoru. Velká, střední nebo mini verze, skalní zahrada je klenotem, který zkrátí fasádu domu.

rock-grass-pebble-rocková zahrada
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 23/69

Vývoj skalní zahrady s autentickou atmosférou se odráží v několika věcech. Výběr rostlin a dekorativních předmětů jsou viditelné prvky, které poskytují skutečné vizuální potěšení. Vzájemně se doplňují a vymezují charakter venkovního prostoru.

kamenná zahrada-rostliny-trvalky-jasné barvy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 24/69

skalní zahrada vytrvalé rostliny-skály-trávy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 25/69

moderní skalní zahrady vytrvalé rostliny-vegetace
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 26/69

moderní skalní zahrada palmové - velké kameny - oblázky - řeka
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 27/69

moderní rock-vápenec-kaktus skalní zahradu
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 28/69

moderní rocková zahrada velkoplodé trávy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 29/69

moderní skalní zahrady a rostliny skála
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 30/69

moderní zahradní vegetace-skalky
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | třicet jedna šedesát devětin

Moderní zahradní-of-rock-rock-Murette
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | třicet dva šedesát devětina

moderní skalní zahradní vegetace - bohatá tráva
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 33/69

moderní rocková zahrada malý šindel-hladký-lemování
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 34/69

moderní skalní zahrady velkými hladkými kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 35/69

Moderní zahradní-of-rocku-big-Stein-hladkým bylin
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 36/69

moderní kaktus-květina-žába rocková zahrada
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 37/69

Moderní zahradní-of-skalních Murette kamenů
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 38/69

moderní rocková zahrada tráva
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 39/69

Moderní zahradní-of-skalních tvarů-round
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 40/69

Moderní skalní zahradní vegetace - hojně pestrobarevné trávy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 41/69
Moderní zahradní-of-rock-skalní-trvalky
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | čtyřicet dva šedesát devětina

Moderní zahradní-of-rockových-trvalky
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 43/69
Moderní zahradní-of-rockových barvách, světlé
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 44/69

terénní úpravy zahradní kaktus-sukulentní rostliny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 45/69

terénní úpravy skalní zahrada květiny-růžové-bílé
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 46/69

terénní úpravy skalní zahrada kameny-tráva
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 47/69

terénní úpravy skalní zahrady velkoplodé květy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 48/69

terénní úpravy skalní zahrada nápady-tvary-zaoblené
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 49/69

terénní úpravy velká skalní zahrada-vegetace-stromy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 50/69

zahradní terénní úpravy květiny-jasné barvy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | padesát jedna šedesát devětina

zahradní terénní úpravy štěrkovitá vegetace
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 52/69

terénní úpravy skalní zahrady nápady-velké kameny-stromy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 53/69

terénní úpravy skalní zahradní desky-kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 54/69

terénní úpravy skalní zahrady nápady-rostliny-jasné-barvy
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 55/69

terénní úpravy skalní zahrady vegetační kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 56/69

terénní úpravy skalní zahrada schody-velké kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 57/69

terénní úpravy velká skalní zahrada
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 58/69

zahradní terénní úpravy velké kameny-vegetace
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 59/69

terénní úpravy krásná vegetace-nízká
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 60/69

zahradní terénní úpravy vegetace-barvy-jasně-mourety-kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | šedesát jedna šedesát devětin

nábytek zahradní-of-rock-rybník
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 62/69

nábytek zahradní-of-rock-bass-vegetace
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 63/69

krásné terénní úpravy palmově exotické zahrady
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 64/69

bratr-in-vývoj-of-rock-zahradní kamenné štěrku
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 65/69

bratr-in-vývoj-of-skalka-velké kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 66/69

bratr-in-vývoj-of-skalka-velké kameny
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 67/69

bratr-in-vývoj-of-zahradní-rock-rock-uličky
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 68/69

bratr-in-vývoj-of-rock-zahradní-vegetace-low-hřídel
71 nápadů a tipů pro vytvoření vlastní skalní zahrady Zahrada | 69/69

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 + = 81

Back to top