Záhradná brána a brána nás privíta pred majiteľom

door-záhradné-biela low-dekoračné
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 1/19


záhradné dvere a portál sú prvým kľúčom k domu, ktorý nás víta. Vytvárajú prvý dojem pre majiteľov. Súčasne dvere otvárajú pohľad na nádvorie, vedú pohľad. Správne zvolený a správne nainštalovaný, štýl dverí nielen podporuje domov, ale aj záhradu. Mal by byť v súlade s plotom a povahou dvora. Toto vo veľkej miere určuje jeho vzhľad. So skromnou drevenou konštrukciou, triezvymi líniami alebo extravagantným dizajnom krásne dvere zvádzajú oko a zabezpečujú prístup k majetku. Bariéra pre cudzincov, otvára sa slávnostne a príjemne, pred hosťami.

Záhradná brána - nápady a užitočné tipy

door-záhradné okrasné liatinové čierne ornamenty
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 2/19

Dvere môžete vložiť aj do záhrady ako bariéru medzi dvoma rôznymi oblasťami, a preto ich od seba oddeľovať. Medzi kuchynskou záhradou a kvetinovou záhradou. Niekoľko metrov impozantnej kamennej steny a jemnej mriežky s kĺbovými dverami, upevnenými na závesoch, diverzifikujú priestor a ohraničujú zóny.

Záhradné dvere a ich praktická a estetická úloha

záhradná brána - masívna brána - veľká záhradná brána
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 3/19

Dnes ponúkame širokú škálu dverí v závislosti od ich konštrukcie - jednoduché, dvojité, s listami alebo posuvnými. Klasické záhradné dvere sú jednostranné. Jeho výška musí zodpovedať výške steny. Neumiestňujte malé dvere (z výšky 1 do 1,50 m) na vysokú stenu alebo naopak - veľmi vysoké dvere, ktoré stúpajú ako veža nad plotom. Aby boli praktické, otočné dvere musia mať šírku najmenej 1 až 1,10 m. Za normálnych okolností by mala otvoriť dvor. Ak ho chcete použiť aj ako garážové dvere, potrebujete väčšiu veľkosť - šírku auta a 1 meter. V tomto prípade sa otvárajú dvere zvonku. Krídla sa otočia o 90 stupňov, aby sa zabránilo prekážkam na chodníku.

Záhradná brána z masívu

door-záhradné-wood-masívne jaut portál
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 4/19


Pevná konštrukcia
Na rozdiel od dverí domu, tu vo väčšine prípadov nie sú rámčeky. Na oboch stranách dverí sú umiestnené stĺpy (drevo, betón, tehla, kameň, kovové rúry), ktoré vymedzujú otvor v plote. Niekedy vytvárame rám, na ktorom sú upevnené dvere. Dvere môžu byť upevnené priamo na stenu pomocou závesov.
Dnes je elektronika a automatizácia súčasťou moderného domu. Sú vhodné pre všetky dvere, bez ohľadu na model a veľkosť. Ak chcete byť módní, môžete namontovať diaľkové ovládanie alebo umiestniť špeciálne uzamykacie zariadenie - mechanický alebo elektronický systém - ktorý vás bude informovať o každom návštevníkovi.

Originálne drevené záhradné dvere

1

záhradné dvere-drevo-design-elegantné-dekoratívne záhradné dvere
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 5/19

Sponzorované odkazy

Ako kresba na plote
Dvere môžu byť pevné alebo perforované, a preto určiť stupeň otvorenia nádvoria na ulici. Otvorená časť znižuje perspektívu, ale neobmedzuje viditeľnosť. Cestujúci po ulici sa môžu pozrieť a obdivovať krásnu záhradu. Majitelia budú vedieť, čo sa deje mimo ich plot. Bohužiaľ, posledné desaťročie otvorené dvere sú trochu zdiskreditované kvôli tendencii väčšiny ľudí lepšie zabezpečiť svoje domovy a chrániť sa pred cudzími očami.

Mriežka vedľa drevených dverí uľahčuje dekoráciu v horolezeckých rastlinách

door-záhradné-outdoor-wood-s-okami bočné -Arc
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 6/19


Záhradná brána z masívu

Nosič záhradné dreva masívny kov-akcentmi
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 7/19


Masívne dvere sú určené pre veľké pozemky
V poslednej dobe sa vysoké stĺpy a masívne dvere stali modernými. To všetko s cieľom úplne izolovať nádvorie vytvára uzavretý priestor, skrytý zvonku. To však neznamená, že sa môžete skrývať zo zvedavosti ostatných - oči okoloidúcich sa zastavia pri vašich dverách a budú sa diviť, čo je za nimi. Nepriepustné dvere a plot obmedzujú vizuálny priestor a lepšie sa prispôsobujú veľkým plochám.

Dekoratívne drevené záhradné dvere

door-Záhradka dreva Dekoračný a štýlový dizajn
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 8/19

Drevené dvere sú najlacnejšie
Drevené dvere sú ľahké, relatívne lacné a majú nepopierateľné dekoratívne vlastnosti. Je ich ľahké a pri správnej liečbe sa stávajú vysoko odolnými voči nepriaznivým poveternostným podmienkam - dažďu, snehu, chladu a teplu, vlhkosti a hubám. Ak si vyberiete dvere, vyberte si robustné drevo. Borové drevo patrí medzi najcitlivejšie lesy a vyžaduje účinnú ochranu, aby sa predišlo rýchlemu poškodeniu. Jeho výhody spočívajú v tom, že je ľahké pracovať, lacné a dokáže dokonale napĺňať impregnáciu. Ostatné druhy môžu byť použité ako breza, dub, utopenie, gaštan, rovnako ako exotické drevo.

Drevené záhradné dvere s kamenným oblúkom, obklopené bujnou zeleňou

door-záhradné-outdoor-wood-masívne rainbow kameň zelená
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 9/19

Bielené drevo a staršie drevo sú veľmi módne. Vytvárajú vintage efekt. Drevo môže byť natreté alebo iba impregnované, potiahnuté matným alebo lesklým lakom. Ideálne je vybrať mikroporéznu farbu, ktorá dovoľuje drevu dýchať a zároveň zabraňuje vniknutiu vody. Zvyčajne je lepšie nekryť žíhanie dreva pod lak, ale nechať ho vidieť. Na dosiahnutie jednoty a harmónie musia byť všetky drevené prvky v záhrade - ploty, lavičky, zábradlia, záhradné dvere - vyrobené z rovnakého druhu dreva.

Kovové ozdoby na záhradné dvere

záhrada brána-železo-kované-ozdoby záhradné brány
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 10/19

Poézia v mrazenom kovu
Kovové dvere sú najsilnejšie a to je ich veľká výhoda. Môžu prežiť aj dom. Môžete si kúpiť akékoľvek pripravené, zodpovedajúce reproduktory alebo objednať dvere, ktoré sú kované ručne na vašom modeli. Personalizované dvere sú najlepší spôsob, ako splniť vašu individualitu. Budete mať unikátne dvere ako žiadny iný. Kovové dvere môžu byť úplne perforované, majú nízku kompaktnosť alebo celkom hrubé. Môžu to byť skutočné umelecké diela, zmrazená metalová poézia. Možnosti dekorácie sú veľké - malé rozety, listy a vetvičky, špirály, elegantné kopije a piky. Horná časť dverí môže byť v priamom smere alebo v elegantnom oblúku. Pred lakovaním odstráňte hrdzu smirkovým plátnom, potom zakryte neutrálne alebo transformátorom a potom naneste len farbu.

Vonkajšia záhradná brána - kovová brána s kamennými stĺpmi

door-vonkajšie-záhradné-gate-metal-kamenné stĺpy
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 11/19

Staré dvere sú často pokryté brečtanom a inými lezcami

door-vonkajšie-old garden-metal-pokrytý, brečtan
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 12/19

Biele nízke dvere, zdobené krásnymi kvetmi

door-záhradné-bass-drevo maľované biele deco kvetinová
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 13/19

Záhradná brána v zlatej farbe

záhradná brána - brána - kovová farba - zlatá záhradná brána
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 14/19

Farba hrá dôležitú úlohu
Je veľmi dôležité, akú farbu dverí maľovať. Môžete si vybrať zo širokej škály farieb, od farieb na drevo a kovy po plasty. Voľba farby priamo súvisí s efektom, ktorý chcete dosiahnuť. Môžete si vybrať zvýraznenú farbu, aby vaše dvere vyčnievali a boli viditeľné z diaľky. Ďalšou možnosťou je, aby boli dvere viac diskrétne a mali malú viditeľnosť vhodnými farbami. Napríklad, maľované zelene, "stmavne" vo vegetácii a môže zostať skryté pre oči. Ak chcete dosiahnuť jednoduchosť, ponechajte prirodzenú farbu dreva. To ide dobre s kamenným plotom alebo obkladačkami. Tmavé farby kontrastujú s bielym povrchom a zdôrazňuje dôležitosť dverí. Elegantné a nádherné sú dvere vymaľované bielej farby, ktoré dobre vystupujú na tmavých listoch zelene záhrady. Ak sa rozhodnete mazať dvere, nezabudnite predčistiť povrch starého náteru, aplikujte základný náter a až potom vezmite kefu.

brána-záhrada-brána-drevo-masívne záhradné dvere
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 15/19

záhradné dvere-čierne-drevo-design-elegantné záhradné dvere
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 16/19

záhradné dvere-kovové ozdoby-dekoračné záhradné dvere
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 17/19

door-záhradné-metal-dekoratívne aspekt bambus
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 18/19

záhradná brána-železo-elegantný-arch-dekoratívne záhradné brány
Záhradná brána a brána nás privítajú pred majiteľom Záhrada | 19/19

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

Back to top