Vonkajšie tukové rastliny – tipy a nápady, ktoré prinášajú umelecké doteky do záhrady

Rastlinného tuku vonkajším prostredím šťavnaté záhradné kvety
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 1/21


Pád pod šarmou šťavnatých rastlín, záhradníci dávajú voľnú predstavu, aby vytvorili skvelé kompozície, ktoré si zaslúžia obdiv! Inak známe ako sukulenty, sú prítomné na celom svete. Existujú tisíce rôznych druhov a pomerne ľahko rastú. Sú krásne, pestré a trendy. Tieto rastliny môžu byť kultivované vo vnútri aj vonku a sú ideálnou voľbou pre realizáciu krásnych živých kompozícií veľmi deko. Dokonca aj vtedy, keď ich môžete pestovať v interiéri, odporúča sa, aby ste sa počas horúcich mesiacov pokúsili čo najviac vyhnúť. V tomto článku bude venovaná osobitná pozornosť sukulenty vonku ktoré okrem farby záhrady priláka slnko a dobrú náladu.

Tukové rastliny - čo to je?

Rastlinného tuku-vonkajšie-podlahové dlaždice, šťavnaté-ulička cash
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 2/21

Sukulentné rastliny alebo sukulenty - to sú dve vzorce pre rovnakú vec. Jedná sa o rastliny, ktoré majú schopnosť ukladať vodu do svojich listov alebo stoniek. Rastú normálne vo veľmi horúcich a veľmi slnečných prostrediach, kde sú obdobia sucha viac či menej dlhé. To je vďaka svojej schopnosti skladovať vodu, ktorá umožňuje sukulentom prežiť počas čakania na daždivé obdobie. Niektoré druhy majú husté listy a to je možno dôvod, prečo sa nazývajú "tuky".

Rastliny mimo tuk-deco-entry-exteriér
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 3/21

Zvlášť oceňované pre ich originálnosť a ľahkosť kultivácie, sukulenty vonku sú skutočné dúšok vody. Schopné odolávať intenzívnemu suchu nájdu svoje miesto v záhradách vystavených priamemu slnečnému žiareniu, ako aj v súčasných suchých záhradách. Sukulenty sa dodávajú vo všetkých farbách, tvaroch a veľkostiach. Niektoré druhy sú zdobené veľkolepými kvetmi, a preto sú ideálne na úpravu okrasnej záhrady.

Rastliny mimo tuku-zloženie-sukulentná-viacfarebný-fontána záhrada
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 4/21


Vonkajšie sukulenty rastú pomaly, keď je veľmi horúce kvôli obmedzeniu straty vody. Vo všeobecnosti je maximálny rast na jar a na jeseň. Pretože väčšina sukulentov bola vypestovaná v skleníku alebo v skleníku, horia takmer okamžite po vystavení vonkajšiemu vzduchu. Jediným riešením je postupné prispôsobenie zariadenia. Výber správneho druhu je dôležitý pre vytvorenie krásnej záhrady sukulentov vonku. Treba dbať na nákup rastlín, ktoré sú na plnom slnku, rýchlo rastú a odolávajú mrazu.

Sukulentné odrody, z ktorých si môžete vybrať

Rastlinného tuku vonkajším prostredím sukulentná záhrada ne-japonsko-betón
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 5/21

Sponzorované odkazy

Sukulenty sú veľmi veľké rodinné zoskupenie Cacti a Succulents. Takže keď si vyberieme, musí byť medzi týmito dvoma rodinami. Skupina kaktusov alebo kaktusov obsahuje štipľavé odrody, zatiaľ čo sukulentná rodina na druhej strane obsahuje "sladké" rastliny. Druhy, ktoré je potrebné spomenúť, sú: Sempervivum, Crassula, Sedums, Agave a Haworthia. Niektoré odrody sa často používajú vonku na pokrytie zelených striech alebo masívnych. Ale spravidla väčšina nepodporuje mráz.

1

Rastlinného tuku mimo-ulička-originálne-sukulentných kvety
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 6/21


Tipy na starostlivosť: Ak sa rozhodnete nakupovať sukulenty vonku, správny čas na ich umiestnenie vonku bude od apríla, kedy bude riziko mrazov nižšie. Mnoho odrôd možno aklimatizovať do skalnatých záhrad vonku. Podmienkou, ktorú treba rešpektovať, je zabezpečiť rastliny dobre odvodnenej pôdy a slnečnej expozície.

rastliny tuku mimo-črepníkovanie šťavnaté-zmes-kaktusu-Špeciálne
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 7/21


Pôda a podklad: Nech už je vaša voľba - kaktusy alebo rastliny s vonkajším tukom, obe rodiny budú vyžadovať maximálne svetlo. Pokiaľ ide o pôdu a substrát, musí byť dokonale vyčerpaná, aby zabránila stagnovaniu závlahovej vody. Prebytočná vlhkosť môže rastliny rýchlo a nenapraviteľne hniť. Preto je vhodné získať špeciálnu kaktusovú zmes s malým odvodňovaním piesku a íl.

rastliny tuku mimo-repot-šťavnaté pot
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 8/21

presádzanie: Nezáleží na tom, či je to šťavnatá rastlina, ktorá rastie v hrnci alebo v zeme, prvá vec, ktorú je potrebné urobiť po jej zakúpení, je prehodiť ju. Je to nevyhnutné, pretože pozemky, ktoré používajú výrobcovia, sú často rašelinové. Závod má lehotu spánku a premiestňovanie musí byť vždy vykonané na konci tohto obdobia (február / marec). Je dôležité, aby ste po repotácii neukurovali sukulentnú rastlinu. Repotting bolí korene rastliny a musia sa najprv vyliečiť, ak nie, hnijú v kontakte s vodou.

rastliny mimo-tukové kompozície, sukulentných druh
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 9/21

Všetko o zalievaní: Pokiaľ ide o zavlažovanie sukulentov vonku, musí to byť vykonané opatrne. Odporúča sa zavlažovať výhradne dažďovú vodu, pretože voda z vodovodu je často príliš vápenatá. Od apríla do októbra je rastlina aktívna a práve keď potrebuje viac vody. Zásobovanie minerálmi a hnojivami sa vykonáva aj v tomto intervale, pričom jeden z nich je zalievaný z 2.

Rastliny mimo tuk-center-table-šťavnaté-keramika
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 10/21

Užitočný tip: vonkajšie sukulenty ocenia, že sa zriedia vo väčších množstvách menej často. Nechajte ich vyschnúť medzi dvoma zavlažovaninami. Zalievanie ich menej a častejšie nie je dobré pre sukulenty.

Rastliny tukové mimo lôžka, šťavnaté Grass-ornament
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 11/21

zvedavo: Ukazuje sa, že kaktus aj sukulenty kvitnú. Ak o tom máte pochybnosti, je to preto, lebo je to nevyhnutné. Vonkajšie sukulenty jednoducho potrebujú chladné počasie od novembra do marca, aby boli pripravené na kvitnutie v nasledujúcom roku. Musia sa preto uchovávať pri teplote medzi 0 a 5 ° (pre väčšinu druhov). Chýbajúce zavlažovanie a chladné obdobie sú dve podmienky, ktoré stimulujú iniciáciu kvetov.

Vonkajšie tukové rastliny pestované v kvetináčoch

rastliny mimo-Tukové zmes, šťavnaté deco záhradné
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 12/21

Máte radi vaše vonkajšie sukulenty, ale zaujímate sa, ako ich chrániť pred chladom? Odpoveď je jednoduchá. Vonkajšie sukulenty odolávajú studenej studni, ak sú v suchom pôde a sú pokryté. Ak chcete uľahčiť život, radšej pestujte sukulenty v kvetináčoch. Uistite sa, že znižujete zalievanie v zime a odstráňte taniere pod kvetináčmi, pretože si zachovávajú vlhkosť.

Plant-tukové kompozícia von-von-deco
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 13/21

Nezabudnite orientovať hrnce čo najviac na juh, aby sukulenty vonku mali prvé slnečné lúče dňa. Odporúča sa umiestniť hrnce v blízkosti steny alebo nejakej konštrukcie, aby sa zabránilo návalom vetra. Pestované v kvetináčoch, vonkajšie sukulenty môžu byť ľahko prenesené do domu alebo do skleníka v prípade extrémnej chladu.

rastliny mimo-Tukové zmes typu skalné šťavnaté
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 14/21

Pamätajte, že niektoré druhy odolávajú lepšie ako ostatné. Tak sa určite chrániť nasledujúce hlavné sukulentných: Kalanchoe, Crassula, echeverias, Pachyphytum, Sedums, Graptopetalum a Graptosedum. Talinum okanoganense a Tallinum spinescens a Sempervivum houseleek sú medzi najviac rustikálne sukulenty.

Rastliny tukové mimo-druhy veľkých-size
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 15/21

Super trend, skalná záhrada je zázrak harmónie, zdokonaľovania a estetiky. Svet kvetov a zelených rastlín stratených medzi veľkými skalami, skalná záhrada znova nadobúda obraz hektickej krajiny hory. Ak chcete vytvoriť skalku, potrebujete precíznu a vzrušujúcu prácu. Jemná kombinácia minerálov a zeleniny doplňuje moderný dizajn exteriéru.

tukové preteky vonkajšie záhradné-sec-moderný
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 16/21

Robustné a ľahko sa udržiavajúce vonkajšie sukulenty sú skutočne ideálnou voľbou pre terénne úpravy skalnej záhrady. Zasadené v zemi alebo v kvetináčoch, sľubujú, že do záhrady prinesú farbu a dajú jej určitý šarm.

Rastlinného tuku-deco exteriér terasa, minimalistický
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 17/21

Na estetickej stránke je pre záhradníka veľa možností. Rôzne sukulenty vonku sa môžu navzájom dotýkať alebo naopak byť rozmiestnené tak, že minerál je veľmi prítomný.

Plant-tukové kompozície mimo-rámec-fotografie-šťavnaté rastlina pena
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 18/21

Vonkajšie sukulenty sú obzvlášť vhodné na pestovanie v rôznych nádobách a môžu byť vyrobené do krásnych hrncov a veľmi chytľavých kompozícií. Živé sochy v sukulentoch môžu byť použité na zvýraznenie vonkajšieho vchodu a záhradnej cesty a tak ďalej.

Rastlinného tuku vo vonkajšom prostredí Zahrádka miniatúrne šťavnaté aloe
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 19/21

Okrem toho sukulenty sú súčasťou rôznych dekoratívnych projektov, ako sú miniatúrne záhrady, zeleninové koruny, vertikálne záhrady atď.

rastliny mimo-Tukové zmes-cailoux
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 20/21

Sukulenty sa dokonale zosobášia s kaktusmi a umožňujú realizovať vynikajúce rastlinné zloženie a jednoduchú údržbu. Takže vzhľadom na skutočnosť, že tieto rastliny vyžadujú tak málo zavlažovanie, sú jednoducho dokonalé na to, aby mohli spolu existovať napríklad v teráriu. Hrúbka okruhliakov na povrchu prinesie oveľa viac ozdobného finálneho vzhľadu.

rastliny tuku mimo-pit-hrubú blok betón
Vonkajšie tukové rastliny - Tipy a nápady na vyzdobenie záhrady Záhrada | 21/21

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − 84 =

Back to top