Toxické rastliny a jedovaté kvety: krása je nebezpečná!

rastlín jedovatý-plazivé-modro-ker nebezpečné
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 1/13


Mnohé rastliny sú veľmi nebezpečné a extrémne toxické, aby sa stali smrteľnými. Predstavujeme si, že nie ste prekvapení. Jedovaté kvety existujú, ale viete, že pravdepodobne máte aspoň jednu jedovatá rastlina vo vašej záhrade a doma? Áno, je ľahké zamilovať sa do rozprávkovej krásy niektorých kvetov, ktoré sú známe svojim krásnym kvetom a ich estetickou lístiou. Bohužiaľ, často máme tendenciu ignorovať skutočnú povahu týchto neuveriteľne pekných druhov, ktoré môžu byť strašné jedy. Aby sme sa vyhli akýmkoľvek druhom nehôd, je lepšie, aby sme boli plne informovaní o ich vlastnostiach a škodlivých účinkoch. Aby ste varovali pred možnými nebezpečenstvami, Deavita.fr pripravila malý výber 13 atraktívnych, ale jedovatých rastlín.

Toxické rastliny a jedové kvetiny - objavte niektoré druhy, ktoré môžu byť škodlivé pre vaše zdravie!

rastlín toxický, plamienok, ruže-burn-dermatitída a bolesť
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 2/13

Pestuje v záhradách ako okrasná kvetina Clematis je jedovatá rastlina, ktorá môže spôsobiť podráždenie pokožky a pľuzgiere. Ak spotrebiteľ, môže sa cítiť intenzívny pocit pálenia v ústach s následnou nevoľnosť a kŕče.

Calotropis - toxická rastlina s jemným vzhľadom!

rastlinné toxický-Calotropis príčin progresívny-oslepnutie
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 3/13

Calotropis procera, lepšie známej ako Sodom názov jablko, je toxický a karcinogénny závod, ktorý môže spôsobiť podráždenie slizníc, vracanie, hnačka, tachykardia, záchvaty a dokonca aj smrť. Je to krík s kmeňom pokrytým veľkými, hustými zeleno-modrými saténovými listami, oblečenými dole. Kvety s 5 bielymi alebo fialovými lístkami sú usporiadané v klastri na konci stonky. Celá rastlina obsahuje sieť nádob, ktoré uvoľňujú pri pretrhnutí veľký biely latex, extrémne jedovatý.

Biela oleandra - pekne jedovatá rastlina, ktorá by mala byť obozretná!

jedovatý rastlinný oleanfre-biely-kvet-jed
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 4/13


Biely oleander je jedovatý rastlín s vonnými kvetmi, ktoré môžu spôsobiť vážne ľudské a zvieracie malátnosť, slabosť a často zmätenosť alebo rozmazané videnie. V niektorých prípadoch môže dôjsť k záchvatom, asfyxii, sprevádzanú fibriláciou komôr a asystolii, ktorá vedie k smrti.

Pink Azalea - jedovatá rastlina, ktorá pôsobí na centrálny nervový systém!

1

rastlín jedovatý-azalky-ružové doueur-žalúdočné-respiračné poruchy
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 5/13

Sponzorované odkazy

Máte problémy s tým, že táto krásna ružová azalka je jedovatá rastlina? Napriek tomu je to tak! Spotreba tohto krásneho ružového kvetu môže viesť k toxickým prejavom u zvierat. Toxickou aktívnou zložkou je andromedotoxín, ktorý má škodlivý účinok na srdce a centrálny nervový systém.

Viete, že žltý narcis je vlastne toxická rastlina, ktorá poškodzuje zdravie domácich zvierat?

jedovatá rastlina narcis-žlta-hnačka-vracanie-tremor-vertigo
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 6/13


Žltý narcis je jedovatá rastlina s horkou chuťou, ktorá obsahuje alkaloidy dráždivých látok a toxínov, ktoré môžu spôsobiť Po požití nevoľnosť, zvracanie, bolesti brucha, hnačka a kŕče. Ak sa rozhodnete dať nejaké narcisy vo váze vyzdobiť váš domov, majte na pamäti, že voda bude rýchlo načítať alkaloidy, a preto je dôležité, aby sa tam veľmi opatrní.

Lantanier (Lantana)

Lantana závod toxický, únava, vracanie, depresia
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 7/13


Lantana alebo lantana je toxická rastlina najmä pre domáce zvieratá a hospodárske zvieratá. Často používaný v parfumérii ako éterický olej, táto rastlina môže spôsobiť u niektorých ľudí dermatitídu a mnoho ďalších ochorení kože. Lantány sa vyznačujú pestrými farebnými listami, ktoré sa ľahko kombinujú so všetkými radostnými odtieňmi.

Belladonna - toxická rastlina, ktorá môže zvýšiť srdcovú frekvenciu!

rastlín jedovatý-belladonna-bolesť hlavy bolesť brucha
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 8/13

Belladonna, latinčina Atropa Belladona, je luxusná kvetina, ktorá môže byť veľmi toxická pre ľudí. Všetky časti rastliny obsahujú toxické látky, ktoré môžu výrazne zvýšiť srdcovú frekvenciu. Belladonna vďačí svojmu názvu skutočnosti, že Taliani ju používali na zdokonaľovanie svojho fyzického vzhľadu rozširovaním svojich žiakov.

Kozie - toxická rastlina, ktorá spôsobuje zvýšenie krvného tlaku

toxický rastlín drozd-jed-deti-dospelí-bolesti-problémy-rôzne
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 9/13

Zbožňujete ten jemný vzhľad konvalinky v údolí? Dajte si pozor, pretože táto krásna jemná kvetina je vlastne toxická rastlina, ktorá obsahuje látky (saponozidy), ktoré dráždia srdce. Draslík môže spomaliť srdcovú frekvenciu tým, že spôsobí zvýšenie krvného tlaku.

Bindweed modrá alebo ipomea (volubilis)

rastlín jedovatý-pupenec modré jed-diahrée-zlo pečene
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 10/13

Nad ďalšou jedovatou rastlinou, ktorá nás zapôsobila svojimi azúrovými kvetmi - modrými bobuľovitými (volubilis). Tiež sa nazýva "pupenec" je pupenec je popínavá rastlina pochádzajúca z centrálnej Ameriky často nájde svoje miesto v záhrade, aby zdobí ploty, brány, pergoly a atď .. Jeho semená obsahujú alkaloidy, ktoré môžu spôsobiť hnačku , veľa chorôb času a porúch trávenia.

Glycín - toxická rastlina, ktorá môže spôsobiť poruchy trávenia

rastlín jedovatý-vistária-bolesť-depresia-hnačka, vracanie
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 11/13

Glycín (wisteria) je drevný ker, považovaný za toxický a nebezpečný pre mačky a psy. Môže to spôsobiť poruchy trávenia (nevoľnosť, vracanie, hnačka, bolesť brucha), bolesti hlavy a depresia centrálneho nervového systému.

Žltý deň Madagaskaru

jedovaté rastliny periwinkle-madagaskar-hlavy-zvracanie
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 12/13

Madagaskarská periwinkle je bylinná rastlina pôvodom z Indického oceánu. Táto nádherná jedovatá rastlina, rozšírená vo všetkých intertropických regiónoch, má jednoduché a jemné lístie zafarbené v bielom, ružovom a fialovom. Hľuzovka Madagaskaru je mimoriadne odolná rastlina, ktorá dobre podporuje slnečné terény. Používa sa v čínskej medicíne pre boj s vysokým krvným tlakom, jeho nadmerné užívanie môže spôsobiť opačný účinok - hypotenzia striedavo hnacie veľkú únavu, ťažkosti so sústredením, kruhových porúch a atď ..

Calla Lily

rastlín jedovatý-kala-lily-bolesť-napúčanie pero peru
Toxické rastliny a jedovaté kvety: pozor, krása môže byť nebezpečná! | Záhrada | 13/13

Posledný jedovatá rastlina, ktorá predstavujeme vám dnes je Calla Lily. Tento krásny biely kvet je extrémne jedovatý a pri požití môže spôsobiť podráždenie úst, opuch a dokonca aj hnačku.

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 41

Back to top