Najkrajšie lezenie pre záhradu a balkón

Popínavé rastliny pergola-vlanche-hortenzie
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 1/24


Ak sa nemýlim, milujeme všetky kvety. Nezáleží na tom, či sú rastliny na balkóne alebo na záhrade, cítite sa perfektne v pohode, obklopený ich krásnymi farbami a zvodnými vôňami. A je to skvelé! Medzi rôznymi kvetmi nezabúdajme na to horolezecké rastliny ! Ponúkajú množstvo terénnych úprav na úrovni a zdobia vonkajšiu plochu so zaujímavými farbami a tvarmi. Na záhrade je oveľa viac príležitostí preukázať svoj talent dizajnéra, pretože tu sú oblúky, ploty, steny, pergoly a stromy, ktoré sa dajú použiť. Ale balkón nám tiež dáva dobré prostredie pre pestovanie rôznych druhov horolezeckých rastlín a kvetov. A verte mi, stojí to za to, pretože neskôr budete odmenení neuveriteľnou krásou.

Horolezecké záhrady a balkón - passionflower

Rastlina lezenie-mučenky, delikátna lila
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 2/24

Dnes by sme chceli dať vám nejaké nápady, ktoré vás inšpirujú, aby ste vyzdobili záhradu a balkón s horolezeckými rastlinami. Každý z druhov v našej galérii je možné zakúpiť v obchodoch s rastlinami, kde vám poskytneme viac informácií o pestovaní a starostlivosti, ktoré rastlina bude potrebovať. Semená a klíčky sú oba varianty výsadby kvetov a lezenie rastlín. Pozrite sa teraz na našu krásnu fotogalériu a inšpirujte sa našimi originálnymi nápadmi. Berte do úvahy, že všetky druhy musia byť vysadené v apríli a do polovice mája.

"Kvetina vášne" patrí k najkrajším kvitnúcim kvetinám

Rastlina lezenie-flower-záhradné-zdobiť mučenka
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 3/24

Krásna "passion flower" je jedným z najznámejších horolezeckých rastlín a je veľmi vhodná na pestovanie v záhrade a na balkóne. Miluje teplo a jej kvety sú nádherné a voňavé. Španielski prisťahovalci mu toto meno dali za to, že vo svojich kvetoch uznal kresťanský symbol Kristovej vášne. Passionflower zdobí oblúky, oblúky, steny a ploty.

Zblízka na mimoriadnom kvete passionflower

Rastlina lezenie-flower-záhrada-balkón, mučenka
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 4/24


Ak sa rozhodnete pre tento závod, vyberte najslnečnejšie miesto na záhrade alebo na južnom balkóne. Miluje teplo a svetlo, takže je mimoriadne dôležité, aby jej kvety vyrastali od mája do septembra. Voda kvetina hojne a sprej listy s vodou v lete, ako rastlina má rád vlhkú pôdu. S príchodom jesene prineste Passionflower počas zimy.

1

Horolezecké záhradné rastliny - Pandorea jasminoides

Rastlinné lezenie-Pandorea kvety, jemný biely
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 5/24

Sponzorované odkazy

Druhým najznámejším horolezcom je Pandorea jasminoides, tiež známy ako truhla jasmínu. Je to tropická kvetina s voňavými kvetmi. Môže dosiahnuť výšku až 6 metrov. Pandorea jasminoides má rád slnečné miesta a vlhké pôdy. Táto rozkošná lezecká kvetina je ideálna pre záhradu a balkón. Semená sa musia vysievať v apríli a máji a kvety kvitnú od júna do septembra.

Jasmine-Trumpet tiež kvitne v ružovej farbe a je súčasťou rodiny Begonias

Rastlina lezenie-flower-záhrada-balkón-Pandorea-jasminoides
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 6/24


Neuveriteľne dokáže odolávať veľmi nízkym teplotám až do mínus 5 stupňov. To znamená, že závod môže stráviť zimu vonku. Ak ho vysadíte do záhrady a podnebie vo vašej oblasti je mierne, pokryte oblasť okolo stopky s listami, slamou alebo iným, čo považujete za vhodné, aby ste predišli riziku mrazu.

Kráľovná kvetov a jej silná postava v záhrade - ruža je neodolateľná!

lezenie rastlín-rosebush-bench-arch-trávnik lezenie rastlín
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 7/24


Nezabúdajme na kráľovnú kvetov a jednu z najpopulárnejších lezeckých rastlín - krásne ružové! Horolezecké ruže nás prekvapujú svojou bohatou rozmanitosťou farieb a kvetov počas celého leta. Niektoré druhy ponúkajú arómaje to fantastické, ostatné - jemné alebo veľké kvety, ale je isté, že všetky druhy sú krásne! Buďte opatrní pri zavlažovaní, nepotrebujú veľa vody! Raz alebo dvakrát týždeň stačí. Na jar prerezávajte hlavnú stonku a bočné vetvičky a odstráňte choré alebo mrazené vetvičky. Takže si môžete byť istí, že počas leta budete mať vôňu a fantastické ruže.

Hydrangea v ružovej a modrej farbe, ktorá urobí vašu záhradu krásnejšou a romantickou!

Rastlinné lezenie-pnúcou kvety-pink-blue
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 8/24

Hydrangea patrí do rodiny Hydrangeaceae. Pôvod tohto kvetu je juhovýchodná Ázia a toleruje chlad. Listy sú bohaté a listy sú široké, čo robí hortenziu vhodnejšou na pestovanie v záhrade ako na balkóne. Kvety sú silné od júna do októbra a sú veľké a krásne, s jemnými briliantmi a bielou. Hydrangea preferuje slnečné miesta, ale rastlina dobre toleruje tieň. Od prvého roka rastu tento vinič rastie rýchlo.

Clematis nás snov! A vy?

Popínavé rastliny, plamienok kvety, fialová stena lavica
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 9/24

Clematis je pekná príťažlivosť pre lezenie druhov. Táto krásna horolezecká rastlina môže zdobiť vašu záhradu po dobu 20 alebo dokonca 30 rokov, ak si ju vezmete správne. Clematis preferuje slnečné, ale nie príliš horúce miesta a úrodné pôdy. Zvoľte opatrne miesto, pretože tieto rastliny nemajú radi zmeniť svoje miesto. Čo je špecifické pre klematis, je, že ich korene by sa nemali prehrievať. Takže rastliny okolo nízkych rastlín. Väčšina druhov clematis sa darí v máji až septembri. Kvety tejto rastliny sú biele, modré, ružové a fialové. Clematis je odolný proti chladu, ale korene vodného gélu musia byť dobre chránené.

"Susanne s čiernymi očami" - krásny názov rastliny, nie?

Rastlina lezenie-Thunbergia-Susanne-yeuxnoirs pergola
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 10/24

Je to veľmi slávne lezenie kvetou v Afrike. Najznámejším druhom je populárna Thunbergia známa aj ako Suzanne s čiernymi očami. Tento názov vďačí za čierne srdce v strede kvetu, ktoré pripomína oko. Existujú krásne druhy v bielej, modrej a červenej farbe. Kvetina má rád slnečné miesta, chránené pred vetrom a úrodnými pôdami. Tieto lezenie kvety ako voda, ale dávajte pozor, aby neprimerane voda, pretože korene budú hniť. Rastlina kvitne od júna do septembra. To znesie chladu, ale musí sa priniesť počas zimy.

Kto nemá rád jazmín, jeho krásu a parfum!

Rastlina lezenie jazmín kvet-bielo-arch záhrady
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 11/24

Kto nemá rád svoje parfumy? Jasmín pochádza z východnej Ázie a jeho biele alebo žlté kvety nás zvádzajú od júna do októbra. Táto horolezecká jednotka je silná a dokáže odolávať chladu. Preto je ideálny pre podmienky v záhrade. Ale ak nechcete riskovať, zasadzujte ho do sadzača a príďte domov v zime. Jasmína rastie dobre v záhrade na slnečnom mieste. Na jeseň, musí byť prerezané po kvete. Môže dosiahnuť až 3 metre na výšku a môže pokrývať celú stenu s krásnymi kvetmi.

Zimolez je veľmi zaujímavá horolezecká rastlina

Rastlinné lezenie Lonicera kvety-ruža
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 12/24

Voňavý zimolez (Lonicera) pochádza z východnej Ázie. Táto rastlina sa bohato rozvíja počas celého leta. Uprednostňuje úrodné pôdy a tieňované alebo polostvené oblasti. Rozvíja sa rýchlo a jeho vetvy sa rozprestierajú vo všetkých smeroch. Po skončení kvitnúcej sezóny je potrebné prerezávať vetvy. Lonicera je chladno tolerantná a je veľmi vhodná na pestovanie v záhrade.

Ozdobte ružovú pergolu z levanduľového dreva, aby ste získali nový dojem

Popínavé rastliny, brečtan pergola záhradné
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 13/24

Ak chcete vyrastať lezenie, zelenú a rýchlo rastúcu rastlinu, rozhodnite sa pre brečtan. Táto rastlina je typická pre anglické záhrady a toleruje nepriaznivé počasie. Má rád slnečné miesta a bohaté zalievanie v lete. Je veľmi vhodný na pestovanie v záhradách a na balkónoch, pretože je mrazuvzdorný. Ale zatiaľ čo rastlina je stále mladá, najlepšie je pestovať v banke a priniesť ju domov v zime.

Terasa a záhrada s bohatou vegetáciou

Popínavé rastliny kvety ružové Mandevilla-terasa
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 14/24

Mandevilla sanderi alebo Mandévilla je pôvodom v južnej Brazílii. Má rýchly rast a môže dosiahnuť výšku 5 metrov. Jeho voňavé a jemné kvety majú žlté, biele, ružové a červené podtóny. Táto lezenie kvetu kvitne počas leta, od júna do septembra. Uprednostňuje polo-tieňované miesta, takže ich nevystavujte priamemu svetlu. Jasné slnko môže ľahko poškodiť jemné kvety. Mandévilla uprednostňuje mierne zalievanie. V zime ísť domov a vo februári si ju môžete prerezávať a na jar bude vyvíjať nové výhonky.

Fazuľovitý fazuľa a jeho špirálovité kvety pripomínajúce slimáky

horolezecké rastliny-horolezecké rastliny
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 15/24

Kreveta (Vigna caracalle) pochádza z Južnej Ameriky. Jeho kvety sú zvyčajne biele a naplnia vzduch svojou krásnou vôňou. Rastlina kvitne od júna do septembra. Stonka môže dosiahnuť výšku 7 metrov, vyvíja sa veľmi rýchlo a môže stúpať na rôznych povrchoch. Ak chcete hojne rozkvitnúť, odporúča sa, aby sa mladé výhonky strhli. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pestovať v záhrade alebo na terase, fazule Caracolle preferujú dobre odvodnené pôdy. Zvoľte si miesto s južnou alebo východnou expozíciou. Berte do úvahy, že táto rastlina je medveďa a bude priťahovať včely. V zime prineste zariadenie domov.

Wisteria sú romantické horolezecké rastliny

horolezecké rastliny-wisteria-pergola-kvety-lilac lezenie rastliny
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 16/24

Biele vosterie a biele ruže - krásna kombinácia na ozdobenie záhrady

Rastlina lezenie vistérie-bielo-ružovo-biele
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 17/24

Pamätáte si "Wisteria Lane" z televízneho seriálu "Desperate Housewives"? Pestovatelia dali ulice názov ďalšieho lezenia. Wisteria alebo Glycine je krásna a pôsobivá rastlina, ktorá prinesie krásu do akejkoľvek záhrady. Vianočné kvety kvitnú v máji a júni a ich kvety v modrej, fialovej, ružovej a bielej farbe sú naozaj atraktívne. Táto rastlina toleruje chladné počasie a je vhodná na pestovanie iba v záhradách. Odporúča sa ho pestovať na slnečnom mieste.

Čím bohatšie sú kvety, tým lepšie

nápady popínavé rastliny kvetiny, krásne, záhrada, balkón
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 18/24

S takou krásou v okolí je výber ideálnych horolezeckých zariadení asi ťažký. Dúfame, že sme vyriešili túto dilemu. Nech už je vaša voľba, uistite sa, že vaša záhrada a váš balkón budú osvietené vďaka lezeckým rastlinám v našej galérii.

Dipladénia de Sander biela

Rastlina lezenie-záhradné-anglický
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 19/24

Zdobte záhradu pestrofarebnými lezeckými rastlinami lezenie rastlín-rosebush-bengala-červené horolezecké rastliny
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 20/24

Krásna záhrada s ružovými kvetmi s bielymi a červenými kvetmi

Rastlina lezenie ruže pergola-bench-cesta, dlažba
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 21/24

Ozdobte ružovú záhradu s bielymi kvetmi a krémom

horolezecké rastliny - ružové kvetiny - biele krémové lemované rastliny
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 22/24

Horolezecké rastliny s bielymi a modrými kvetmi v zelenej záhrade

Rastlina lezenie-white-wood-bránka
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 23/24

Trumpet of Virginia s oranžovými kvetmi

Rastlina lezenie, canopy-drevo-rastliny-trubka-Virginia
Top 12 najkrajších horolezeckých zariadení pre záhradu a balkón Záhrada | 24/24

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =

Back to top