Domáce mriežky rajčiakov – typy, tipy a triky

lektori paradajky paradajka plodina úplatky-Media-vetvy
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 1/16


Chcete pestovať paradajky? Základné paradajky, paradajky sú veľmi prospešné pre zdravie a sú ľahko úspešné. Ale okrem starostlivosti o zlepšenie pôdy v záhrade nesmieme zabúdať, že paradajky potrebujú štruktúru na to, aby mohli šplhať. Nepostrádateľné na podporu vašich lezenie rastlín, paradajky sú nevyhnutné pre zdravé rastliny. Prispôsobiteľné štruktúry, rajčiaky sú k dispozícii nekonečne a môžu byť prispôsobené potrebám rastlín a poľa.

Najčastejšie druhy rajčiakov

lektori paradajka-metal-design-moderný
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 2/16

Pred sadením rajčiakov je potrebné zvážiť inštaláciu nosných konštrukcií. Možnosti sú veľa. V závislosti od osobných želaní si môžete kúpiť alebo vyrobiť jednoduché paradajkové kolíky alebo zmontovanú mriežku, špirálu, teepee alebo V - verzia závisí výlučne od dostupnej pôdy a potrieb vašich rastlín.

Guardians paradajky mriežka kovov robustný
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 3/16

Pred začatím výroby akéhokoľvek druhu rajčiakových kolíčok je potrebné poznať nasledujúce - správny strážca je pevným opatrovníkom. To musí pred všetkým ostatným odolávať hmotnosti rajčiakov a byť nemenné na vlhkosť. Nedodržanie týchto podmienok môže vyžadovať obnovenie médií počas sezóny. Ako určite viete, nie je žiadna požiadavka na zaradenie paradajok. Ale naozaj vás bude zaujímať, pretože stopka rastliny nie je dostatočne silná, aby nesla všetky vetvy plné ovocia. Okrem toho inštalácia paradajok stačí uľahčiť ich zber neskôr a chrániť plody určitých chorôb.

lektori paradajky mreží-moderné plastové-backyard
Domáce mrežové rajčiaky - typy, tipy a triky | Záhrada | 4/16


Skúsení záhradníci odporúčajú, aby ste sa vyhli potrebe meniť svoje paradajkové vklady každý rok, používať pevné materiály, ktoré budú podporovať hmotnosť paradajok bez porušenia. Ak dávate prednosť použitiu dreva, musíte sa informovať o vhodných druhoch. Gaštan a akácia sú veľmi cenené ako hniloby odolné esencie. Svetlé a silné vetvy lieskových lístkov sú tiež vynikajúcou voľbou.

tútori paradajky pobočky dreva stôp paradajky
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 5/16

Sponzorované odkazy

Ak chcete robiť pevné paradajky, môžete tiež počítať s bambusom. Ľahké a rovné, ideálne pre vytváranie jednoduchých alebo zložitých štruktúr, ktoré dlho uchovávajú. Ďalšou alternatívou k dreveným konštrukciám sú kovové paradajkové kolíky, ktoré sú najlepšie odolné voči počasiu. Môžete použiť rebars, ktoré sú efektívne, ale menej estetické a chaotické, skôr či neskôr, sú hrdzavé. V obchode si stále môžete kúpiť akcie z ocele alebo hliníka.

1

lektori paradajka kovov hodia paradajky pot-balkón
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 6/16


Na dizajnovej strane sú mriežkové paradajkové kolíky jedným z najbežnejších a ľahko inštalovateľných verzií. Pozostávajú zo sadeníkov priamo v pôde, dostatočne hlboko, takže nepatria pod hmotnosť paradajok. Tento typ rajčiakov je vhodný pre všetky odrody tohto ovocia, a preto je pre túto verziu veľká láska. Veľmi úsporné, paradajková mriežka je odvodom klasických stávok. Tie sú vysadené v rade, ktoré sú potom spojené s niekoľkými horizontálnymi pruhmi. Táto štruktúra je oveľa odolnejšia voči vetru a hmotnosti rajčiakov. Pre tento druh štruktúr sú bambus a lieska zvlášť prispôsobené ich sile a ľahkosti.

Guardians paradajky zvýšila pit-Lattice-drevo-plast
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 7/16


V obchode sa dajú kúpiť kovové mriežkové rajčiaky, ktoré sú super efektívne pre bohaté úrody. Veľmi robustné a super estetické, súčasné verzie využívajú špeciálne upevňovacie systémy, ktoré umožňujú zostaviť cikcak alebo ploché časti. Tieto moderné rajčiaky sú preto všestranné a výborne sa prispôsobujú pestovaniu rajčiakov v kvetináčoch alebo štvorcoch.

Guardians paradajky mriežka kovov silný odolné
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 8/16

Dobre logické, lezenie rastlín musí byť sprevádzané v ich raste. Tí, ktorí sú pokúšaní myšlienkou pestovania zeleniny, ako sú fazuľa alebo paradajky, musia spoľahnúť na vhodných lektorov. Stĺpy, mriežky alebo špirály, umiestnené pozdĺž príslušných plantáží, vedú vedľajšie paradajky. Pri hľadaní opatrovníka, ktorý sa prirodzene zmesí do celku, môžete vyrobiť drevený alebo bambus, alebo si dokonca kúpiť aj modernú verziu v polypropyléne, napodobnenom prírodnými vláknami.

strážcovia Tomato-kov-zdvojené podlahy drevo
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 9/16

Vytváranie paradajok z jednoduchých stávok môže podporovať odrody s bohatou produkciou. Modely sú k dispozícii podľa želaní záhradníkov. Rajčiaky sa líšia svojim dizajnom, ale aj svojou odolnosťou. Najbežnejšie štruktúry sú jediné portikum, V-rám, teepee a plot.

lektori paradajky jednoduché drevené drôt zvýšenou podlahou
Domáce mrežové rajčiaky - typy, tipy a triky Záhrada | 10/16

Ako už bolo vysvetlené, princípom jednoduchej portiky je použitie konárov (zvyčajne lieskových alebo bambusových), ktoré sú navzájom spojené priečnym plessisom. Pred každým strážcom je vysadená paradajková stonka. Vetvy rastlín rajčiaka sú potom pripojené k bočným vkladom. Po pochopení všeobecnej zásady môžeme systém prispôsobiť počtu rastlín rajčiakov, ktoré chceme pestovať. Preto sme schopní pridať ďalšie cross plessis na prispôsobenie rajčiakových vločiek podľa jeho túžob.

učitelia paradajky mreža dreva steny rastlina
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 11/16

Aby sa "prírodné" paradajkové vosky, ktoré sa harmonicky miešajú do prostredia, bolo lepšie uprednostniť drevo. Takže kladieme na druhy, ktoré produkujú dlhé a rovné vetvy, ktoré ponúkajú vyššiu trvanlivosť. Tieto vlastnosti umožňujú zachovať plessis v nasledujúcom roku a opätovne ich použiť na stávkovanie iných odrôd lezenia zeleniny alebo kvetov.

lektori paradajky mreží štvorcových zelenina-záhrada
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 12/16

Akonáhle štruktúra na mieste, zostáva len na rastliny. Ako postupovať? Po prvé, je potrebné umiestniť rajčiu nohu na nohy každého vertikálneho opatrovníka. Potom, ako rastlina rastie, jej vetvy musia byť trellised na priečnych stĺpoch. Tip od skúsených záhradníkov: zvážte kombináciu rastlín a zeleniny v rovnakom čase. To umožní, aby sa odrody navzájom chránili a záhrada - aby zobrazila krásnu, veselú a pestrú farbu.

lektori paradajky mesh-metal-young-rastlina-close-view
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 13/16

Niekoľko užitočných tipov pre výber správnych paradajok: Na strane materiálu si môžete vybrať, drevené paradajkové vklady sú dostatočne silné, efektívne a ... lacné za predpokladu, že sú dobre udržiavané. Ich hlavnou slabosťou však je ich udržateľnosť a krehkosť. Zvyčajne údery vedú k poškodeniu vlákien, ktoré nevyhnutne spôsobia zlomenie po celej dĺžke strážcu, keď ho klepnete a zatlačíte. Takže drevo je materiál, ktorý sa musí pravidelne obnovovať.

Guardians paradajky mreža-V-bambus štvorcových záhradný
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 14/16

Špičkoví učitelia paradajok, ktorí si môžu zakúpiť v záhradných centrách, sú drahšie ako drevené verzie, ale ich silné stránky sa nesmú prehliadať. Ochranný kryt z pozinkovanej ocele nehrdzuje a môže vydržať nepriaznivé počasie. Tieto špirály sú špeciálne navrhnuté tak, aby sprevádzali rast rajčiakov a umožňovali efektívne zovretie nôh. Vo všeobecnosti vŕtané do ich hornej časti, môžu byť zostavené napríklad na vytvorenie paradajok. Ich hlavnou poruchou je ich odolnosť voči miernemu vetru. Izolované a bez väzieb medzi nimi, ľahko sa tiahnu, čo často spôsobuje zlomenie stoniek.

Guardians paradajky kov-pit-surélevé-
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 15/16

Rasty paradajok sú najodolnejšie verzie. Zvyčajne sú zostavené tak, aby vytvárali teepees. Na záhrade sú tieto stĺpiky vynikajúcou podporou, pevné a ľahko použiteľné. Výstuhy sú hrdzavé rýchlo, ale sú zapomenuté pod krytom rastlín!

lektori paradajky nápady-media-drevo-kov alternatívne
Domáce mriežky rajčiakov - typy, tipy a triky Záhrada | 16/16

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 67 = 75

Back to top