Dekorativní nápady v barvě mahagonu – červenohnědá není určena pro vlasy

bar-exkluzivní-dřevo-exotické mahagonové barvy
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 1/11


Na rozdíl od obecně zastávaných myšlenek mahagonové barvy není vyhrazena pro barvení vlasů. Existuje spousta domů zdobení nápady, které jsou v podstatě na základě této pozitivně nádherné červenohnědé hnědé. Nezáleží na tom, jestli je to exotický dřevěný nábytek, nástěnné malby nebo jakýkoli jiný dekorace. Podívejme se, jak zkrášlit náš interiér pomocí tohoto fascinujícího stínu a co s ním spojit, abychom ho vylepšili!

Co je barva mahagonu?

mahagonové dřevo-esence
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 2/11

Před nástupem do světa dekorace je nutné specifikovat termín, který bude naším hlavním tématem. Mahogany je populární název pro 3 druhy tropických lesů rodiny Meliaceae, pocházející z Ameriky (mahagony) a Afriky. Teplá barva jejich dřeva také dala jméno mahagonové barvy, mezi hnědou a červenou. To je zejména tento útulný odstín, který bude zkoumán v odstavcích a v galerii obrázků, která následuje.

mahagonová tmavá taupe kancelář
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 3/11

Je třeba poznamenat, že mahagonová barva se může značně lišit v závislosti na zdroji informací a subjektivním vnímání pozorovatele. Někteří výrobci nátěrů nabízejí jasný mahagon kresbu na okru nebo medu, zatímco jiní nabízejí tmavý tón, který je přibližuje přírodní čokoládě. To je naprosto normální, protože barva dřeva není zcela jednotná a mění se podle druhu. V každém případě mezinárodní systém barevného kódování RAL mu dává číslo RAL 8016 mahagonové hnědé.

Nápady na skutečný mahagonový nábytek nebo mahagonovou barvu

mahagonová barva bílá-rozbitá-deco-kuchyně
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 4/11


Dřevěný nábytek, ať už skutečně mahagon nebo jen napodobující jeho načervenalou strukturu, je skutečným dekorativním šperkem. Jejich útulný a příjemný vzhled okamžitě zahřeje jakýkoli prostor, i když je dno naprosto panenské. V této souvislosti jsou mahagonové a nedotčené bílé svatby jedním z nejúspěšnějších sdružení. Jak říkají, "protiklady přitahují" a tato fráze je ještě důležitější v interiérovém designu a výzdobě.

color-mahagon-house-New York
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 5/11

Sponzorované odkazy

Samozřejmě, pravý mahagon dává více estetických výsledků díky vrozenou šlechtě přírodního materiálu. Pravděpodobně jsou to světelné a tmavé žíly, které střídají na karmínovém pozadí, které dávají tomuto nenapodobitelnému atraktivnímu efektu. Dvě výše uvedené fotografie dokazují, že toto exotické dřevo je ideální pro klasické spíše elegantní interiéry a moderní designové prostory.

1

Svatba s čerstvými odstíny a ohnivými odstíny pro vytvoření exotického dekorace

mahagonové barvy-tyrkysově-deco-pokojový lázně
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 6/11


Naštěstí bílá není jediná barva, která dokáže plně odhalit okrasný potenciál mahagonového nábytku. Podívejte se na koupelnu na fotografii výše, abyste pochopili náš nápad. Zjevně, tyrkysová, celadonová zeleň, teal a vše modrozelená obecně jde dokonale s mahagonovou barvou. Kdo má rád koloniální styl nebo exotické země obecně, zamiluje se do této dekorace několika mosaznými klíči.

mahagon barevné palety harmonický
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 7/11


Ve skutečnosti je horké a čerstvé dohromady v jedinečném designu myšlenkou geniality, které by neměly selhat ve výzdobě, zvláště pokud chcete být ve větru. Klíčem k úspěchu je nejprve párování mahagonové barvy s některými jinými odstíny barevného kolečka. Zkuste například vínové, granátové, fialové, rubínové, karmínové, dokonce šarlatovou a červenou krev. Nakonec přidejte špetku zelené, pastelově modré nebo světle zelené a prostě obdivujte svou atraktivní a uměleckou paletu!

Další zdobení nápadů s mahagonovou barvou

color-mahagon pohovka Chesterfield leather-
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 8/11

Kromě dřeva může mít kůže také velmi působivou mahagonovou barvu. Například, pohovka Chesterfield s polstrovaným opěradlem znázorněným nahoře vypadá super a zároveň vznešená. Nábytek se stane skutečnou klasikou dokonale doplňuje sofistikované pozadí vytvořené panelem z matné švestky. Kromě toho je v dokonalém souladu s velkými nástěnnými hodinami ve stylu vintage a dokonalým retro šikmým prostředím v tomto pozoruhodném obývacím pokoji. Takový rámec je velmi lákavý, že?

color-mahagon-paint-wall
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 9/11

Rozhodně tmavá mahagonová barva se nezdá být vhodná pro nástěnné malby, ale to je jen na první pohled. Ve skutečnosti se na stěnách bezchybně hodí, pokud je vyvážena některým nábytkem a dekorativními prvky dobře vybranými. Tmavé pokožky absorbují světlo, takže musíme myslet na způsoby, jak obnovit rovnováhu v dané místnosti. Například v obývacím pokoji, pohovka a pár křesel oblečených do špinavě bílé, pískové nebo béžové textilie budou dále zvýrazněny podobným intenzivním zázemím. V rustikálním stylu dekorace stěn, vyrobené převážně z přírodních materiálů, je další detail, který by se neměl přehlížet.

Smíchejte vlastní unikátní barvu mahagonu!

color-mahagon-paint-acryique
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 10/11

Každý, kdo chce překonat starý kus nábytku, aby ho upravil nebo vytvořil vlastní unikátní stěnovou desku, bude potřebovat nějakou nuanci mahagonové barvy, která musí být v souladu se zbytkem stávajícího interiéru. Pokud se nenacházíte v obchodech s barvami, nebojte se, protože si je můžete vytvořit sami. Trikem je smíchat 3 primární barvy: modrou, červenou a žlutou. Samozřejmě budete muset experimentovat s proporcemi, abyste získali barvu par excellence pro vás. Mějte na paměti, že přidání žluté barvy zpomalí stín, zatímco zvětšení modré nebo červené barvy způsobí tmavší, respektive chladnější nebo teplejší barvy. To je ono!

žaluzie, dřevo exotické zbarvené mahagon
Dekorativní nápady v barvě mahagonu - červenohnědá není vyhrazena pro vlasy! | Dekorace | 11/11

Konečně máme tu potěšení sdílet s vámi nápad, který se v poslední době určitě vrací. Jedná se o dřevěné žaluzie nebo dřevěný vzhled. Kromě toho, že umožňuje ovládat množství a často směr světla vstupujícího do místnosti, tento praktický kryt okna přidává třídu do libovolného místa, kde se používá. Ať už je jejich konkrétní model, zvolte si žaluzie s mahagonovou barvou a váš pokoj se okamžitě stává ještě víc a víc a víc - zaručený efekt!

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − 42 =

Back to top