Orchid tetovanie nápad – symbolické, zvedavé fakty a inspirujúce fotografie

tetovanie orchidea žena-rameno-kvety
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 1/16


Orchidey sú veľká rodina kvitnúcich bylinných rastlín, väčšinou vyskytujúcich sa v trópoch, obsahujúcich asi 28 000 druhov! V skutočnosti je to dvojnásobný počet druhov vtákov a asi 4-násobok počtu druhov cicavcov! Čo je prekvapujúcejšie je hypotéza, že pôvod orchideí sa vráti oveľa viac, ako sa pôvodne plánovalo. Včela vyhynutého druhu Proplebeia Dominicana bola nájdená uväznená v Miocene jantáru asi 15-20 miliónov rokov. Nesie na svojich krídlach pyl predtým neznámeho orchidového taxónu, konkrétne: Meliorchis Caribea. Toto je prvý dôkaz doterajších fosílnych orchideí, ktoré ukazujú, že hmyz bol potom aktívnym opeľovačom orchideí. Avšak v súčasnom článku nebudeme diskutovať o príbehu tejto fascinujúcej kvetiny, tak tajomnej, ako sa môže zdať. Zameriame sa na orchideí tetovanie, jeho symbolické a veľa myšlienok štýlov, ktoré ponúka.

tetovanie orchidea farba-magenta-biceps
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 2/16

Na rozdiel od širokej myšlienky, tetovanie kvetov nie je vyhradené pre ženy a dospievajúce dievčatá. Existuje však medzi dámami určitú prednosť v oblasti tetovania orchideí, a to najmä kvôli svojej jedinečnej pochúťke. Ale bez ohľadu na pohlavie užívateľa je tento model mäkkého a exotického kvetinového dizajnu plný pozitívnej symbolizácie a môže byť realizovaný mnohými estetickými spôsobmi v dokonalom súlade s vašimi vlastnými jedinečnými nápadmi.

Orchid-symbolické tetovanie v jazyku kvetov

tetovanie fialová orchidea-fialová-spodná-oranžová-rameno
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 3/16

V jazyku kvetov, orchidey symbolizujú náš vnútorný svet a presnejšie - naše intímne túžby a naše myšlienky. Špecifický význam, intenzita emócií a ich fyzické alebo duchovné prejavy závisia v podstate od farby kvetu. Napríklad biele plátky sa týkajú čistých a úprimných emócií, lásky vo svojej metafyzickej a idealizovanej forme.

Ružové dámske tetovanie - symbolické, štýly a trendy pre zvedavých a vášnivých

Význam mandala tetovanie, pôvod a vplyv na spiritualitu

Pôvodné mačacie tetovanie v rôznych štýloch - 39 kreatívnych nápadov

Tattoo-orchidea female-part-hornej-back
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 4/16


Žlté orchideé tetovanie z jeho strany sa týka lásky s určitou dávkou tepla a erotiky. Ak je kvetina ružové plátky, v podstate súvisí s galantnosťou a zmyslovým zvádzaním, zatiaľ čo jej červený variant evokuje vášeň a túžbu čisto telesnú, aby milovala. Preto existuje odstupňovanie pocitov a úmyslov od platonického k sexuálnemu, čo je dôsledkom intenzity farby.

Orchidea a staroveký svet

idea-tattoo-orchidea-čierno-bielo-rameno
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 5/16

Sponzorované odkazy

Potom, v starovekom Grécku, orchidey boli kvety spojené s mužnosťou a to nie je náhodný jav. V skutočnosti samotné meno ponúkaných rastlín pochádza z gréckeho slova "orchis", ktorý sa prekladá ako "semenník". Dôvodom je podobnosť biblických koreňov kvetu s predmetným mužským orgánom. Grécke ženy navyše verili, že ak otec svojho nenarodeného dieťaťa bude jesť veľké hľuzy bohaté na rezervný materiál, dieťa bude chlapec.

1

idea-tattoo-orchidea-červeno-interiér-arm
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 6/16


Ak na druhej strane matka pravidelne konzumovala malé hľuzy orchideí, zrodila by dievča. Preto, drahí páni, nemali by sme byť zastrašovaní alebo dokonca v rozpakoch pri získavaní orchideí tetovanie. Naopak, muži, ktorí sa na to odvážia nosiť, musia na to hrdo nosiť, pretože už stovky rokov sú neodmysliteľným symbolom maskulinity, sexuálnej moci, mužskej energie a mužnosti.

orchidea tetovanie-idea-foot-fill-pastel
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 7/16


Samozrejme, priaznivá mužská symbolika Phalaenopsis a iných Orchidaceae nie je vyčerpaná starovekom, ani Európou. Vedeli ste, že rastlina Vanilla Planifolia, všeobecne známa ako Vanillier a ktorá nám dáva vanilu, je tiež orchidea? Aztéci by ho zmiešali s čokoládou, aby vytvorili chutný elixír, ktorý bol považovaný za nárast sily a sily.

Model-tattoo-orchidea-akvarel farby, intenzívne
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 8/16

Storočí po aztéckych bojovníkov, na druhej strane Atlantického oceánu, zástupcovia viktoriánskej doby neboli pomocou orchidey na výrobu "magické" lektvary, ale stále si užil svoj obrovský potenciál, a to najmä vo výzdobe. Zozbierali a zobrazovali ich ako znak luxusu a spôsob, ako vyjadriť svoju najvyššiu rafinovanú chuť. Ich kvetinové zbierky boli konečným symbolom veľkoleposti a umeleckej nádhery - pocit, ktorý naďalej trvá. Hoci je jedným z najrozmanitejších druhov, v súčasnosti orchidea predstavuje výnimočnú a jemnú krásu.

Orchidové tetovanie - variácie a nápady na obrázkoch

orchidea tetovanie-idea-woman-rameno dotart
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 9/16

To isté platí pre tetovanie orchideí, ktoré existuje v mnohých tvaroch, veľkostiach, umiestneniach, farbách, štýloch atď. Prvá vec, ktorú je potrebné zvážiť, je štýl modelu, ktorý zostane natrvalo na našej koži. Môžete vyhľadávať on-line kreslenie, spýtajte sa tetovacieho umelca na preskúmanie svojich katalógov alebo na objednávku umelca na vytvorenie prispôsobeného kvetu. Samozrejme, posledný variant je drahší, ale aj osobitnejší, jedinečný vo svete, a preto je zmysluplnejší.

idea-tattoo-orchidea-minimalistické pointilismus
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 10/16

Štýl a zložitosť vzoru tetovania orchidea závisí od našich konkrétnych nápadov a súčasných trendov. Napríklad milovníci minimalistického štýlu si môžu vybrať štylizovaný kvet, vyrobený výlučne z geometrických línií. Technika dot art, inšpirovaná pointilismom v maľbe, je ďalšou estetickou a trendovou voľbou, ktorá sa nemá podceňovať. Jedná sa o kresby zo stoviek a tisíc bodiek, ktoré vám dávajú orchideu tetovanie krásnu textúru.

Diskrétne tetovanie z orchidea sa nesmie podceňovať!

orchidea tetovanie-idea-forget-ozbrojená žena
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 11/16

Prítomnosť alebo nedostatok farby, rovnako ako hrúbka obrysov sú tiež veľmi dôležité, najmä keď hovoríme o vytvorenom efekte a viditeľnosti vášho tetovania orchideí. Niektoré štýly tetovania, ako je "stará škola", sú založené na intenzívnych farbách a kontúrach, ktoré sú pomerne hrubé a preto sú super viditeľné. Na druhej strane malé modely s jemnými kontúrami bez naplnenia a s ľahkým tieňovaním majú super diskrétnosť a jemnosť.

Tattoo-orchidea-diskrétne-woman-čepeľ
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 12/16

Tie sú uprednostňované najmä tým viac plachým dámami, ktoré sa neodvažujú, prinajmenšom ešte nie, dôležitejšími kresbami. To nás vedie k ďalšiemu bodu, ktorým je umiestnenie tetovania orchideí na rôznych miestach tela. Logicky, špecifická voľba miesta je primárne osobná záležitosť, ktorá závisí od požadovanej viditeľnosti. Tam sú vždy výnimky, ale pre mužov to je väčšinou ruky a nohy, zatiaľ čo pre ženy to je krk, lopatky a nohy, ktoré prichádzajú zdobené orchideou tetovanie.

Vzory tetovania orchideí s ďalšími doplnkovými položkami

Model-tattoo-motýľ orchidea-hodinové šípy
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 13/16

Takže sa ukazuje, že tetovanie orchideí je pomerne flexibilné z hľadiska štýlov, polohy, veľkosti atď. Ale dobrá správa pokračuje, pretože je tiež veľmi prispôsobivá prvkom, ktoré sa dajú doplniť, aby dokončili svoj význam. Najčastejšie je orchidea spojená s inými druhmi kvetov, ako je ruža, ľalia a dúhovka, s krehkými motýľmi, s kolibríkmi vo všeobecnosti - s rôznymi predmetmi flóry a fauny.

Tattoo-orchidea červené lienky foot
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 14/16

Ako už bolo vysvetlené, tetovanie orchideí odráža naše milostné túžby, platónske alebo telesné, a ich rozmanité prejavy. Preto v kombinácii s kandidátkou môže vyjadriť želanie šťastia a šťastia v romantických vzťahoch. Priradiť kvetinu s hodinami môže vyvolať prevádzkový čas, a teda prechodnú povahu určitých vzťahov. Motýľ z jeho strany je znakom osobnej transformácie, vnútornej metamorfózy.

Tetovanie-orchidea akvarel nápismi stĺpec-vertebrálnej
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 15/16

Monogramy, iniciály, nápisy a inšpiratívne citácie sú ďalšou doplnkovou možnosťou vhodnou pre tetovanie orchideí. Ak chcete dosiahnuť romantickejší a tajuplný efekt, staviť na font s kurzívou. Vyššie uvedený príklad ilustruje brilantnú myšlienku kaligrafických slov po celej dĺžke chrbtice na spodnej časti troch orchideí v akvarelovom štýle.

Tattoo-orchidea-Lys-zbrane-up-man-woman
Orchidej-symbolické tetovanie nápad, zaujímavé fakty a inspirujúce fotografie | Tetovanie 16/16

Či už dávate prednosť odvážnym, odvážnym farebným dizajnom alebo elegantným, nenápadným grafickým návrhom, tetovanie orchideí je vždy dobrý nápad, pokiaľ má pre vás osobný význam. Nakoniec dúfame, že informácie a galéria vyššie vám pomôžu urobiť múdre a inšpiratívne rozhodnutie!

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − = 5

Back to top