Modern planlamanın 10 fikrinde eğimli zemin üzerinde teras

dik arazi basamaklarında teras-doğal-taş-fikir-tasarım
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/01


Teras, ismine layık herhangi bir açık alan için gerekli olan bir dinlenme yeridir. Dinlenmek için sadece bir yer olmaktan çok, iyi bir şekilde döşenmiş olması koşuluyla teras, refahın gerçek bir kozası olabilir. Güzel bir bahçe terası yaratmak, özellikle eğimli bir araziden bahsederken, cesur bir projedir. Bir düzeni eğimli zemin üzerinde teras ilk başta gerçekten imkansız görünebilir. Fakat bu, dik arazinin büyük bir handikap olduğu anlamına gelmez. Aksine, bir anda modern ve estetik güzel bir teras elde etmek için bu "rahatsızlık" kullanabiliriz. Bu tezin doğruluğunu kanıtlamak için, Deavita size eğimli zeminde teras yapmak için 10 farklı yol gösterecektir. Resimlerdeki kanıt.

Trendy düzen 10 teklifinde eğimli zemin üzerinde Teras!

Çim-çakıl-dekoratif yamaçta teras
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/02

Eğimli bir araziniz var mı ve güzel bir modern teras yaratmak ister misiniz? Taş, ahşap, rustik, minimalist veya klasik, eğimli zemin üzerindeki teras nispeten zor bir mücadeledir. Hem pratik hem de işlevsel olan güzel bir terasın oluşturulmasında size rehberlik etmek için Deavita, arazinizin dengesizliğinin üstesinden gelmek için bazı çözümler sunar. Doğal rölyef için Ditto.

Eğimli zemin üzerinde teras, masif ahşap kaplama ve dekoratif çakıl deco

eğimli zemin üzerinde jakuzi-dış-ağaç-bitki örtüsü
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/03

Eğimli bir bahçe yaratmış olan herkes için, eğimli bir zemin üzerinde bir terasın gerçekleştirilmesi, özellikle herhangi bir sorun yaratmanıza neden olmamalıdır. Ancak, bu tür terasın bazı özelliklerinden haberdar olmak istiyoruz. Eğimli bir teras tasarlamaya başlamadan önce, aşağıdaki fotoğraf galerisine göz atmanızı öneririz.

Eğimli zemin üzerinde başarılı bir teras nasıl oluşturulur?

teras çekilmiş kaldırma-odun kompozit-ev-açık kanepe
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/04


Eğimli bir zeminde bir teras olduğu için, arazinin doğasına ve dış mekana getirmek istediğimiz stile bağlı olarak çeşitli gelişim türleri hakkında konuştuğumuzu bilmelisiniz. . Bu özel teras tipi, tasarım ve inşaat malzemelerinde farklılık gösteren birkaç modele sahiptir. Eğimli zemin üzerindeki teras, bir restank, stilts veya konsol üzerinde bir yapı şeklini alabilir.

Kuru taş istinat duvarları ile eğimli zemin üzerinde teras

teras çekilmiş asansör masa-odun masif eşleştirilmiş sandalyeler
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/05

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıda, eğimli zemin üzerinde güzel bir teras, iyi yapılandırılmış plantasyonlara ev sahipliği yapan güzel "teraslara" dönüşmüştür. Bu doğal taş istinat duvarları, Provencal zarafetini ve Akdeniz cazibesini birleştiren özgün bir tasarıma sahiptir. Estetik ve performans, bu kuru taş duvarların çevreye saygı ile ilgili birçok avantajı vardır.

Eğimli zemin üzerindeki terası büyütmek için yer üstü havuzu ve çok renkli puflar

teras-asmak-rund-pancar-klein-garten-gestalten-baeume
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/06


Bahçenizde yeterince boş alan varsa, her biri diğerine bakan birkaç küçük terastan oluşan eğimli zemin üzerinde geniş bir teras yaratabilirsiniz. Bu tür çevre düzenlemesi, araziyi yeniden yapılandırarak dinlenme alanlarını tanımlamanıza yardımcı olmak için arazinizin eğimini daha da geliştirecektir. Böylece, bir oturma alanı, oyun alanı, yaz salonu ve hatta bir yüzme havuzu yaratabilirsiniz.

Bir dirsekli yüzme havuzu ile eğimli zemin üzerinde Teras

teras çekilmiş kaldırma-üç seviyeleri-havuz yakın
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/07


Eğimli bir zemindeki bir terasın kurulması, çeşitli seviyelerde bir bahçenin yaratılmasını ima etmektedir. Burada, iki dinlenme alanının fonksiyonel düzenini, aralarında bir yüzme havuzunun bulunduğu bir havuzla takdir ediyoruz. Her dinlenme alanı, terasın iki katını birleştiren açık yüzme havuzu manzaralıdır.

Otantik bir atmosfer yaratmak için "restanque" içinde istinat duvarı

teras-lounge asmak-sitzbank-stein-Stuetze-beleuchtung
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/08

Konsol havuzlu eğimli bir teras oluşturmayı düşünüyorsanız, şimdi işe gitme zamanı. Her zaman son derece muhteşem olan, teraslı teras dış mekan alanları tasarlama imkanı sunar. çevredeki araziyi ve etkileyici bitkileri yüceltmek için olağanüstü adımlar ile kapalı.

Doğal taş parke, açık şömine ve masif ahşap tarama

teras-asmak-minimalistisch-steinplatten-Feuerstelle-Sichtschutz-holz
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 9/11

Gelecekteki terasınızı eğimli bir zeminde düşünmenin üçüncü bir yolu vardır, bu da sıcak bir atmosfer yaratmak isteyen herkese uygun olacak - stilts üzerindeki teras. Arazinizin dik bir eğimi varsa, stilts üzerindeki yapı sizin için ideal bir çözümdür. Düşük gradyanlı araziler için, stilts üzerinde büyük bir platformda bahse girmenizi öneririz.

Modern tarz ve yapılandırılmış bitki örtüsü eğimli zemin üzerinde Teras

teras-asmak-teich-idee-liegestuehle-veranda-terrassengestaltung Buchsbaum
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 10/11

Eğimli zemin üzerindeki bu tip teraslar için en çok kullanılan malzeme, tik ağacı, karaçam ve hava koşullarına dayanabilecek tüm egzotik türler gibi masif ahşaptır. Doğal bir ortam yaratmak için, odunta ilk seviyeyi ve ikinci olarak da sarışın taşını gerçekleştirerek doğal malzemeleri değiştirebilirsiniz.

Dikdörtgen havuz, sarı taş levha ve masif ahşap bahçe mobilyası ile kaplı zemin

teras-zemin asansör çekilmiş taş Doğal havuzu, dikdörtgen
Modern gelişme 10 fikir eğimli zemin üzerinde Teras | Teras | 11/11

Ayrılmadan önce son bir ipucu: Eğimli zeminde terasınızı vurgulayacak bir bahçe mobilyası seçmeyi unutmayın. Tüm bitkileriniz için aynısını yapın ve bunları arazinin morfolojisine ve peyzaj tasarımına dahil etmeye çalışın.

Tasarım Eldridge London
Gerçek Kuzey Mimarları
Açık Kuruluşlar
Bartholomew Peyzajı
Harrison'ın Peyzajı
Uzay Tasarımları
Çizgi Tasarımı Tasarlar
Yeşil Sanat
Nick Noyes Mimarlık

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 14 =

Back to top