Ahşap teras asılı – hemen ele geçirmek için pratik levha ve dekoratif fikirler!

asma teras üstü yığınlar-tasarım-zarif-sütunlar-beyaz-şemsiye
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 1/18


Düz arazi üzerindeki ev sahipleri için, tek katlı bir bahçe terası oluşturmak mantıklı bir seçimdir. Ancak, bu her zaman böyle değildir ve genellikle daha az standart çözümlere başvurmamız gerekir. Bu yazıda, tasarımın tasarımı hakkında bazı estetik fikirleri inceleyeceğiz. asma teras. Fotoğraf galerimizi keşfedin ve kendi eşsiz eviniz için en iyi fikri bulun!

Ama askıya alınmış bir teras nedir?

asma teras merdiven-ahşap-çatı-çatı toleranslı-oluklu
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/02

Asma teras, bir evin veya binanın yapımının bir parçası olan bir tür platformdur. Binanın dışında, zemin katın üst katındaki belli bir yükseklikte, üst kat seviyesinde, mantıksal olarak yer almaktadır. Ayrıca güvenlik nedenleriyle bir korkuluk ile çevrilidir. Çoğu zaman ahşaptan yapılır, ancak birçok beton teras, çelik veya diğer metaller vardır.

Yüzme şeritli ve dinlenme köşesi bulunan büyük asma teras

büyük teras koridor-yüzme-oturma odası-bahçe-yemek alanı askıya alındı
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/03

"Askıya alınmış" bir teras diyelim, ancak tabanlar denilen kutuplarda gerçekten "tünemiş". Asma terasa doğrudan evin içinden ve / veya dışarıdan bir merdivenle erişilebilir. Ayrıca, mimari şartlara, özel ihtiyaçlara ve sahiplerin beğenilerine bağlı olarak da kaplanabilir. İnşaatın başlangıcından önce, erken bir aşamada düşünün!

Altında spiral merdiven ve bahçe döken teras

teras süspanse ahşap boyanmış beyaz merdiven-dönüm noktaları gömme
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/04


İyi seçilmiş olduklarında, işlevsel olmanın yanı sıra, tamamlayıcı unsurlar (korkuluk, çatı, dış merdiven, rampa vb.) Terasın tasarımına tartışılmaz bir estetik katmaktadır. askıya aldı. Bu tip yükseltilmiş platformun bir başka varlığı, aşağıdaki alanın aslında nadiren kaybedilmiş olmasıdır. Mesela, bahçecilik aletleri için bir depolama deposu inşa etmek avantaj elde etmek için mükemmel bir alternatiftir.

Mesajsız bir asma teras - sadece var mı?

1

teras süspansiyonlu-tasarım-modern ev-mimari-dinamik
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/05

Sponsorlu Bağlantılar

Ama çok heyecanlanmak için acele etmeyin çünkü konuşmak için de "kötü haber" var. Yaygın inanışın aksine, posta veya başka türde bir destek olmaksızın askıya alınmış teras yoktur. Neyse ki, bu çok ciddi değil ve daha önce de belirttiğimiz gibi, aşağıdaki alanın tadını çıkarabilirsiniz.

Dik yamaç ve yükseltilmiş terasın yazı tabanının yakın çekim

teras askıya arazi asansör-dik-yakın çekim-baz-kutuplar
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/06


Cephesi doğrudan metal cantileverler ile sabitlenen veya metal zincirler üzerinde asılı duran sözde "podyum" lar, şüphesiz, görülmesi çok ilginç olan yapısal elemanlardır. Bununla birlikte, deneyimli profesyoneller tarafından bile elde etmek çok zor ve bunlarla bir çok kısıtlama taşıyorlar.

Bilinmesi iyi: inşaattan önce danışmak için yasal düzenlemeler var

teras süspansiyonlu ahşap kompozit kanepe açı-mangal-sandalyeler
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/07


Ancak tasarım ve inşaat fikirlerine erişmeden önce, belirtilmesi gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikle, evinize asılı bir veranda eklemek için yasal düzenlemeleri kontrol edin. Her belediyenin belediyesinin kendi yasal çerçevesi olduğu için, spekülasyon yapmadan daha spesifik bilgi sağlayamadık.

Beyaz sütunlara ve tuğla cepheye asılı teras

teras asma ahşap kompozit ev-tuğla-direkleri-beyaz
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/08

Her neyse, teknik servisle iletişime geçmeden önce gelecekteki asma terasınızın boyutları ve yüksekliği hakkında net bir fikre sahip olmalısınız. Ayrıca mahalle kuralları, asgari mesafe, ekranın varlığı, malzeme ve renkler açısından gereksinimler (veya bunların eksikliği) hakkında bilgi alın.

Asılı teras ve yapı malzemeleri seçimi

teras asma ahşap masif demir-korkuluk Dövme ev
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/09

Süslü terasınız için malzeme seçimi, dikkate alınması gereken en önemli noktalar arasındadır. Genellikle 3 temel element tarafından belirlenir. Her şeyden önce, bina malzemeleri veya cephe kaplaması, terasınızın gerçekleştirilmesi için kullanmayı planladığınızlarla daha fazla veya daha az uyumlu olması gereken mevcut eviniz var.

Aşağıdaki bahçe mobilyaları ile büyük tasarım çelik teras

teras asma çelik-ahşap-tasarım-Modern-living bahçe mobilyaları
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 10/18

Daha sonra, çeşitli materyaller aynı fiyatlara sahip değilken, gözetmeniz gereken bir bütçeniz var. Örneğin, masif, kompozit ağaçlardan daha pahalıdır, birçok metal ise betondan ve geleneksel duvardan daha ucuzdur. Ayrıca, metal ve ahşap, çimentoya kıyasla daha büyük bir tasarım özgürlüğü sağlar.

Çeşitli malzemelerden asılı teras-pratik ve estetik faydalar

teras süspanse-levha taş, doğal merdiven metal colimacon
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 11/18

Son olarak, ana ekipmanlarına göre, uzun ömürlü ve yapımın bakım faktörlerine sahibiz. Örneğin beton, birçok olumsuz çevre koşuluna en dayanıklı malzemelerden biridir. Ahşap en kaprisli malzemedir, ancak düzgün ve düzenli bir şekilde işlendiğinde, onlarca yıl dayanır.

Eşleşen tasarım dönen bir merdiven ile bağlantılı yığılmış ahşap teraslar

teras askıya sedir ahşap korkuluk pergola boyalı beyaz
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 12/18

Ahşap asma teras en gözde seçenekler arasındadır ve rastgele bir durum değildir. Bu hafif ve dövülebilir malzemenin, beton ve çelik gibi bazı metallerle karşılaştırıldığında uygulanması daha kolaydır. Buna ek olarak, iyi bir görünüm, herhangi bir dış mekana ve her türlü ev cephesine uyumlu bir şekilde uyum sağlar.

Yerüstü havuzunun etrafında ahşap bir tepelik teras

teras-asılı-around-havuz-yukarıda zemin kat-depolama kereste ışık-beden
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 13/18

Farklı tip ve ahşap sınıfları çerçeveleme, zemin, merdiven basamakları ve korkuluklar için kullanılabilir. Böylece, daha az görünen unsurlara daha az yatırım yaparak ve görünen yüzeyleri vurgulayarak para tasarrufu sağlanacaktır. Her halükarda, güvenlik nedenlerinden ötürü, hiçbir zaman malzemenin kalitesinden ödün verilmemelidir.

Düz dış merdiven ve eşleşen pergola ile ahşap teras asılı

teras asma ahşap kaplı pergola-merdiven-sağ eşleşti
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 14/18

Rehberliğiniz için, bahçe terasının inşası için en çok kullanılan ahşaplar, ister stilts olsun olmasın, tik ağacı, çam ağacı (Douglas-köknar dahil), sedir, karaçam, kestane ve meşe. Özel tasarımların hayranları için: Egzotik ağaçların en yaygın temsilcileri Ipe ve Bankiraï'dir.

Bahçe havuzuna ve diğer dinamik tasarım fikirlerine bakan yükseltilmiş teras

teras süspanse odun kompozit reçine salon bahçe örgülü siyah
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 15/18

Günümüzde, asma terasın döşenmesi için kompozit ahşap seçimimiz de var. Oldukça net bir şekilde ismini tahmin edebileceğiniz gibi, doğal odun liflerinin ve plastiklerin farklı oranlarda daha fazla veya daha az homojen bir karışımını temsil eder.

Bahçe havuzu manzaralı büyük asma ahşap kompozit teras

teras asma ahşap-form-bulanık-masa-sandalye-şemsiye-sandalyeler
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 16/18

Bu döşeme tipinin kurulumu çok kolaydır ve çok çeşitli çekici yüzeyler sunar. Pazarın zirvesinde, bunlar büyük avantajları bile değil! Gerçek ahşabın aksine, su geçirmez hale gelmek ve dolayısıyla çürümeye karşı dayanıklı ve küf, ksilofon böceklere ve benzeri maddelere karşı daha dayanıklı olmak için emprenye edilmesine gerek yoktur.

Asma terasın uzantısı olarak sivrisinek ağları ile stilts üzerinde Bahçe pavilion

teras süspansiyonlu-pavyon-sekizgen çardak-moustiqueaires
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 17/18

Bu, kompozit ahşabın bakımının pratik olarak mutlak asgariye indirildiği anlamına gelir! Bununla birlikte, kişi, çok önemli bir mantıksal soru sormalıdır: gerçek ahşapun sıcak yönüyle, sadece görsel olarak bile rekabet edebilir mi? Güzel, evet ve hayır! Her zamanki gibi, cevap aslında ne kadar fedakârlık yapmak istediğinize bağlıdır.

Terasınızın tasarımı ne olursa olsun, kendinize biraz lüks verin!

teras asma ahşap döşeme-beton pergola yatak süspansiyonlu-zincirleri
Ahşap asma teras hakkında her şey - yapım ve tasarım fikirleri | Teras | 18/18

Kendi eşsiz asma verandalarınız için dünyanın en iyi yapı malzemelerini ne zaman seçtiniz? Ve karakteristik tasarımı, yoldan geçenlerin gözlerini sokakta yakalamak için mi? Seçiminiz ne olursa olsun, size bir parça lüks olanak tanıyarak bu rahatlama alanını dekore edin! Pişman olmayacağınız uzun vadeli bir yatırım!

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − 86 =

Back to top