Moderní obývací pokoj – zkrotíme tmavé barvy!

moderní obývací pokoj malba-gris-grafit-černá pohovka
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 1/25


Aby bylo možné udržet krok s novými trendy v Evropě moderní obývací pokoj malba, někdy potřebujeme "tlačítko obnovení". A abychom vám pomohli "osvěžit" vaše představy o interiérovém designu, sdílíme s vámi tento článek věnovaný modernímu obývacímu prostoru a ... temnému. Ano, tmavé barvy jsou velmi moderní a paleta hlubokých a neobvyklých tónů nám pomáhá přeměnit stěny v obývacím pokoji na skutečnou záchytku. Nepokoušejte se tuto myšlenku odmítnout, dokud neprošetříte výběr našich inspirujících obrázků.

Moderní obývací pokoj v tmavých barvách - pokryjte obkladovou cihlu kontrastních tónů

moderní obývací pokoj malba-modrá-tmavě-béžová-zeď-cihla-sofa-šedá
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 2/25

Pokud jste si vědom trendů v moderním obývacím obytném prostoru, budete vědět, že vedle dvou trendových barev (růžový křemen a klid) na prvním místě zaujímají tmavé barvy. A to není překvapující, protože, ať už jde o odstín modré, šedé nebo černé, moderní a temné obývací pokoj vytváří zvláštní a dokonce harmonickou atmosféru. Na fotografii výše uvádíme dobrý příklad, který ukazuje, že tmavě modro-béžová duo přináší atmosféru jak elegantní, tak uklidňující. Kombinujte podobnou dvoubarevnou barvu s nábytkem v neutrálních barvách, jako je šedá, béžová nebo černá.

Moderní obývací pokoj - grafitová šedá a bílá duo

moderní obývací pokoj malba-grafit-grafit-canape-šedé-polštáře-lila
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 3/25

Vždy přítomné, odstíny šedé, které zdobí stěny současných domů, se dokonale slučují se všemi ostatními barvami. Doporučujeme vsadit na šedou pohovku (která je součástí současných trendů v moderním nábytku), bílé konferenční stolek a možná i sadu židlí a černých křesel. Tato směs barvy bude váš obývací pokoj opravdu stylový a přinese dotek pěkné kouzlo. Přidejte některé lilové polštáře a některé vnitřní rostliny jako okouzlující přízvuk.

Úspěšný výběr moderního obývacího pokoje - kombinace odstínů šedé a zelené

moderní obývací pokoj malba-grafit-grafit-lišty-pohovka-modro-teal-zelená židle
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 4/25


Šedé a zelené tóny se skvěle hodí a proto doporučujeme, abyste si pro svůj obývací pokoj zvolili přesně toto duo. Na obrázku nahoře předkládáme pěknou představu o moderním obývacím pokoji v grafitově šedé barvě, která dokonale kontrastuje s rozkládací pohovkou a zelenými křesly. Barva stropu odpovídá barvě stěn, takže prostor je prostornější a hlubší. Zelená nábytek slouží jako příjemný a uklidňující přízvuk.

Navy modré a pastelově růžové v obývacím pokoji - oko-chytání směsi

1

moderní obývací pokoj malba-blue-navy-meridienne-wood-blue-canape-kůže-hnědý
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 5/25

Sponzorované odkazy

Buďte kreativní a zahrajte si s chladnými, teplými barvami. Máte svobodu realizovat své nápady výběrem tónů, které upřednostňujete. Navy blue, například, je univerzální volbou, protože tento modrý tón se dokonale hodí k jakékoliv měkké barvě. Ať už je to bílá nebo pastelově růžová, takový duet zaručuje vytvoření romantické a elegantní atmosféry.

Grafitově šedá barva v obývacím pokoji a pestrobarevnými akcenty

moderní obývací pokoj barva-gray-antracit-canape-green-čerstvé-otoman-žlutá
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 6/25


Výše uvedený příklad pomáhá těm, kteří se bojí tmavých barev. Říkáme "kdo se bojí", protože mnoho lidí si myslí, že černé, šedé a hnědé tóny nejsou vhodné jako nástěnná malba. Naopak - správná volba nábytku a příslušenství zcela mění náladu a rozbíjí "sílu" černé. Jak můžete vidět výše, antracitově šedá barva je změkčena zeleným a žlutým nábytkem a zelenými pokojovými rostlinami. Koberec a světle hnědé křeslo dělají atmosféru příjemnější a přitažlivější.

Stěnové obložení černým lakovaným dřevem v současném obývacím pokoji

moderní obývací pokoj malba-stěna-stěna-dřevo-černá-canape-fialová
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 7/25


Oblečte obložení dřevěných stěn, abyste dali interiéru obývacího pokoje příjemný dojem. Ať už je to černá nebo tmavě hnědá obložení, je to dřevo, které dělá rozdíl. Fialová pohovka a některé stříbrné detaily dodají salonu ještě modernější a elegantnější vzhled. Naše rada: falešný bílý strop vytvoří velmi originální optický kontrast.

Moderní obývací pokoj - obléci stěnové obložení a královské modré detaily

moderní obývací pokoj malba-stěna-modrá-královská-canape-modrá
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 8/25

Mezi nejzajímavější a nejmodernější tmavé tóny patří králová modrá. Tento vznešený a elegantní odstín modré přeměňuje interiér současného obývacího pokoje, což je opravdu okouzlující. Sádek na stěnovém panelu v královském modře malovaném dřevě a kombinovat s pohovkou, současnou uměleckou deskou a nástěnnou polici ve stejném odstínu modré. Některé polštáře a kobereček s měkkými nebo neutrálními barvami přinesou potřebný kontrast.

Černé nástěnné malby a bílé akcenty v obývacím pokoji

malování moderního obývacího pokoje-stěna-stěna-dřevo-černá-canape-černé malby-modro-oranžová
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 9/25

Klasické černobílé duo se zve do interiéru obývacího pokoje, aby přineslo nadčasovou eleganci těchto dvou kontrastních barev. Modré a oranžové umělecké stoly, dva malé dřevěné stoly a poloprůhledné závěsy rozbíjejí chladnou atmosféru a učiní obývací pokoj příjemnou a osvěžující.

Moderní obývací pokoj - obtížně černý matný

moderní obývací pokoj malování -black-mat-taupe-pohovka-vzorované koberce
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 10/25

Pokud jste fanouškem detailů, doporučujeme vám podívat se na fotografii výše. Moderní obývací pokoj v matné černé barvě je jednou z detailů, kterou často zanedbáváme, ale to je velký rozdíl! Matná černá kontrastuje dokonale s bílým stropem a šedobílou pohovkou. Základna konferenčního stolku a dřevěné židle přinášejí příjemný a přirozený dojem, v kontrastu s moderním černým nátěrem.

Dark Contemporary Living Room - Který nábytek a akcenty si vyberete

moderní obývací pokoj malba-černý krb-šedo-antracit-canape-chesterfield
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 11/25

Pokud najdete atmosféru v tmavé obývacím pokoji příjemnou a zajímavou, pak si určitě užijete výše uvedený obrázek, který jsme pro Vás vybrali. Dvoubarevná nástěnná malba se skládá z odstínů černé a šedé, oteplované a osvěžené velkým množstvím denního světla. Abychom dosáhli barvy, přidali jsme některé kompozice kvetinových větví, polštáře v hnědé a bílé a zelené křeslo.

Tmavý obývací pokoj s dekorativní malířskou vzorkovanou tyčí v hnědé a mosazné barvě

moderní obývací pokoj malba-maroon-malba-umělecký-vzor-trojúhelník-odstíny-kovový
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 12/25

Pokud chcete sublimovat interiér vašeho obývacího pokoje, důrazně doporučujeme, abyste se inspirovali touto myšlenkou. Dekorativní malování s geometrickými vzory je vždy dobrý nápad, zvláště pokud jde o zdobení interiéru. Množství hnědých trojúhelníků a mosazné barvy je v plném souladu s mosaznou nohou stolní lampy a barvou pohovky a parkety.

Hnědá čokoláda jako moderní obývací pokoj

moderní obývací pokoj malba -maron-čokoláda-canape-hnědé-krb-bílá
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 13/25

Chcete-li uniknout příliš tmavé paletě, doporučujeme vám vyměnit černou s hnědou, která je vždy moderní. Hnědá čokoláda jako moderní barva obývacího pokoje ide dokonale s bílým, modrým, šedým atd. Takže uvidíte, že pokud jde o úspěšnou směs barev, čokoládová hnědá je tón, abyste nezanedbávali.

Moderní obývací pokoj - moderní šedá matná barva

moderní obývací pokoj malba-gray-mat-bílá-sofa-koberec-šedá-parkety
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 14/25

Jedna z trendových barev, šedá je příjemná v současném obývacím pokoji, kde vytváří harmonickou a elegantní atmosféru. Spojte šedé stěny s černobílým nábytkem a vytvářejte příjemné a moderní kontrasty.

Moderní obývací pokoj v černé a bílé barvě - bezkonkurenční elegance klasického duetu

moderní obývací pokoj malba-black-mat-obrazy-černá-bílá-canape-bílá
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 15/25

Abyste se nezklatili, důrazně doporučujeme, abyste vsadili na klasické černobílé duo. Největší výhodou této kombinace barev je neomezený výběr akcentů, které můžete přidat. Na výše uvedené fotografii se jedná o hnědé kožené polštáře a složení zelených listů, které obnovují náladu.

Šedá barva jako pozadí pro obývací a jídelní prostory

moderní obývací pokoj barva-grafit-grafit-nábytek-světlo-dřevo
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 16/25

Úloha zdobení stěn současného obývacího pokoje je snadnější, než si myslíte. Pokud si odvážíš namalovat šedou barvu, nebudeš litovat své volby. Tato barva se dokonale spojuje s jakýmkoliv druhem nábytku ze dřeva, kůže nebo látky. Rozložte šedé polštáře na pohovce a vytvořte optické spojení mezi stěnami a nábytkem.

Grafitově šedá v eklektické obývacím pokoji se žlutými akcenty

moderní obývací pokoj malba-grafit-grafit-pohovka-žlutá-polstrovaná
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 17/25

Grafitově šedá barva se dokonale hodí k eklektické výzdobě obývacího pokoje nahoře. Tmavá šedá vytváří optické spojení mezi nábytkem a dekorativními předměty a vytváří atmosféru mnohem harmoničtější.

Černé nástěnné malby, falešný bílý strop a květinová výzdoba

moderní obývací pokoj malba-zelená-matná-mat-zebra-rám-zrcadlo-černá
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 18/25

Chcete-li osvěžit náladu v tmavém obývacím pokoji, doporučujeme vám přidat některé kontrastní akcenty. Zebrový koberec je například moderní doplněk, který přináší čerstvý a originální dotek do místnosti. Několik svazků květin je také vítáno, stejně jako stěnové svícny a originální stolní lampy.

Jak rozjasnit náladu v temném obývacím pokoji

moderní obývací pokoj malba-blue-marine-chesterfield sofa-polštáře-zelený-stůl-low-red
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 19/25

Pokud hledáte originální a kreativní nápady pro váš dekor, doporučujeme použít barevné doplňky. Rozložte polštáře v modré a zelené barvě, přidejte červený konferenční stolek a zajímavý květinový koberec.

Tmavě modrá nástěnná zeď v obývacím pokoji

moderní obývací pokoj barva -blue-dark-krb-černá-křeslo-footrest-kůže
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 20/25

V tmavé obývacím pokoji jsou to detaily v barvách, díky nimž je atmosféra příjemná a moderní. Pokud se rozhodnete vsadit na tmavomodré nástěnné malby, doporučujeme přidat oranžové akcenty. Čerstvé květiny a dřevěné detaily jsou také skvělý tip, aby se temný, neosobní obývací pokoj změnil na teplé a příjemné místo.

Moderní obývací pokoj v tmavě modrém, rovném pohovku čalouněném hnědým sametovým, zelené kožené křesla a kobercový zebra

malba pokojový moderní královská modrá-kožená křesla, zelený koberec zebra suterén-podlahoviny
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 21/25

Navy modrá nástěnná malba, pohovka Chesterfield pokrytá kůží, designová židle čalouněná hnědou kůží, odpovídající konferenční stolek a dekorativní deska

malba pokojový moderní navy blue-chesterfield rozkládací stůl-koberec-low
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 22/25

Moderní obývací pokoj v purpurové, rovném pohovce čalouněném fialovým sametovým, odpovídajícím křeslem, konferenčním stolkem z masivního dřeva a originálním zavěšením

malba pokojový moderní purpurově karmínové záclonové-fauteuis-stolní lampa s nízkým
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 23/25

Zelená barva, odpovídající pohovka a křeslo, fialové polštáře, knihovna z masivního dřeva a designérské stolní lampy

malba pokojový moderní barva olivově zelená nábytek-storage-dřevěnou masivní pohovka
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 24/25

Moderní obývací pokoj v antracitově šedé barvě, rovná pohovka, dekorativní polštáře s grafickým vzorem a konferenční stolek z masivního dřeva

malba pokojový moderní sofa-law antracitově šedá polštáře, dekorační stolek
Moderní obývací pokoj Malování - naučit se zkrátit temné barvy Salon | 25/25

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 + = 82

Back to top