Plávajúce parkety – porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod

parkety, plávajúce-bielo-moderná pohovka štýlu šedo-Nordic
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 1/16


Zreteľujúca autentickosť a teplo dreva, moderná estetika a všestrannosť plávajúca podlaha má vietor vo svojich plachtách. Poklesný v rôznych typoch dreva, tento typ podlahy má nepopierateľné dekoratívne vlastnosti! S rôznymi odtieňmi a mnohými povrchovými úpravami plávajúce podlahy prirodzene nájdu svoje miesto v interiéri každého štýlu. Ak stále váhate, spoločnosť Deavita predstaví krátke porovnanie hlavných výhod a nevýhod známej podlahy. To vám posledné slovo!

Plávajúca podlaha - povedzte "áno" svojim nepopierateľným dekoratívnym vlastnostiam!

parkety plávajúce desatinné odtiene-deco pohovka tmavošedý tehlový komín biela
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 2/16

Plávajúca parketová podlaha, známa ako laminátová podlaha, je veľmi populárne riešenie podlahy. Jeho názov pochádza z typu inštalácie. Tento typ podlahy nie je potom lepený na jeho podklade, ale vo flotácii. Takže termín plávajúca parketa sa vzťahuje na spôsob inštalácie a nie na štruktúru parkiet.

parkety, plávajúce svetelné tapety, lesných požiaroch
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 3/16

Ponúka teplo z dreva, ale za rozumné ceny a prístupné najväčšiemu počtu. Navyše, jeho moderná a nadčasová estetika je zároveň skutočným sľubom elegancie. Takže ak hľadáte parket kombinujúci teplo a šľachtu dreva, ale cenovo dostupnejšie ako masívne drevo, plávajúca podlaha je najlepšou voľbou pre vás.

parkety, plávajúce-Moderné-small-žijúci šedá pohovka
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 4/16


Pokiaľ ide o inštaláciu plávajúcej podlahy, možné techniky sa navzájom podstatne líšia v závislosti od použitých lopatiek. Laminovaná plávajúca podlaha pozostáva z lopatiek, ktoré sa zmiešajú. Na rozdiel od "orezaného" pózu sa klasická póza tiež skladá zo vnorených lopatiek, ale tentoraz je držaná so špeciálnym lepidlom. Bez ohľadu na zvolený typ, montáž a inštalácia plávajúcej podlahy zostáva pomerne jednoduchá a podstatne rýchlejšia ako montáž štandardnej pevnej podlahy.

Výhody plávajúcej podlahy

parkety, plávajúce-moderná kuchyňa-jedáleň-open
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 5/16

Sponzorované odkazy

inštalácia Plávajúce parkety v dome ponúkajú mnoho výhod. Tento typ parkiet pozostáva z troch samostatných vrstiev dreva. Horná vrstva je vyrobená z ušľachtilého dreva pripomínajúceho masívne drevené podlahy. Pokiaľ ide o ostatné dve vrstvy, najčastejšie sú vyrobené z drevovláknitých dosiek s vysokou hustotou.

1

parkety, plávajúce svetlo aspekt podlahy pevnej látky
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 6/16


Podľa odborníkov, vo väčšine prípadov, horná časť je dub, ale podľa vášho želania môžete vyrobiť špeciálne parkety na objednávku. V závislosti od želania zákazníka môže byť plávajúcou podlahou javor, buk alebo gaštan. Exotické druhy (teak, bambus, merbau) sú vyhnúť kvôli odlesňovaniu.

parkety, plávajúce-brúseného svetlo šedá-jedálne-otvorená kuchyňa
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 7/16


Ako už bolo spomenuté, rozumné ceny plávajúce podlahy sú jedným z dôležitých kritérií výberu. Obzvlášť cenený pre svoje rozhodne ušľachtilé, elegantné a nadčasové čaro, drevo je nevyhnutnou položkou v súčasnom interiéri. To je dôvod, prečo je schopný dať peknú plávajúcu podlahu s autentickosťou masívneho dreva za prijateľné ceny.

parkety, plávajúce-brúseného vzhľad podlahy masívne kuchyňa
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 8/16

póza Plávajúca parketová podlaha je podstatne jednoduchšia v porovnaní s väčšinou masívnych drevených podláh. Takže zabudneme parkety prilepené alebo lepené! Na rozdiel od vzhľadu, plávajúca podlaha má vysokú stabilitu vďaka kombinácii troch vrstiev.

parkety plávajúce-light-moderná jedáleň-kuchyňa-style-minimalistické krbu-double tvár
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 9/16

Keď hovoríme o výhodách plávajúcej podlahy, je jednoducho nemožné nehovoriť o jeho hlavnom majetku - ide o širokú škálu štýly. Klasické, vinobranie, staromódny, staromódny, moderný - všetko je možné! Je to všestrannosť, ktorá vysvetľuje rastúcu popularitu plávajúcich podláh.

Hlavné nevýhody, ktoré treba brať do úvahy

parkety, plávajúce-brúseného biliard-tehlovej stene
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 10/16

Hoci plávajúca podlaha je odolná teplotným rozdielom a vlhkosti, nie je to tá istá vec. Drevo vlákno bude nevyhnutne reagovať v prípade veľmi vysokej vlhkosti. Aby sa predĺžila životnosť plávajúcej podlahy, musí sa za každú cenu vyhnúť inštalácii v blízkosti priestorov určených na umývanie riadu a odevov. Ak sa to nedá vyhnúť, zvážte impregnáciu podlahy špeciálnym olejom, ktorý chráni drevo pred prachom a vlhkosťou.

parkety, plávajúce-warm-vzácneho čítanie rohový krb
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 11/16

Ako pravdepodobne už viete, každá podlaha má opotrebovanú vrstvu, obvykle hrúbku 2,5 až 6 mm. Čím je táto vrstva silnejšia, tým viac môžete pískovať drevo, aby ste mali mladistvý vzhľad a odstránili nedokonalosti. Je logické, že plávajúca podlaha pozostávajúca z jedinej vrstvy dreva (v pravom slova zmysle) môže mať iba zníženú nosnú vrstvu. Takže taká parketová podlaha nájde svoje miesto lepšie v menej frekventovanej miestnosti.

parkety, plávajúce-izbový-peiture baby-blue curtain-pestrofarebný
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 12/16

Plávajúca podlaha nie je známa svojou vysokou akustickou výkonnosťou. Naopak! Je to kvôli vzduchu pod podlahou, že si nemôžete vychutnať dobrú zvukovú izoláciu. Uistite sa, že je problém riešený! Môžete si zakúpiť tenkú akustickú podložku. Toto riešenie sa bežne používa v novej výstavbe.

parketová podlaha-plávajúce-aspekt-masívne plávajúce schodisko-kroky drevo masívne
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 13/16

Aby sa vytvoril moderný a veľmi zdokonalený dekor, bolo by lepšie spájať podstatu podlahy s vnútorným schodiskom, ako je uvedené vyššie. Konečné vykresľovanie je koherentné, elegantné a rozhodne ušľachtilé.

parkety, plávajúce tmavo tmavé modernej obývacia izba
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 14/16

Zaujíma vás, ktorý nábytok spájate plávajúcu podlahu? V súčasných interiéroch je prítomnosť bielej a šedej veľmi silná. Dve farby dokonale zdôrazňujú teplo ľahkého dreva. Pokiaľ ide o tmavé podlahy, dokonale sa spájajú s tmavými kusmi exotického dreva alebo nábytkom v čiernej alebo hnedej koži.

parkety, plávajúce-bielo-jedáleň-biela
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 15/16

parkety, plávajúce-kartáčovaný tmavo brúseného ušľachtilý
Plávajúce parkety - porovnanie jeho hlavných výhod a nevýhod Podlaha 16/16

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − 50 =

Back to top