Zdobenie nápadov – 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o obývacej izbe

layout-design-jedáleň-moderný
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 1/13


Pobyt je nielen najviac reprezentatívna časť domu. To je miesto, kde strávime väčšinu času doma. To je miesto, kde sme sa pozerať na televíziu, počúvať hudbu, sa stretávame s priateľmi a rodinou, jeme, niekedy variť a dokonca ... pracujeme na. Moderné bývanie má mnoho funkcií - obývacia izba, jedáleň, kuchyňa, kancelária - a zhromaždiť všetky v jednej miestnosti, je dôležité naplánovať všetko starostlivo pred implementáciou. Tu sú niektoré nápady na dekoráciu, spolu s najdôležitejšími odporúčaniami, ktorým musíte venovať pozornosť pri vybavovaní pobytu.

Nápady na dekorácie pre veľké priestory

byt-moderné zdobenie nápady obývacia izba
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 2/13

• Ideálny pobyt by mal byť od 80 do 100 metrov štvorcových, rozdelený na niekoľko oblastí: posedenie, roh okolo krbu, okolo televízora. Jedna pohovka je možné umiestniť pred televízor. Dajte komínovi osobitné miesto. Nesnažte sa "priviesť" obidve rohy - TV a komín. Musia byť navzájom nezávislé, pretože vyžadujú iný typ koncentrácie.

Zónovanie a úspešné zdobenie nápadov

zdobenie nápadov obývačka moderná obývacia izba
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 3/13

• Zónovanie je veľmi moderný prístup k nábytku. Je to vďaka nemu, že v priestoroch haly sú vytvorené, ktoré plnia dôležité špecifické funkcie. Pri takom rozložení priestoru je mimoriadne dôležité, aby bola funkcia jasne označená a že existujú jasne definované územia. Ak má byť vo veľkom priestore poriadok, je mimoriadne dôležité, aby sa hranice zón neprekrývali a nestali sa nepohodlnými. V opačnom prípade bude pobyt vždy vládnuť atmosfére poruchy a disharmónie. Zónovanie vo Veľkej sieti sa zvyčajne dosahuje bez ďalších stien - používa sa len nábytok. Často môže byť vymedzenie rôznych priestorov zvýraznené inými prvkami interiéru - podlahy, stropy, steny, osvetlenie.

Moderný otvorený koncept domu s niekoľkými prvkami z dreva a kameňa

home-zónové open-bay posuvnými drevo kameň
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 4/13


• Usporiadať nábytok tak, aby v obývacej izbe boli vždy jasné a voľné prevádzkové plány. Hlavná rovina je zvyčajne medzi vchodom a východom. Zobrazuje najčastejšie vstupné body v miestnosti a výstup na terasu alebo na nádvorí. Problémy vznikajú, ak má miestnosť veľa okien a iba jednu pevnú stenu. Televízor nemôže byť zavesený na okne a inštalácia krbu pod okraj je tiež nemožné. V takýchto prípadoch môže byť zónovanie uskutočnené podľa plánu vytvoreného existujúcou stenou.

Zdobenie nápadov na obývaciu izbu - dôležitosť zrkadiel

1

dekoratívne nápady izba-žijúci-zrkadlo-textúry
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 5/13

Sponzorované odkazy

• Zrkadlá - sú užitočné nielen v malých priestoroch. S pomocou nich môžete tvarovať priestor, meniť objemy, deformovať, farbu a osvetľovať rohy a oblasti. Príliš dlhá miestnosť môže napríklad byť "rezaná" so zrkadlami na dlhej stene, nízky strop môže byť "vysoký" s tmavými záclonami na oknách. Obrazy, na druhej strane, spôsobia, že sa miestnosť ešte viac stane.

Malá obývacia izba s niekoľkými čalúneným nábytkom

nápady na dekoráciu izba-pobyt-malý byt
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 6/13


• Čalúnený nábytok v obývacej izbe je vždy vítaný. Môžu byť dokonca početnejšie. Usadili sme sa v obývacej izbe, aby sme sa pozreli na televíziu, relaxujeme pred krbom. Ak to priestor dovoľuje, je lepšie mať niektoré pohovky, ale rozdielne veľkosti. Je dobré kombinovať ich so stoličkami alebo ležadlami.

Šedé sedacie súpravy a zodpovedajúce dlhé vlasové koberce

nápady na dekoráciu izba-pobyt-textúry-farby
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 7/13


• Hlavná pohovka by mala byť pohodlná, ale s vhodnými rozmermi. Ak používate pobyt hlavne na odpočinok, je dobré, že pohovka je hlboká. Ak je však obývacia izba určená na príjem, pohovka by mala byť kompaktná, tvrdá a s podrúčkami. Jej tkanina musí byť v súlade s interiérom. Pohovka je objemný kus nábytku a nesmie ukladať príliš veľa. Je lepšie, aby jeho hlavná farba bola neutrálna av súlade s interiérom. Zamerajte sa na tvar a polstrovanie stoličiek.

Vintage obývacia izba, ktorá harmonicky využíva textúry a farby

vintage-room-living-krb nápad zdobenie
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 8/13

• Zmiešajte a kombinujte harmonicky farby a textúry sú súčasťou výber dekorácie najdôležitejšie pre show. Môžete mixovať všetky štýly a farby, ale je dôležité ich správne premiešať. Miešanie navyše neznamená použitie rovnakých tkanín a ozdôb. Naopak, je to irelevantné, nie je to fantazie. Keď sú všetky tkaniny homogénne, potom musíte uviesť rôzne prvky, aby pôsobili ako prízvuk.

Nápady na dekoráciu a osvetlenie

izba-živé-farby-ľahké dekorácie nápady
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 9/13

• Osvetlenie v obývačke ovplyvňuje len farbu nábytku. A keďže sme vo večerných hodinách doma, je dôležité naplánovať umelé osvetlenie. Je veľmi dôležité, aby sme ju dostali do funkcií rôznych zón. Nad jedálenským stolom je pekné mať veľké zavesenie, okolo stropných svietidiel v tvare zámku a lampy vedľa pohovky. Akcentné osvetlenie je nevyhnutné nad obrazmi, zrkadlom, barom a pracovnou doskou v kuchyni. Využite moderné technológie a rozhodnite sa pre nastaviteľné svietidlá. A ak chcete počúvať hudbu v obývačke, zvážte začlenenie chromatického programu do vášho domova.

Obývacia izba v priemyselnom štýle s TV na stenu

priestor-bývanie-priemysel-moderné dekorácie nápady
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 10/13

• Dobré video zariadenie a dokonalý zvuk sú dôležitými prvkami vybavenia obývacej izby. Existujú domy, ktoré majú kino, ale je to veľmi zriedkavé. Obrazovka, ak je v obývacej izbe, sa pokúste skryť, ak je to možné, v krabici namontovanej na strop. Je tiež lepšie vložiť reproduktory do stien.

Podkrovný byt, ktorý využíva obmedzený priestor

Bytové zastrešenie dekorácie nápady pobyt
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 11/13

Zdobenie nápadov v romantickej obývacej izbe

zrkadlo-fotky-izba-žijúci-romantické dekorácie nápady
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 12/13

Dokonca aj malé priestory môžu byť sofistikované nábytok - nápady na dekoráciu malého bytu
Zdobenie nápadov - 10 vecí, ktoré je potrebné vedieť o modernej obývacej izbe Návrh interiéru 13/13

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − = 54

Back to top