Vnútorný kovový schodík – pravá, sústružnícka alebo skrutková konštrukcia

kovové schodisko interiér-dom-design-tel-aviv
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 1/18


Vnútorné schody sú v podstate funkčné štruktúry pre premávku ľudí medzi rôznymi poschodiami architektonickej konštrukcie. Ale keď ich dizajn je dobre premyslený a ich stavebné materiály sú vysoko kvalitné, môžu byť tiež dekoratívne. V súčasnom článku budeme študovaťkovové schodisko ako prvok praktický, ako je okrasný vo vnútri súčasného domu. Aké sú najlepšie varianty dizajnu, "pro" a "nevýhody", ktoré s nimi idú a nevyhnutné doplnkové materiály? Záleží len na vás, aby ste našli odpovede na všetky tieto otázky, okrem iného, ​​v nasledujúcich odsekoch!

kovové schodisko vo vnútri zábradlia
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 2/18

3 hlavné modely, ktoré môžu použiť kovové schodiská interiéru, sú rovné, otočné alebo skrutkové, tiež známe ako skrutkové. Je zrejmé, že to je forma, ktorú klietka, kŕdle alebo len súbor krokov zaberajú v priestore. Začnime so schodiskom, pretože je to najjednoduchší dizajn, ktorý sa stal skutočnou klasikou v interiéri. Aké sú jeho výhody a nevýhody, ktoré by sa nemali podceňovať a ako to robiť bez práce?

Aké sú vlastnosti a chyby priameho kovového schodiska?

schodisko-v-plechu-single-zložený
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 3/18

Po prvé, najdôležitejšou výhodou priameho kovového schodiska je jednoduchosť jeho konštrukcie a tiež jeho montáž. Preto jeho realizácia a inštalácia stojí menej ako náklady na komplexný model, ktorý je ďalším "podstatným". Ďalšou dôležitou pozitívnou funkciou je, že pri inštalácii na stenu a na druhej strane zábradlia je to najprijateľnejší variant, ktorý ľahko používa aj deti, starších a tak ďalej.

vnútorné-pravé-získanie-štvorcové kovové schodisko
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 4/18


Práve keď si myslíme, že správne schodisko je príliš dobré na to, aby sme boli pravdiví, musíme uviesť jeho nevýhody. V skutočnosti existuje len jedna nevýhoda, ktorá stojí za zmienku a je to jej značná veľkosť. Samozrejme, strmšie priame kovové schodisko zaberie menej priestoru, ale tak znižuje pomerne jednoduché použitie. Ako zvyčajne nemôžete mať všetko a každý majiteľ musí zvážiť plusy a mínusy, aby sa rozhodli.

schodisko-v-oceľ-black-suspendovaný rozloženom
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 5/18

Sponzorované odkazy

Rovné kovové schodisko v jeho časti existuje v niektorých variantoch, ktoré majú aj svoje vlastné negatívne a pozitívne, najmä dekoratívne. Napríklad kroky z jedného listu zloženej oceľového plechu (ktorú môžete obdivovať na obrázku vyššie) vyzerajú veľmi moderne a ponúkajú praktické možnosti. Dajú vám možnosť pridať vlastné úložisko dole a tak využiť každý štvorcový palec "negatívneho" priestoru.

1

schodisko-kov-vnútorný-pochody závesný oceľový
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 6/18


Ďalšou super peknou verziou priameho kovového schodiska je tá, ktorá nemá stúpačky a hlavne tie s visiacimi schodmi, ktoré sa zdajú byť plávajúce vo vzduchu. Najzrejmejším prínosom tohto typu konštrukcie je to, že blokuje čo najmenej denného svetla. Štruktúra je super ľahká, a to aj sotva zjavná, a vyvoláva obraz kľúčov klavíra, vzdušnú melódiu.

Originálne nápady na priame schodisko z kovu a dreva

schodisko-kov-vnútorný-zábradlie pôvodnej
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 7/18


Keď povieme kovové schodisko, nesmieme nevyhnutne vylúčiť prítomnosť doplnkových materiálov, ktoré dokážu úplne zmeniť vzhľad štruktúry a zvýšiť jej estetickú hodnotu. Jednou z najbežnejších možností je kombinácia kovu a dreva a nie je to náhodná voľba. Čerstvý kov je spokojný s útulným a priateľským dotykom ponúkaným drevom a získaný kontrast okamžite očarí pozorovateľa.

schodisko-kov-vnútorný-bez-stúpačiek
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 8/18

Najčastejšie ide o kovový skelet, ktorý je mäkčený pridaním prirodzených drevených schodov trochu rustikálnymi. Dobrou správou je, že nemusíte žiť v priemyselnom podkroví alebo v provensálskom vidieckom dome, aby kovové a drevené schodisko fungovalo harmonicky s vami. Dôkazom je vyššie znázornené mezzanínové štúdio, ktoré okrem toho oplýva šikovnými nápadmi na získanie priestoru.

schodisko-metal-inside-input-house-chic
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 9/18

Stupne masívneho dreva, ktoré sú inštalované medzi čiernymi oceľovými stojanmi, sa zvlášť vyznačujú typom dreva používaného na podlahu alebo materiálom atraktívneho nábytku umiestneného v blízkosti. Balustrády a zodpovedajúce zábradlie sú vkusné a zabezpečia čistší výsledok. Rovnaké kroky robia celý ešte viac koherentný.

schodisko-metal-inside-pochody-wood
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 10/18

Potom je sklo ďalším doplnkovým materiálom, ktorý by nikdy nemal byť zanedbávaný, najmä v dizajne a dekorácii malých priestorov. Vďaka svojej priehľadnosti, a teda aj jej vizuálnej ľahkosti, je zvýhodnená predovšetkým pri konštrukcii bezpečnostných zábradlí. Samozrejme, zachováva maximálnu viditeľnosť a svetlo pri súčasnom zaistení komfortu pri úplnom používaní. Stredové stojanové schodisko je dokonalým príkladom svadby kovu, dreva a skla v správnom pomere.

Rotujúce kovové schodisko súčasného dizajnu

schodisko-kov-vnútorný-stojanu centrálnej
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 11/18

Pokračujeme s kolekciou inšpiratívnych myšlienok na rotujúcom kovovom schodisku a jeho niekoľkých odrôd, ktoré sú praktické ako estetické. Vďaka svojmu "otáčavému" konštrukcii okolo imaginárnej stredovej osi je tento typ konštrukcie menej ťažkopádny ako priame schodisko. Na rozdiel od druhého má viac flexibility, to znamená, že sa lepšie prispôsobuje mnohým architektonickým podmienkam.

schodisko-kov vnútri ocele veku-patina
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 12/18

Otočné schodiská ¼ a ½ otáčok, s medzipristátiami alebo bez nich, patria medzi najobľúbenejšie možnosti. Dobre informovaní moderní majitelia domov si ich vyberajú hlavne z dôvodu ich výhodného pomeru medzi priestorom a cenou inštalácie. Ale predovšetkým prispôsobivosť rotujúceho kovového schodiska z koncepčného hľadiska predstavuje skutočné majstrovské dielo.

schodisko-kov vnútri nesúcich drevo-office
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 13/18

Napríklad niektoré polootáčavé modely začínajú s niekoľkými počiatočnými krokmi a potom máme dvojité funkčné stredové ložisko. V uvedenom prípade je to dlhá masívna doska, ktorá sa transformuje do praktickej kancelárie doma. Horná chlopňa predstavuje jednoduché kovové schodisko priemyselného ducha, ale táto mimoriadna vlastnosť robí dizajn absolútne exkluzívny.

Schodisko-metal-inside-quarter zvýšim
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 14/18

Ostatné modely sú strmé, pripomínajúce priame kovové schodisko a otáčajú sa len smerom ku koncu lišty. Či už v pozinkovanej ocele, surovej, zvetranej alebo inej, s odpočinkami alebo bez oddychových zastávok neobvyklého dizajnu, kovové schody dokončia dekor v apartmánoch podkrovie ducha alebo predstaviť pekný disonancie chcel, keď ste pridáva do klasických elegantných interiérov.

Kovové točité schodisko - úsporné a očarujúce riešenie

kovová špirála schodisko-design-studio
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 15/18

Posledným typom konštrukcie, ktorú je potrebné preskúmať v tomto článku, je skrutkové kovové schodisko a presnejšie skrutkové točité schodisko. Ako si dokážete predstaviť jednoducho menom, je to najhospodárnejšia štruktúra v obsadenom priestore, ale aj najťažšie stúpať a klesať, hlavne kvôli rozdielu v šírke schodov. Avšak riešenie par excellence pre micro ateliéry mezanín, ktoré zo zrejmých dôvodov nemohlo dovoliť inštaláciu priameho schodiska a dokonca ani pol roka alebo štvrť.

schodisko-metal-inside-špirála-Rainbow sky
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 16/18

Na rozdiel od populárnych myšlienok nie je kovové točité schodisko nevyhnutne nevzhľadné a nevzhľadné, ani nekompatibilné s elegantnými interiérmi. Naopak jedinečné usporiadanie ventilátorových schodov vytvára hravé dekorácie, ktoré ďalej zdôrazňujú umeleckú stránku konceptu. Napríklad kroky kovového točitého schodiska na obrázku vyššie sú namaľované v fascinujúcich nezodpovedaných farbách, aby vytvorili unikátny dúhový gradient! Sklenená zábradlia sotva blokujú pohľad smerom k stvoreniu, zatiaľ čo bezchybné dno ju umiestni viac do reflektora.

Správne osvetlenie bude vrcholom vášho jedinečného dizajnu

Schodisko-metal-inside-light-LED
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 17/18

Napokon, keď hovoríme o funkčnom prvku, ale aj okrasnom, o architektúre interiéru, určite treba spomenúť význam svietidiel. V tejto súvislosti je jednou z najpopulárnejších možností využitie zapustených reflektorov, ktorých hlavným účelom je zdôrazniť každé dva alebo tri kroky schodiska a tým zvýšiť pohodlie a bezpečnosť používania. , LED pásky môžete použiť aj ako nepriame osvetlenie, ktoré zvýrazní krásu tvaru alebo materiálov.

schodisko-metal-inside-Villa-La-Roche
Interiérové ​​kovové schodisko - myšlienky na pravé, sústružnícke alebo skrutkové konštrukcie Návrh interiéru 18/18

Takže, keď ste preskúmali množstvo skvelých možností, aký je váš obľúbený dizajn kovového schodiska? Správne celkom impozantné a relatívne dostupné, navíjacie schodisko, ktoré umožňuje inovatívne konštruktívne hry alebo vrtuľu s centrálnym stožiarom, ktorý zaberá takmer žiadny podlahový priestor? Ak vaše štylistické prednosti zodpovedajú vašim konkrétnym architektonickým podmienkam a rozpočtu, ktorý ste naplánovali, neodkladajte sa! Užite si čo najskôr nepreskúmanú nádheru svojho obľúbeného a nebudete sklamaní!

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 + = 85

Back to top