Práčovňa doma – 27 nápadov praktického dizajnu

práčovňa-práčka-sušička-skrinky-modrá-pastel
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 1/27


viacúčelová miestnosť je vo všeobecnosti najmenej dobre navrhnutý priestor celého domu. Mal by sa plánovať a hniezdiť na odľahlých miestach, ako napríklad v suteréne, ale byť usporiadané na iných pracoviskách, ako je napríklad kuchyňa alebo izolované v miestnosti na uskladnenie. To všetko robí úlohu zložitejšou ako obvykle. Pozrite sa na našu fotogalériu a vyhľadajte inšpiráciu pre funkčné usporiadanie vašej práčovne.

Práčovňa - 27 štýlový dizajn

práčka-práčka-sušička-skrinky-biely
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 2/27

S príchodom vnútorných inštalácií, práčovňa opúšťa dvorku a zaujíma centrálnejšiu polohu v suteréne, kde je ľahšie inštalovať inštalatérske práce. V suteréne sa nachádza vhodná poloha spriadacieho stroja, ktorý sa nachádza vedľa práčky a miesta na umývanie bielizne v daždivých dňoch alebo v zime. Je to tak už pol storočia.

Praktické rady a elegantné nápady - práčovňa na 27 fotografiách

-house-police skrine-biele prádlo
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 3/27

V roku 1970 začali architekti v reakcii na tvrdenia pracujúcich žien navrhnúť domy s bielizňou v komore alebo v chodbe vedúcej do kuchyne alebo dokonca do garáže ... nie preto, že je to najlepšie miesto nájsť ju, ale pretože nevedia, kde ju položiť, akonáhle opustí suteréne. Môžete optimalizovať toto pracovisko a zmeniť ho na efektívnu bielizeň. Ďalšou možnosťou je presunúť práčovňu do ktorejkoľvek časti domu, ktorá je pre tento účel vhodnejšia, alebo obnoviť kúpeľňu v dokonalom umývacom priestore.

Ak budujete nový dom, máte možnosť mať bielizeň tam, kde chcete - dokonca aj na druhom poschodí, takže je bližšie k bielizni. V závislosti od vášho životného štýlu si môžete vybudovať druhú menšiu práčovňu, ktorú si môžu hostia vychutnať.

Pračka je čierna, nástenná v jasne ružovej a snehu biela

práčovňa-steny-ružová-pôda-taupe
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 4/27


Buďte praktickí pri plánovaní priestoru pre vašu bielizeň. Keď sa v skutočnom živote budete umyť oblečenie, práčovne pretečiete špinavé oblečenie usporiadané v hromadách, vedľa čistého oblečenia, naskladané do košov a navyše súťažiť o miesto s žehliacou doskou. Dostaňte si práčovňu dostatočne veľkú, aby ste mali dostatočný rozsah. Tu sú niektoré nápady, ktoré možno realizovať v už existujúcich umývacích zariadeniach, ako aj tie, ktoré budú odteraz navrhnuté.

1

Elegantný dizajn nábytku a dekorácie v modernej kuchyni

práčovne kuchyne-moderné-kameniny stoličky
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 5/27

Sponzorované odkazy

umiestnenia

1. Neumiestňujte práčovňu do priestoru na prepravu. Prechádzanie koše na prádlo a hromady odevov, odchod do kuchyne alebo garáže je nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné.
2. Neplánujte bielizeň v kuchyni. Priestory, ktoré sa majú umyť, vyživujú veľké množstvo vlhkosti a nepríjemných pachov po procese prania a sušenia. Pravdepodobne nechcete tieto veci v blízkosti miest, kde pripravujete jedlo, ani jedlo na vašom oblečení už umývané.
3. Musíte odolávať pokušeniu, aby vaše práčovňa viacfunkčné (šijacia miestnosť alebo miesto pre vaše obľúbené hobby, napríklad). Vlhkosť práčky a hladina hluku nie sú kompatibilné s inými aktivitami - nehovoriac o potrebe priestoru, keď naozaj začneme robiť prádlo.

Práčka v snehu a zodpovedajúce bubnové sušičky

práčovňa-koše-pletené práčky práčka-sušička
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 6/27


4. Nepokúšajte sa dať dohromady bielizeň a kúpeľňu ... pokiaľ sa nenachádzate uvoľnene sledujúc hromady odevov, ktoré sa umyjú pri sprchovaní, alebo sa bavte utiecť nohami na špinavú bielizeň, opúšťa sprchu.
5. Snažte sa mať bielizeň v blízkosti miesta, kde sa má umývať najväčšie množstvo bielizne. Je to pravdepodobne spálňa. Ak máte dvere na bielizeň vedúce k kúpeľni miestnosti alebo chodby, je to skvelé pohodlie.
6. Ak je váš nový domov navrhnutý tak, aby hlavná spálňa bola oddelená od ostatných spální, položte práčku a sušičku tak, aby boli blízko k kúpeľni, ktorá je určená pre vašu hostia.

mozaika striebro v elegantnej práčovni

práčovňa-mozaika-stroj-umývanie-sušička bielizeň
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 7/27


špecifikácia
1. Pred každou jednotkou musí byť 120 cm voľného miesta, aby ste mohli chodiť po miestnosti, keď sú dvere otvorené. Musíte nainštalovať tieto zariadenia tak, aby ich dvere boli otvorené, neblokujte priestor miestnosti, kde sú.
2. Umyť bielizeň, bielidlo, zmäkčovače, bielidlo a iné chemikálie umiestnite nad práčku. Týmto spôsobom budú pre deti nedostupné. Po otvorení zhora nechajte dostatočný priestor nad vekom práčky.

Pôvodná práčovňa s kvetinovými tapetami

práčovne stroj Maver-bielych vlasov-skrine
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 8/27

3. Ak nie je dostatok priestoru pre plnohodnotné spotrebiče, umiestnite ich na police. V opačnom prípade musia byť zariadenia poddimenzované a vy ušetriť viac priestoru. Keď získate priestor na podlahe, stratíte priestor pre regály.
4. Prádlo však musí mať sifón na zabránenie zaplaveniu v prípade poruchy alebo prepadu pračky alebo sušičky. Stroj môžete nainštalovať na druhú stranu sifónovej sprchy na podlahe.

Biele skrinky a šedá sušička na šaty

pranie práčka-sušička šedá
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 9/27

5. V určitom okamihu budete musieť vymeniť práčku alebo sušičku. Nevytvorte práčovňu tak, aby bola vhodná len pre súčasné spotrebiče; skúste nechať viac miesta. Ak máte kazetový stroj, je lepšie nenašlať nad ním stacionárnu skriňu. Ďalší majitelia môžu mať problém, ak majú práčovňu s vrchným otváraním.
6. Zabezpečte izoláciu na podlahe a steny práčovní, aby ste znížili hluk a vibrácie v okolitých priestoroch.

drez a bielou policiou v práčovni

pranie-skrine-bielo-žltý-práčka
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 10/27

Ďalšie možnosti
1. Sušičky na oblečenie, ktoré kvapkajú, by mali byť umiestnené na odtokovej ploche alebo v sprchovej vani a nie na žiadnej inej bielizni, ktorá by mohla absorbovať vlhkosť.
2. Ak inštalujete sprchovací stôl v práčovni, musíte mať na oboch stranách posuvné lišty, nastaviteľné police a ventilátor, aby ste mohli položiť svetre a iné oblečenie, ktoré nemôžu byť zavesené na sucho. Sprcha môže byť tiež použitá k kúpaniu psa, umývanie golfových palíc atď. Ak inštalujete sprchu v blízkosti umývačky riadu a / alebo práčky, budete môcť zoskupiť kanalizačnú sieť v tej istej zóne.

police a skladovacie boxy v práčovni

práčovne police stroj umývanie vlasov
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 11/27

3. Vybavte si bielizeň rôznymi typmi umývadiel, potrebnými na umývanie rúk a iné čistiace činnosti. V dnešnej dobe nie je potrebná bežná umývacia nádrž.
4. Ak sa rozhodnete umiestniť šijací stroj do práčovne, aby ste sa rýchlo dotýkali, uistite sa, že je najlepšie vetracie zariadenie, aby nedošlo k poškodeniu zariadenia kvôli vlhkosti príslušného miesta. Šijací stroj môžete nainštalovať na policu, ktorá je dostatočne vysoká na to, aby mohla položiť stoličku pod ním, ale môžete ju bezpečne používať, keď ju potrebujete.
5. Ak máte v úmysle nainštalovať stacionárnu žehliacu dosku, ponechajte dostatok priestoru na bezpečnú prepravu.

6. Správne osvetlenie je dôležité, vrátane toho nad drezom a ostatnými pracovnými plochami. Vyberte si fluorescenčné osvetlenie - je efektívne a nie drahé.

7. Pokúste sa vytvoriť hadicu na odvádzanie sušiča čo najkratšia a najpriamejšia, aby ste zabezpečili konštantný prietok vzduchu.

Elegantný dizajn drevenej bielizne

práčovne zariadený dreva stroj umývanie vlasov
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 12/27

police
1. Úložný priestor je vždy v pračke. Snažte sa získať toľko, koľko môžete. Triediace koše sú mimoriadne užitočné, vrátane tých s vekom, pre špinavú bielizeň. Nezabudnite ani na odpadky na odpad.
2. Umieste plastové alebo prútené koše pod pult na sklíčkach, aby ste si udržali šaty čisté pre každého člena rodiny. Koše umožňujú ľahké premiestňovanie už čistých odevov na určené miesto.

Práčovňa, práčka a sušička

pranie práčka so sušičkou pre vrchný odev
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 13/27

3. Ak máte v úmysle mať "kanálik", aby sa prádlo dostalo do bielizne, dostanete hlboký sklad, kde sa dá zbierať všetok odev. Toto by nemalo byť drezom v bielizni.
4. Vyberte si vlastné skrinky, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Plán na žehlenie, záhradkárstvo, športové vybavenie a ďalšie. Ak priestor nestačí, vyberte rozkladaciu žehliacu dosku. Pevné steny a zakrivené regály sú vhodné na uloženie nástrojov.

Kytica v lila a biela v elegantnom práčovni

pranie zásuvky práčka, sušička, skriňa
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 14/27

Potrubia, armatúry a dokončovacie práce
Uistite sa, že v pracovných priestoroch používate primerané osvetlenie, ako aj dobré vetranie. Ventilátory redukujú teplo a paru v miestnosti. Nábytok do práčovne trvá dlhšie, ak je vyrobený z materiálov odolných voči vode a teplu. Vymeňte nehrdzavejúce materiály za keramické rúry.

Práčovňa v modrej a snehu biela

bielizeň-Design-nápady-blue
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 15/27

Táto práčovňa má všetko, aby zobudila obdivovateľov moderného štýlu. Okrem chytrého skladovania ponúka veľmi originálny dekor. Strop je ozdobený systémom osvetlenia LED, ktorý zvyšuje jas miestnosti. Kovové koše a police zaberajú celý povrch steny a ponúkajú úžasný úložný priestor. Umiestnenie práčky je viac ako rozumné. Dokonale sa zapadá do dekorácie bez toho, aby sa priestor zaplňoval. Dekoračná strana, niektoré kvety vznikajú elegantne na umývadle, aby priniesli sviežosť a vitalitu do tejto miestnosti inak triezvy.

Rozhodnite sa pre výškový nábytok, ktorý najviac využíva vysoké stropy!

práčovne nápady-dreveného nábytku
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 16/27

Nebojte sa vynásobiť vysoké skrinky, aby ste maximálne využili povrch steny. Nechajte sa inšpirovať touto priestrannou práčovňou a vyberajte svetlé skrinky. Takto si môžete vychutnať optimálny úložný priestor, ale tak priestranný ako ostatné miestnosti vášho domu. Aj keď má miestnosť obmedzený povrch, odvážte sa akumulovať nízkoobjemový nábytok a premýšľajte nad tým, ako by ste mali zdobiť. Zariadenia sa musia miešať s týmto jasným dekorom, harmonizovať celok a prispieť k vylepšeniu miestnosti.

Skrinka na prádlo - zodpovedajúca práčka a sušička a vešiaky

práčovňa - sušička práčky - sušička - dvierka bielizne
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 17/27

Radi by ste venovali celú miestnosť vašej bielizni, rozloženie vašich izieb neumožňuje vytvorenie skutočnej bielizne? Prehodnoťte rozloženie izieb a uistite sa, že jedna z nich má malú práčovňu. Môžete to urobiť v kuchyni, v kancelárii alebo na chodbe, za predpokladu, že ju skryjete za dverami skrine alebo šatníka.

Biela práčovňa s policami, košíkami a práčkou

-house práčovne práčka-police Balíčky Storage
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 18/27

Všetko v bielom práčovni je zdobené mnohými policami a zásobníkom umiestneným nad práčkou. Výber bielych dlaždíc nás neprekvapí. Elegantne sa oženil so všetkými prvkami miestnosti, aby priestor ešte viac osvetľoval a bol priestranný. Dve červené koberčeky uniknú z nepoškvrnenej bielej a vytvárajú dekor, ktorý je zároveň triezvý a pikantný.

Moderná bielizeň v bledomodrá

police práčovne práčka, skriňa
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 19/27

Jedná sa o práčovňu, ktorá dáva pýchu miesta na veľmi módnu farbu: svetlo zelená. Bočný úložný priestor, táto miestnosť sa nevzdáva čokoľvek, čo je uvedené vyššie. Kovové koše a nástenné police sa spoja, aby vytvorili kompozíciu, ktorá je praktická a harmonická. Mäkkosť farby stien zdôrazňujú biele dlaždice, ktoré obliekajú podlahu miestnosti.

Práčovňa v svetlej šedej

práčovne práčka-skrine-police
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 20/27

Svetlo sivá a snehová biela, čiernobiela duo, ktoré nevytvorí dojem v miestnosti navrhovanej podľa princípov minimalistického štýlu. Ak snívate o funkčnom a funkčnom bielizni, uistite sa, že ste si vybrali skladovací nábytok, ktorý musí zodpovedať štýlu uloženému vo všetkých miestnostiach. V prípade minimalistického interiéru musí vaša práčovňa mať čistý štýl a dekor, ktorý neobsahuje nadbytočné vzory.

Moderné a elegantné práčovne v svetlej šedej

práčovne práčka-skrine-white
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 21/27

Ďalšia kompaktná práčovňa, ktorá nás zapôsobila svojim elegantným dizajnom a čiernobielymi farbami. Tu biely je všadeprítomný. Investuje podlahu, steny a dokonca aj skladový nábytok. Existuje len jeden prvok, ktorý čiastočne rešpektuje tento monochromatický režim: práčka, ktorá neváha obliecť, aby zmiešala jasné akcenty a strieborné zvýraznenia.

Mince v modernej kúpeľni

bielizeň-izbový-kúpeľňa-moderný mozaika
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 22/27

Môže kúpeľňa prispôsobiť niektoré z našich zariadení? Bez ohľadu na to, akú veľkú máte v kúpeľni, nebudete môcť vložiť všetky svoje spotrebiče, ale stále môžete nainštalovať kompaktnú práčku so skrinkami alebo skladovými policami. Preto budete pravdepodobne musieť skontrolovať rozloženie a optimalizáciu priestoru. Vaša práčka môže nájsť svoje miesto pod márnosťou alebo pod zaveseným nábytkom.

Umývadlo v bielom pastelovom prevedení s práčkou

práčovňa kúpeľňa-dlažba
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 23/27

Rohové prádlo s práčkou v márnosti v kúpeľni

bielizeň-izbový-kúpeľňa-nábytok-red
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 24/27

Biela práčka a sušička

práčovne skrine-bielo-stroj umývanie vlasov
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 25/27

Šedá a elegantná práčovňa

koše na bielizeň, poličky, práčka, sušička
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 26/27

Praktické a biele skladovanie bielizne

pranie práčka vlasov-tmavo modrá
Práčovňa doma - 27 Nápady na funkčné rozloženie Návrh interiéru 27/27

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =

Back to top