Merdivenler altında fikirlerimizle kendinizi şaşıralım

merdiven altında düzenleme-canapé-İskandinav-end-kanepe-ahşap-deco-resimler-çerçeveli-merdiven-ahşap-beyaz
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/01


Alanın optimizasyonu sadece küçük daireleri değil aynı zamanda büyük konutları da ilgilendirmektedir. Bugün, rahatlık sağlayan bir yaşam alanı, işlevsellik ve düzen ile eş anlamlıdır. Evinizin her köşesinden en iyi şekilde yararlanmak için çağdaş iç mekanın düzenini ve tarzını korurken, hepimizin konfor ve sıcaklığın hakim olduğu bir ev inşa etmemize yardımcı olacak harika çözümlere ihtiyacımız var. Uzun zamandır bizi esinlendiren ve mimarların özel ilgi gösterdiği bir fikir; merdiven altında düzenleme. Bu son konuyla ilgili bir dizi makaleyi zaten sunduk, ancak bugün size daha ilginç ve ilginç fikirler sunmak istiyoruz.

Merdiven kurulumu - çağdaş iç için akıllı bir fikir

merdiven altında düzenleme -canapointed-tablo-düşük-beyaz-dışkı-halı-shaggy-gri
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/02

Merdivenlerin altındaki boş alanın bize sunabileceği birçok avantajı var! Fonksiyonel olarak, bu alan sahiplerine modern ve fonksiyonel bir düzen sunmak için her türlü mobilyaya ev sahipliği yapabilir ve bu da yaşam tarzlarına ve tarzlarına mükemmel bir şekilde cevap verecektir. Ve eğer fonksiyonel bir mobilya hayranı iseniz, belki de merdivenlerin altında duvara yaslanmış, rahat bir köşe kanepe olma fikrinden esinleneceksiniz. Bir fikir sadece pratik ve çok zarif!

İskandinavya oturma odasında fonksiyonelliği ve çağdaş tasarımı birleştiren merdivenler

merdiven düzeninin altında -sacs-storage-style-nordic-scandinavian-lounge-modern
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/03

Çağdaş iç mekanlar giderek daha modern ve göz alıcı dekoratif aksesuarlarla doludur. İyi düşünülmüş detayları gerçekten takdir eden insanlardan biriyseniz, yukarıda gördüğümüz görüntü kesinlikle sizi büyüleyecek! Bu İskandinav esintili iç mekan, merdivenden çıkan İskandinav tarzı saklama çantalarıyla eşleşen şık duvar kağıtları ve sade geometrik desenler ile bezenmiştir.

Cam merdiven ile asma merdiven - çağdaş iç aksan

merdiven altında düzenleme -tabl-konsol-gri-merdiven-asma-cam
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/04


İki kat arasındaki dolaşımın sağlanmasına hizmet eden basit bir mimari yapıdan çok daha fazlası, çağdaş merdiven, iç mekânın dekoratif bir öğesidir. Tasarımlar, ev sahipliğinin özelliklerine göre, mimarlığın yanı sıra sahiplerinin kişisel tercihlerine göre değişir. Modern merdiven, daha fazla ve daha sık, askıya alınmış bir tasarımdan veya yer tasarrufu sağlayarak, adımların altındaki alanı düzenlemek ve optimize etmeyi sağlar.

Merdiven altından başarılı olmak - öncelik sırasına göre mobilya

1

merdiven düzenleme -tabl konsol-retro-giriş
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/05

Sponsorlu Bağlantılar

Fonksiyonel merdiven düzenlemesi iyi bir planlama gerektirir. Mobilya seçimi ile ilgili olarak, merdivenlerin yanında yaptığımız günlük yaşam aktivitelerine özel dikkat göstermemiz tavsiye edilir. Ön kapının yanında inşa edilmişse, belki de, bir konsol tablosu basamakların altındaki nişa kabul edilecektir. Tepsisine, örneğin sabah erken saatlerde zaman kazanmamıza yardımcı olacak bir anahtar kutusu koyabiliriz.

Merdivenlerin altında küçük bir huzur cenneti - merdiven altı mükemmel bir fikir

merdiven-dev-ayak-merdiven-beyaz altında düzenleme
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/06


Merdivenlerden korkmayın - daha kolay bir şey yoktur! Merdiven basamaklarında yer alan köşeye her bakışınızda sizi rahatlamaya davet edecek rahat bir sandalye yerleştirme seçeneğini düşünün. Neden dev beanbag'e cesaret edemiyorsun? Süper konforlu ve modern olan bu sandalye, merdivenlerin altındaki niş için idealdir. Rahatlayabileceğiniz ve iyi bir kitabın tadını çıkarabileceğiniz ideal köşe.

İçinin konforunu yaşamak için merdivenin altındaki merdivenler

merdiven altında düzenleme -fauteuil-deri-ahşap-parke-chevron-fayans-duvar-balıksırtı
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/07


Modernliğin kartını oynamayı tercih ederseniz, tarzınızı ve kişisel zevkinizi yansıtacak süper moda deri koltuklarla merdivenlerin altındaki alanı düşünün. Ön kapıyı geçtikten sonra misafirlerinizi etkilemek için ahşap ve deri bir sandalye giyin. Soylu mobilyaları, masif ahşap zemin ve balıksırtı duvar karoları ile eşleştirin.

Merdivenlerin altında düzenleme ve basamakların etrafında depolama - zarif ve akıllı bir fikir

merdiven altında düzenleme -abinets-mutfak-ahşap-beyaz-duvar-raflar
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/08

Bu geniş açık alanlar için ideal bir fikir! Merdivenlerin altından ve merdivenlerin etrafından en iyi şekilde yararlanmak için zarif, sarı ahşap merdivenlerle modern bir asma merdiven seçebilirsiniz. Şık ve fonksiyonel bir tasarım için mutfak dolaplarına asın.

Duvar boyunca birkaç açık raf tırmanıyor

merdiven düzenlemesi altında-kütüphane-duvar-mutfak-ahşap-beyaz-şömine-taş
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/09

Modern merdivenlerin sunabileceği alanı en üst düzeye çıkarmak için, tırmanırken veya duvardayken basamakların yönünü takip edebilecek birçok açık raf yerleştirebilirsiniz. Bu muhteşem uyum, iç mekanınıza çağdaş ve çok temiz bir görünüm verecektir.

Büyük mekanlar için merdiven altı düzenlemesi fikri

merdiven altında düzenleme-koza-yemek-masa-dikdörtgen-ahşap-aydınlatma-modern-taş-bakan
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 10/31

Merdiven düzenlemesi küçük alanlarla sınırlı değildir. Açık odanızda bir yemek alanı yoksa, basamakların altındaki girintide bir tane ayarlayabilirsiniz. İç mekanda bol miktarda boş alan varsa, merdiven altındaki alan, ailenizi ve konuklarınızı ağırlayabilecek konforlu bir yemek alanı oluşturmanıza olanak tanır. Çağdaş mobilyalara bahis yapın ve duvara inşa edilmiş güzel ve modern bir şöminenin yapılmasını düşünün.

Merdiven altında merdiven - iki kişi için küçük bir yemek alanına uygun

merdiven altında düzenleme - yemek-yemek-rahat-büfe-beyaz-merdiven-beyaz-dönüm
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 11/31

Aksine, iç mekan gerçekten kısıtlı olduğunda, bu umutsuzluğun bir nedeni değildir. Aksine! Çok küçük bir iç mekan bile merdivenlerin altında işlevsel bir yemek alanına ev sahipliği yapabilir. Alan izin veriyorsa, ayrıca duvara bir büfe yerleştirebilirsiniz.

Merdivenlerin altındaki alana yerleştirmek için rahat bir okuma köşesi

merdiven altı-okuma-okuma-modern-merdiven-ahşap-metal
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 12/31

Okuma meraklıları için küçük bir hazine olan okuma köşesi, rahat bir dokunuş getirmek için kendini içeriye davet ediyor. Ve merdivenlerin altındaki alan, sevimli bir okuma köşesine ev sahipliği yapmak için mükemmel bir yerdir. Modern merdiven tasarımına uyum sağlamak için ahşap bir tezgah ve bazı dekoratif yastıklar ile donatılmış olabilir. Büyük pencereler, okuyucunun dışarıdaki güzel manzaranın keyfini çıkarmasını sağlayacak bir bonus.

Merdivenlerin altındaki merdivenler - rahat bir okuma alanı yaratın

merdiven altında düzenleme -koşaltma-okuma-rahat-minderler-geçerlidir
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 13/31

Merdivenlerin altındaki boş alan, rahatlayabileceğiniz rahat bir okuma alanı için idealdir. Kişisel gereksinimleri karşılamak için mükemmelliğe göre özelleştirilebilir. Alanı izin verirse okuma alanınızı yumuşak bir kabarık veya şilteli ve bazı duvar raflarıyla ayarlayın. Uygun aydınlatmanın kurulması da şarttır.

Çağdaş bir iç mekanı süslemek için yaratıcılık bir dokunuş

merdiven altında düzenleme -salon-deco-kirişler-görünen-kanepe-sağ-açık-gri-döşeme-döşeme-katı-ahşap
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 14/31

Yaratıcılık kartını oynamak istiyorsanız, evinizi bir merdivenden veya neredeyse birinden dekore edebilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz gibi, bu çağdaş İsveç oturma odası oldukça sıradışı bir dekora sahiptir. Odanın arka tarafında, TV ekranı için çok yaratıcı bir duvar rafı ve destek görevi gören dekoratif bir merdiven bulunmaktadır. Ancak orijinal dekoratif nesne, temamızı mükemmel bir şekilde karşılayan özel bir depolama modülü ile düzenlenebilir.

Merdivenlerin altında yerleşik mutfak dolapları - zarif ve pratik bir yer tasarrufu fikri

merdiven tasarım-mutfak-beyaz-dolaplar-entegre-duvarlar-ada-merkezi altında
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 15/31

Başarılı merdiven düzenlemesi, belirtildiği gibi, iyi bir planlama gerektirir. Bu alanın oynayacağı role karar verdikten sonra, düzeni kullanmaya başlayabilirsiniz. Merdiveninizin yerine bağlı olarak, mini mutfak veya niş içine entegre edilmiş bazı mutfak dolapları ile basamakların altındaki boş alanı belirtebilirsiniz. Böyle bir mutfak, fonksiyonel olmanın dışında, iç mekana modernlik hissi veriyor.

Merdiven altında merdiven - süper modern ve fonksiyonel ofis alanı

merdiven altı düzenleme -koh-ofis-modern-duvar kağıdı-gri
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 16/31

Evde çalışan insanlar huzur içinde çalışabilecekleri rahat bir ofis alanına ihtiyaç duyarlar. İşyerinizde bir oda rezervasyonu yapmak istemiyorsanız, sunmamız gereken ikinci bir yer tasarrufu vardır. Konfor ve zarafet gereksinimlerinizi mükemmel bir şekilde karşılayabilecek fonksiyonel bir ofis alanı kurmak için merdivenlerin altındaki alana güvenebilirsiniz.

Asma katın altındaki ofis köşesi - İsveç merdivenleri fikri

merdiven altında düzenleme - ofis-ofis-sandalye-medallion-akrilik-asma kat
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 17/31

İsveç'teki ikinci bir apartman dairesinde, sahipler işlevsel bir ara kat kurmayı seçtiler. Mekanı genişletmek ve iç mekanın her köşesinden ve krandanından yararlanmak için harika bir alternatif. Evde asma katın tadını çıkarmak için iyi bir fikir, yukarıdaki gibi bir köşe ofisi ile niş inşa etmektir.

Mezzanine küçük dairede yer kazandırır

merdiven altında düzenleme -mezzanine-köşe-ofis-gardırop
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 18/31

Merdiven boşluğunun biraz solunda, bir köşe ofisi ile düzenlenmiş olmanın dışında, asma katın da işlevsel bir gardırop olduğunu fark edebilirsiniz. Mekanı optimize etmek söz konusu olduğunda, iç mekan merdivenleri gibi sıradan bir şeyin, önemli bir müttefik olabileceğini gösteren iyi bir örnek.

Merdivene çıkan merdivenler

merdiven altında düzenleme -modüller-depolama-kaplama-ahşap-gri-merdiven-beyaz
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 19/31

Çatıya giden merdiven, aynı zamanda işlevsel ve iyi düşünülmüş bir şekilde düzenlenmeyi de hak ediyor. Duvar boşluğu veya boş bir duvarı olması fark etmez, merdiven altındaki alan çok sayıda özel mobilyaya sahip olabilir. Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, modern beyaz merdivenin altındaki boş alan, rafine ve pratik tasarıma sahip birkaç meşe ahşap modülleriyle donatılmıştır.

İç kısımları bölgelere ayırmak için merdivenleri kullanın

merdiven düzenleme -coin-media-iç-endüstriyel
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 20/31

Evinizin mimari özellikleri buna izin veriyorsa, alanı farklı alanlarda sınırlamak için merdivenleri kullanabilirsiniz. Örneğin iyi bir fikir, bir medya köşesini izole etmektir. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, rahat kanepe doğrudan beyaz merdivenden geri döndü. Alan, sert beton tavana uyan, sarı ve siyah ahşap modüller ve beton görünümlü bir zemin ile düzenlenmiştir.

Merdiven kurulumu - müzik hayranları için yaratıcı bir fikir

merdiven-aparat-müzik-merdiven altı ahşap
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 21/31

Bir müzik tutkunu iseniz, bir sonraki merdiven düzeni düşüncemizi ilginç bulacaksınız. Ses sisteminizi evinize dağılmadan nereye yerleştireceğinizi merak ediyorsanız, merdivenlerin altındaki alanı düşünün. Bu nook, çeşitli müzik cihazlarının yanı sıra eşleme aksesuarları ve bazı sandalyeler için de idealdir.

Merdivenin altındaki alan büyük piyanoya ev sahipliği yapıyor - mükemmel bir merdiven düzeni fikri

merdiven altı düzenleme -piano-tail-merdiven-ahşap-modern-fayans-taş
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 22/31

Harika bir eviniz olduğu için şanslısınız? Belki büyük boyutlu mobilyalarla veya müzik enstrümanlarıyla mekânı karıştırmak istemezsiniz! İç mekanı düzenli ve gereksiz olan her şeyden uzak tutmak için akıllı bir yer tasarrufu çözümüne ihtiyacınız vardır. Sevdiğiniz kuyruklu piyanonuzdan kurtulmaktan kaçınmak için merdivenlerin altına monte etmeyi düşünün.

Zeki merdiven montajı - açık raflar cesaret

merdiven-raflar-açık-ahşap-oturma odası-deco-bord-mer altında düzenleme
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 23/31

Merdiven basamaklarının altında küçük bir niş olmasına rağmen, yukarıdaki gibi bir açık raf grubuyla düzenleyebilirsiniz. Bu akıllı depolama çözümü, deniz kenarında dekore edilmiş oturma odası ile uyumlu bir şekilde bütünleşir ve raflarda tematik dekorla eşleşen deniz kabuklarını ve çerçeveli fotoğrafları yerleştirebilirsiniz.

Merdivenlerin altında niş doldurmak için özelleştirilmiş modüller ve raflar

merdiven altında düzenleme -modüller-depolama-raflar-açık merdivenler-siyah-beyaz
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 24/31

Merdiven düzeni için fikirler sonsuzdur. Yukarıda, iç mekanınızı daha iyi organize etmeyi vaat eden bir teklifimiz var. Özel depolama modülleri ve çeşitli ev dekor ürünleri, kitaplar ve diğer aksesuarları barındıracak açık raflar üzerine bahis yapın. Şık ve zarif bir dekor yaratmak için mobilyanın rengini merdivenle eşleştirin.

Merdiven altında merdiven - rahat bir tezgah

merdiven altında düzenleme -alan-mutfak-beyaz-modern-ofis-ahşap
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 25/31

Yemek hazırlarken, zamanımıza ve fırsatımıza sahip olduğumuzda, mutfağın hemen yakınında merdivenlerin altında rahat bir bankta oturabiliriz. Böyle bir fikir, çağdaş açık plan iç mekanlara özellikle uygundur.

Ahşap ve metal merdivenlerin altına koymak için vintage ahşap büfe

merdiven altında düzenleme -buffet-vintage-merdiven-ahşap-metal
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 26/31

Fonksiyonel merdiveni başarıyla tamamlamak için yukarıdaki vintage büfe gibi her türlü mobilya ile deneyebilirsiniz. Beyaz bir yarı duvara yaslanarak, mobilya parçası, iç kısmın geri kalanının beyaz mutfağını sınırlandıran bir tür ayırma görevi görüyor.

Mini mutfak ve yemek alanı altındaki merdivenler

merdiven-mutfak-beyaz-yemek odası-rahat-merdiven-beyaz altında düzenleme
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 27/31

Merdivenlerin altındaki alan, yukarıdakiler gibi bir yemek alanına sahip bir mini mutfak için idealdir. Biraz daha fazla yer kazanmanızı sağlayacak şekilde duvara gömülebilecek mutfak dolaplarına bahis yapın.

Nordic tarzı ofis alanı altında merdiven

merdiven altı altında-ofis-modern-İskandinav tarzı
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 28/31

Bu, fonksiyonel merdiven düzeni hakkında bir fikir daha. Yukarıdaki beyaz merdiven, beyaz bir masa, küçük bir depolama ünitesi ve birkaç duvar rafı ile döşenmiş bir İskandinav ofis alanına ev sahipliği yapmaktadır.

Merdivenlerin altındaki ofis köşesi - yerden tasarruf fikri

merdiven altında düzenleme -tabin-ofis-altında-merdiven-mutfak-beyaz-modern
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 29/31

Merdivenlerin altındaki niş içinde bir ofis alanı tasarlayın - bu, çağdaş iç mekanlarda giderek daha yaygın hale gelen, yer tasarrufu sağlayan bir fikir. Böyle bir düzenlemenin sadece küçük iç mekanlar için ayrılmamış olduğunu dikkate alın. Bir köşe ofisini barındıran bir merdiven, büyük açık havada bile yerini bulur, çünkü tüm akıllı fikirleri takdir ediyoruz, değil mi?

Mini yatak odası - akıllı bir merdiven boşluğu düzenlemesinin güzel bir örneği

merdiven altında düzenleme -bed-yatak-modern-yatak-depolama
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 30/31

Küçük evlerde, her bir metrekareyi sayar! Her boş köşeden en iyi şekilde yararlanmak için yukarıdaki gibi akıllı alternatiflere bakıyoruz. Merdivenlerin altındaki alan, bize büyük evlerin sunabileceği şeylerden mahrum olmamak için bize fırsat veren en akıllı fikirlerden biridir.

Uzay optimize etmek için oturma odasında merdiven altında merdiven

merdiven altında düzenleme -salon-kanepe-modüler-gri-büfe-eski-ahşap-siyah
15 fonksiyonel merdiven fikirlerimizle kendinizi şaşıracaksınız | İç Mekan Tasarımı | 31/31

Merdivenlerin altına yerleştirebileceğiniz mobilyalarla ilgili olarak, mekânı karıştırmamak için fazla yer kaplamayan pratik parçalar tercih edin. Böylece oturma odanız her an mükemmel bir şekilde gözükecek.

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 2

Back to top