İç Metal Merdiven – Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri

metal merdiven iç-ev-tasarım-tel-aviv
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 1/18


İç merdivenler, mimari bir yapının farklı katları arasındaki insanların trafiği için esas olarak işlevsel yapılardır. Ancak tasarımları iyi düşünülmüş ve yapı malzemeleri yüksek kalitede olduğunda dekoratif olabilirler. Bu makalede,metal merdiven çağdaş evin içinde süs olarak pratik bir öğe olarak. En iyi tasarım varyantları, onlarla birlikte gelen "artılar" ve "eksiler" ile kaçınılmaz aksesuar malzemeleri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını diğerlerinin yanı sıra takip edilecek paragraflarda bulmak size kalmış!

metal merdiven içinde korkuluk-barlar
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/02

Bir iç metal merdivenin benimseyebileceği 3 ana model, helisel olarak da bilinen düz, döner veya vidadır. Açıkçası bu, kafesin, sürülerin ya da sadece bir dizi adımın uzayda yer almasıdır. Merdivenle başlayalım, çünkü iç tasarımda gerçek bir klasik haline gelmiş en basit tasarım. Azaltılmaması gereken avantajları ve dezavantajları nelerdir ve evde hiç çaba sarf etmeden nasıl çalışır?

Düz bir metal merdivenin özellikleri ve kusurları nelerdir?

merdiven iç metal levha-tek katlı
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/03

İlk olarak, bir düz metal merdivenin en önemli varlığı, tasarımının sadeliği ve aynı zamanda montajıdır. Bu nedenle, onun gerçekleştirilmesi ve yerleştirilmesi, diğer "için" önemli olan karmaşık bir modelinkinden daha ucuzdur. Buna ek olarak, bir diğer önemli olumlu özellik de, bir duvara monte edildiğinde ve diğer tarafta bir korkuluk ekibinin, çocuklar tarafından bile kolayca kullanılabilen en kullanıcı dostu model olması. yaşlılar vb.

iç-sağ-kazanç kare metal merdiven
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/04


Doğru merdivenin gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşündüğümüzde, dezavantajlarını listelemeliyiz. Aslında, bahsetmeye değer tek bir dezavantaj vardır ve bu onun büyüklüğüdür. Tabii ki daha dik bir düz metal merdiven daha az yer kaplayacak, ancak orantılı kullanım kolaylığını azaltacaktır. Her zamanki gibi, her şeye sahip olamazsınız ve her sahibin karar vermek için artıları ve eksileri tartması gerekir.

merdiven içinde çelik-siyah süspansiyon haline katlanmamış
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/05

Sponsorlu Bağlantılar

Düz metal merdivenler, kendi negatif ve pozitif, özellikle dekoratif olan birkaç varyantta mevcuttur. Örneğin, tek bir katlanmış çelik sacdan (yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi) yapılan adımlar hiper modern görünmektedir ve pratik olanaklar sunmaktadır. Size aşağıda özel depolama alanı ekleme fırsatı sunar ve böylece "negatif" alanın her inç karesinden yararlanır.

1

merdiven metali-iç-seferleri asılı çelik
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/06


Düz metal merdivenin diğer bir süper çekici versiyonu, yükselticiler ve özellikle havada havada asılı duran basamakları olan bir tanesidir. Bu tip bir yapının en belirgin yararı, mümkün olduğu kadar az gün ışığını engellemesidir. Bu yapı, süper hafif, hatta zorlukla görülebilir ve bir piyano, bir hava melodisinin tuşlarının görüntüsünü çağrıştırıyor.

Metal ve ahşaptan düz merdiven üzerinde özgün fikirler

merdiven metali-iç-tırabzan orijinal
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/07


Metal bir merdiven dediğimizde, yapının görünümünü tamamen değiştirebilen ve estetik değerini artırabilen tamamlayıcı malzemelerin varlığını mutlaka dışlamamalıyız. En yaygın seçeneklerden biri metal ve ahşap kombinasyonudur ve rastgele bir seçim değildir. Taze metal, ahşabın sunduğu rahat ve samimi dokunuştan memnundur ve elde edilen kontrast derhal gözlemciyi büyülemektedir.

merdiven metali-iç-olmayan-yükselticiler
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/08

Çoğu zaman, biraz rustik doğal ahşap merdivenlerin eklenmesiyle yumuşatılmış metal bir iskelettir. İyi haber şu ki, endüstriyel bir çatı katında ya da bir Provencal kır evinde yaşamak zorunda değilsiniz, böylece metal ve ahşap merdivenler sizinle uyumlu bir şekilde çalışır. Kanıt, yukarıda gösterilen asma kat stüdyo olup, bu arada, yer kazanmak için akıllı fikirlerle dolu.

merdiven metal içinde girişli ev-şık
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/09

Siyah çelik raflar arasına monte edilen masif ahşap basamaklar, döşeme için kullanılan ahşap tipine veya yakınlarda bulunan çekici bir mobilya parçasının malzemesine verildiğinde özellikle dikkat çekicidir. Korkuluklar ve eşleşen korkuluklar zevkli ve daha temiz bir sonuç sağlayacaktır. Eşit adımlar bütünlüğü daha da tutarlı hale getirir.

merdiven metal iç-seferleri ahşap
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 10/18

Daha sonra cam, özellikle küçük alanların tasarımı ve dekorasyonunda asla ihmal edilmemesi gereken bir başka aksesuar malzemesidir. Şeffaflığı ve dolayısıyla görsel hafifliğinden ötürü, her şeyden önce güvenlik korkuluklarının yapımında tercih edilmektedir. Tabii ki, tam kullanım konforunu sağlarken, görüş ve ışığın maksimum seviyesini korur. Yukarıdaki merkezi raf merdiveni doğru oranlarda metal, ahşap ve camın düğününe mükemmel bir örnektir.

Çağdaş tasarımın dönen metal merdiveni

merdiven metal raf içi orta-
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 11/18

Dönen metal merdivenler ve estetik kadar az çeşitliliği ile ilgili ilham verici fikirler topluluğumuzla devam ediyoruz. Hayali bir merkezi eksen etrafında "döner" tasarımı sayesinde, bu tür bir yapı düz merdiven daha az hantal. İkincisinden farklı olarak, daha fazla esnekliğe sahiptir, yani, birçok mimari koşula daha iyi uyum sağlar.

merdiven metal içinde çelik-yaşlı patinated
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 12/18

Ara durdurma ile veya ara stop olmadan ¼ ve ½ dönüşlü merdivenler en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. İyi bilgilendirilmiş modern ev sahipleri, ağırlıklı olarak alan ve kurulum fiyatı arasındaki avantajlı oranlarından dolayı onları tercih ederler. Ancak her şeyden öte, döner metal merdivenin adaptasyon özelliği onu kavramsal bir bakış açısından gerçek bir başyapıt haline getirmektedir.

odun ofis merdiven metal içinde rulmanlar
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 13/18

Örneğin, bazı yarı döner modeller birkaç başlangıç ​​adımı ile başlar ve daha sonra çift fonksiyonlu bir ara rulmana sahip oluruz. Yukarıda gösterilen durumda, evde pratik bir ofise dönüşen uzun, büyük bir tahtadır. Üst kapak, endüstriyel bir ruhun basit bir metal merdivenini temsil eder, ancak bu sıra dışı özellik tasarımı kesinlikle özel kılar.

merdiven metal-içi çeyrek açmak
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 14/18

Diğer modeller diktir, düz bir metal merdiveni andırır ve sadece sinek ucuna doğru dönerler. İster galvanizli çelik olsun, ister ham ister yıpranmış olsun ya da olmasın, durmaksızın ya da durmaksızın sıra dışı bir tasarım olsun, metal merdivenler dairelerin loft ruhunda dekoru tamamlar veya istediğiniz zaman hoş bir uyumsuzluk yaratır. klasik şık iç mekanlara ekler.

Metal döner merdiven - yer tasarrufu ve büyüleyici seçim

Metal spiral merdiven tasarım-stüdyo
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 15/18

Bu makalede incelenecek son tip yapı, helisel metal merdiven ve daha kesin olarak vidalı spiral merdivenlerdir. Sadece ismiyle hayal edebileceğiniz gibi, işgal edilen mekânın en ekonomik yapısıdır, aynı zamanda asıl olarak adımların genişliğindeki fark nedeniyle tırmanmak ve inmek en zor olanıdır. Bununla birlikte, mikro stüdyolar asma katının, açık nedenlerle düz bir merdivenin kurulumunu ve hatta yarım veya çeyrek dönüşü bile karşılayamayacağı çözüm mükemmelliğidir.

merdiven metal iç-spiral gökkuşağı gökyüzü
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 16/18

Popüler fikirlerin aksine, metal sarmal merdiven kesinlikle göz kamaştırıcı ve çirkin değildir, ne de şık iç mekanlarla uyumsuzdur. Aksine, yelpaze şeklindeki basamakların benzersiz düzenlemesi, konseptin sanatsal yanını daha da vurgulayan eğlenceli süslemelere yol açar. Örneğin, yukarıdaki resimdeki metal spiral merdivenin basamakları, benzersiz bir gökkuşağı eğimini oluşturmak için büyüleyici uyumsuz renklerle boyanmıştır! Cam korkuluk, tertemiz altlığı spot ışığa daha fazla koyarken, oluşuma doğru görünümü engeller.

Doğru aydınlatma, benzersiz tasarımınızın ucu olacak

merdiven metal-içi-ışık-LED
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 17/18

Son olarak, iç mimarinin işlevsel bir unsuru değil, aynı zamanda süssel bir süslemeden bahsetmek gerekirse, armatürlerin öneminden de bahsetmek gerekir. Bu bağlamda, en popüler seçeneklerden biri, temel amacı merdivenin her iki veya üç adımını vurgulamak ve böylece kullanım rahatlığını ve güvenliğini artırmak olan gömme spotları kullanmaktır. . LED şeritleri, şekil veya malzemelerin güzelliğini vurgulayan dolaylı aydınlatma olarak da kullanabilirsiniz.

merdiven metal iç-Villa-La-Roche
İç Metal Merdiven - Sağ, Torna veya Vida Tasarım Fikirleri | İç Mekan Tasarımı | 18/18

Bu yüzden, bir dizi büyük olasılık keşfetmişken, favori metal merdiven tasarımınız nedir? Oldukça heybetli ve göreceli olarak uygun olan, yenilikçi yapıcı oyunlara ya da neredeyse hiç yer yer işgal etmeyen merkezi bir direğe sahip pervane sağlayan sargı merdiveni. Stilistik tercihleriniz belirli mimari koşullarınıza ve planladığınız bütçeye uygunsa, geciktirmeyin! En sevdiğiniz eşi görülmemiş ihtişamını en kısa zamanda yaşayın ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

Back to top