İç dekorasyonda erik rengi – 15 fikirde iyi dernekler

erik renkli perde-erik-asil-resimlerinde-boz-beyaz kanepe
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/01


Sofistike ve çağdaş, erik rengi onu süslemek için kendini iç dekorasyona davet ediyor. Romantizm sembolü, erik her zaman sürpriz bir şey olan derin bir renktir. Özellikle yarattığı susuz atmosfer için takdir edilen renk erik kışın en önemli rengi olarak vazgeçilmezdir. Ancak, akıllıca kullanıldığında, sıcak mevsimlerde bile dekoru mükemmel bir şekilde tamamlar. Kanıt - takip eden resim galerisinde!

Erik rengi mi? Bu nedir?

erik renkli palet-gölgeler
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/02

"Erik" patlıcan ve gül karışımından gelen bir renk ismidir. Renk erik böylece kırmızı ve mavi yatıştırıcı cazibesini birleştirir. Oluşturulan renk tonları o kadar zengin ve derin ki onlara direnmek imkansız! Karmaşık doğası göz önüne alındığında, rengin yorumlama potansiyeli büyüktür. Her erciyesine - bu mantıklı görünüyor, çünkü herkes rengi farklı bir şekilde yorumluyor. Bazılarına göre şehvetli bir renk olarak belirlenir, diğerlerine göre açgözlüdür. Zengin erik paleti, rengi herhangi bir oda için mükemmel bir seçim haline getirir. Sürpriz yok, yatak odasında, yemek odasında ya da oturma odasında. Tabii ki, iç tasarımı aşırı yüklemeyecek şekilde akıllıca kullanmak için dikkatli olunmalıdır.

erik renkli perde-erik-boyama-sonuç-mumlu-beton-yeşil kanepe
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/03

Erik renginin doğası hem gizemli hem de rahatlatıcıdır. Yansıma ve gevşemeye davet eden mekanları dekore etmek için özellikle uygundur. Yumuşacık ve asil bir atmosfer yaratan erik duvar resminden başka, erik de mobilyalara tırmanıyor. Oturma odasını süslemek ve dekoru yavaşça tamamlamak için bir erik kanepe gibi bir şey yok!

Tutarlı dekor elde etmek için renk erik ilişkilendirmek için ne?

renk erik-baz-duvar lambriler-erik-kanepe zeytin yeşili
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/04


Bazıları için, erik rengi, mavi ve kırmızı karışımından türetilirken, diğerleri için, patlıcan ve gülün yarısı arasındadır. Renklerin diğer renklerle ilişkilendirilmesini zorlaştıran bu karmaşıklıktır. Ancak, tadımları önlememize yardımcı olan kurallar var! Yani, malzemeler ile başlayalım! Erik renginin egzotik karakterini vurgulamak için, egzotik ağaç türleri ile ilişkilendirilebilir. Bu ormanlar, tonun zenginliğini, derinliğini ve soylularını vurgulayacak, ancak zarif ve zarif bir şekilde.

erik renkli boya-duvar erik-konsol-Modern-beyaz-altın
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/05

Sponsorlu Bağlantılar

Erik rengi, çağdaş iç mekanların diğer ikonik materyalleri ile mükemmel bir şekilde uyum sağlar - alüminyum ve cilalı beton. Böyle bir düğün, asil bir dekorun kesin değeri ve eşsiz bir karakterin sportif olması! Renkleri çağdaş mobilyalarla lake beyazla birleştirin - bu fikir tasarım görünümü oluşturmanıza yardımcı olur. Öte yandan, eğer uzaya peps vermek ve süslemeyi dinlendirmek istiyorsanız, erik, kırmızı ya da turuncu ile erik ittifakına meydan okuyabilirsiniz.

1

erik renkli duvar boyama-erik-deco ev-ofis
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/06


Renk erik, kararlı bir asil ve zamansız bir deco yapmak için mükemmel bir seçim olduğunu kanıtlamaktadır. Uzaya göz alıcı bir dokunuş getirmek için, erik siyah ve altın ile birleşerek kazanan bir fikir gibi görünüyor. Her zaman dekorun belli bir asaletini tatmak için mükemmel bir seçim, erik ve beyaz (ve taupe) evliliği, mekana zarif ve açık bir şekilde şıklık kazandıracaktır.

erik renkli kanepe erik-gri boya
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/07


Bir zarafet ve samimiyet garantisi, erik gibi derin tonlar, özellikle soğuk olduğu zamanlarda, rahat ve güven verici bir atmosfer yaratır. Çok yönlülüğe sahip bu renk, her iç mekanda yerini bulur. Barok bir evren, çağdaş bir iç mekan, egzotik veya romantik bir dekor - erik rengi, iç mekanın her tarzını tamamlamak için ideal görünüyor.

erik renkli duvar paneller-asil-boya duvar turuncu
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/08

Renk erik renginin diğer renklerle birleşmesiyle ilgili olarak, sınıflandırmayı kazandıran gridir. Nötr ve soylu doğa mükemmelliği sayesinde gri, erik karakterini yumuşatır. Gri tonlarla ilişkilendirildiğinde, renk erik hemen daha dinamik ancak uyumlu ve rafine bir şekilde yaratır. Gri (ya da taupe) mobilya ve erik aksan arasındaki mükemmel kontrast, rafine ve lüks bir yaşam tarzı kazanacaktır.

renk erik-lambri duvar-mobilya-renkleri-erik
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/09

Renk eriklerinin inkar edilemez soylulığına rağmen, iç dekorasyona aşırı yüklenmemeye özen gösterilmelidir. Yumuşatmak için erik ile dilimleyecek diğer renklere güvenin, bu iyi, ama yeterli değil. İç dekoratörler, erik rengini dekorda keskin bir vurgu olarak kullanmayı önerir. Örneğin, koltuk minderleri, perdeler, halılar, ekoseler, dışkı kapakları, vazolar vb.

renk erik odalı-yetişkin vurgu duvar boyama erik-cam atölyesi
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 10/15

Daha önce belirtildiği gibi, renk erik, rahat ve yatıştırıcı bir atmosfer yaratır. Bu yüzden, bir Zen banyosunu dekore etmek için özellikle uygundur! Güzel fayanslar ya da bazı erik renkli havlular arzu edilen ambiyansı getirecek ve banyoyu rahatlamak için bir yer haline getirecektir.

erik renkli kafa yatak erik-asil-rodeaux turuncu-deco bir oda-yetişkin
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 11/15

Erik rengi çoğu renkle karışır. Tutarlı bir sunuma saygı göstermenin tek kuralı, nüansları seçmektir. Renklerin farklı kombinasyonları, dekorunuza belirli bir karakter vermek için sıra dışı bir sonuç elde etmenizi sağlar. Renk erik nötr renkler, pastel veya gösterişli ile uyumlu olsun, sonuç gerçekten orijinal olacak.

erik renkli boya-duvar erik-derin-sandalye-zeytin yeşili
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 12/15

Pırlantalar içindeki yerini bulmak, iç dekorasyonda varlığını en çok yansıtan renk erimesidir. Ton, özellikle başka bir tonik renkle evliyse dikkatli kullanılmalıdır. Gri, bej ve taup gibi nötr renklerle, siyah ve beyaz veya pastel renkler gibi zamansız renkler ile koordine etmek daha iyidir.

erik renkli boya-duvar erik-sandalye-mavi petrol
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 13/15

Evet, renk erik karmaşıktır. Ancak, çağdaş dekor, gizemi çağrıştıran ve enerji getiren bu güzel gölge olmadan yapamaz! Onu çağdaş malzemeler ve nötr renkler ile akıllıca birleştirerek, karmaşık doğasını evcilleştirmeyi ve dikkat çekici bir dekor yaratmayı başaracaksınız.

erik renkli duvar lambriler-erik-Modern
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 14/15

Fark ettiğin gibi, renk erikle, bir odayı karartmamaya dikkat etmelisin. Bu özellikle bir duvar resmi olarak kabul edilen erik hakkında konuşurken doğrudur. Vurgulu bir duvar mükemmeldir, ancak tüm maliyetlerde toplam görünümden kaçının. Başarılı çağdaş dekorasyon, parlaklık üzerinde kaymadığı anlamına gelir. Bu yüzden çoğu erik duvarını boyamak karanlık ve havasız bir atmosfer vaat ediyor. Bu istenmeyen etkiyi önlemek için, erik rengi boya ile beyaz, gri, yeşil, vb gibi iyi bir miktar dozla evlenmek çok önemli olacaktır.

renk erik-sedirler-erik-boyama oda-gri-divan-eflatun-gri tonlar
Iç dekorasyonda erik rengi - 15 fikirde iyi dernekler | İç Mekan Tasarımı | 15/15

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 68 = 74

Back to top