Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin!

etnik-Afrika oturma odası
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/01


Egzotik, Fas, Afrika, Hint ya da boho chic, etnik salonu bize canlı bir atmosfer sunmak için estetik ve fantezi birleştirir! Evet, ama neden bir etnik gösteri yaratıldığını düşünün? Egzotik bir atmosfer sağlamak için stilleri karıştırmalı mıyız? İçinizin bir başkalaşımına başlamadan önce, özgünlük işareti altında bir serginin tasarımına ilişkin tüm bu önemli soruların cevaplarını bilmeniz gerekir. Bu karmaşık görevde size yardımcı olmak için, Deavita başarılı bir etnik şovun tüm sırlarını ortaya çıkarmayı seçmiştir. Hadi, dünya çapında uzun bir yolculuğa çıkalım!

afrika tarzı oturma odası-resimleri
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/02

Popüler inanışın aksine, etnik üslup renklere ve yüklü kalıplara dönüşmez. Her ne kadar ılımlı bir şekilde uygulanmışsa, enerji verici tonların ve egzotik malzemelerin kullanımını teşvik eder. Yani, oturma odanızı dekore etmeye başladığımızda aşırıya kaçmamalıyız. Buradaki küçük renk tonlarını dağıtmak için içinizin egzotik karakterini vurgulamak yeterli olacaktır. Doğru ipucu? Dekorasyonunuzu bazı sanatsal nesneler etrafında düzenleyin ve bunları basit bir mobilya veya nispeten basit bir aksesuar ile geliştirmeye özen gösterin.

Etnik Salon kitsch içine düşmeden, oraya nasıl gidilir?

Afrika tarzı oturma odası-fikirler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/03

Etnik bir gösterinin oluşturulması, evden ayrılmadan uzaktaki yerleri keşfetme şansı verecektir! Evet, geçmiş seyahatlerden alınan armağanlarınız ve nesneleriniz sayesinde, sofistike kadar karışık etno dekorasyonunuzun temelini hızla inşa edebilirsiniz. Zen, rahat ya da kaprisli, oturma odanız, atalara özgü kültürlerin egzotizmini çağrıştırmalı. Daha etnik bir atmosfere nasıl bakacağını görelim!

Rahat bir atmosfer yaratmak için hangi malzemeler tercih edilmelidir?

etnik-yaşam-renk-afrika
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 4/20


Size düşünce için biraz yiyecek vermek için, önce bir etnik gösterinin yaratılması için kullanılması gereken materyaller hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Genel olarak, egzotik salonların dekorasyonu, karışık nesneler ve aksesuarların bir karışımı ile ayırt edilir. Bu yüzden geleneksel tekstiller, ham maddeler ve hayvansal konulardan kaçmıyoruz. Duvarlarda, soylu malzemeler ve doğal dokular arasında hokkabazlık yapıyoruz: örgülü ağaç, bambu, egzotik duvar kağıdı.

salon tarzı etnik Afrikalı Deco mobilya
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 5/20

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca kırmızı veya çikolata gibi dünyevi duvar kağıtları da denebiliriz, yeşilin iyi bir dozunu almak için bahsetmeyin. Özetle, duvar dekorunuzun her yerde etnik etkiye sahip olduğundan emin olmalısınız. Şimdiye kadar getirilen kumaşlar kabile motifleri ile süslenmiş kapakların yanı sıra bir de armağan. Beyaz duvarlar rahat perdeler, oryantal kilimler ve etnik nakışlarla kaplıdır. Bilmekte fayda var: seçilen stile uygun bir dekor sunmak için, bu güzel kumaşların renklerini mobilya tonları ve dekoratif objelerle ilişkilendirmek her zaman gereklidir.

1

oturma şömine-etnik-style-afriacain
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 6/20


Zemin katta, etnik oturma odası masif ahşap zeminler veya koyu tonları olan tonlar gibi sıcak yüzeyleri sever. Karanlık bir parkeyi tercih ederseniz, Berberi kilim ve oryantal kilim bir süperpozisyon ile onu yenilemek daha iyidir. Böylece, egzotik atmosfere bir mola getirirken donmuş görünümünü artırırsınız. Uzak cennetin atmosferini solumak için bir dekor için, sebze lifi halıları ve sahil ruhu odalarını tercih edin.

etnik-oturma odası-eklektik
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/07


Etnik salonumuza kesinlikle entegre olması gereken bir etno dekorasyon unsuru varsa, bu muhtemelen egzotik halıdır. Oryantal Kilimler, Buhara kilim veya sisal ve jüt parçaları, tüm bu mücevherlerin oturma odasının zemininde özel bir yeri olmalıdır. Anahtar, materyalleri ve renkleri toplam atmosferle birleştirerek, yüzde 100 egzotik bir atmosfer yaratmak için evlenebilmektir.

Etnik gösterinin yıldız renkleri nelerdir?

yaşayan etnik-hippi-şık tarzı
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/08

Doğal olarak, etnik oturma odanız için mobilya ve dekoratif objeleri seçmek üzereyken, öncelikle tüm bu ana unsurların renk seçimine dikkat etmelisiniz. Etnik programımızı süsleyecek tonları dikkatlice seçmek neden bu kadar önemli? Eh, çünkü onlar tonu belirleyen ve ruh halinin ruhunu belirleyenler onlar. Bu konuda söylenecek çok şey var. Öncelikle, sıcak renk paletini, mobilyalarınızla ilişkili birtakım renklerin kullanımıyla sınırlandırmalısınız. Egzotik ahşabın, maun veya abanozun zarif zarafetini vurgulamak için hayali kombinasyonlar yaratmak için sıcak renkleri kötüye kullanın.

oturma etnik tarzı-Meksika-fikirler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/09

Etnik salonun safran, pişmiş toprak veya mango gibi sıcak tonlarda ve sıcak ülkelere işaret eden gösterişli renklerle dolu olması gerekiyor. Bu temel renklerin yanı sıra, sanatsal paletinize, Ana Doğa'nın ve egzotik toprakların ihtişamını anlatan kahverengi ve yeşil tonlarda da dahil edebilirsiniz. Bu nedenle, duvarları kaplamak için gösterişli gölgeler kullanılırken, mobilya ve zemin için yumuşak renklerin bir karışımı olmalıdır. Tabii ki, etnik gösterinin dekorunu geliştirmek için pek çok ilginç kombinasyon var. Yaşam alanını aydınlatmak ve atmosfere biraz daha fazla enerji katmak için kanarya sarısı ve tertemiz beyazla oynayabilirsiniz.

etnik-salon-safari-odun
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 10/20

Atmosferi yumuşatmak ve kitsch içine düşmekten kaçınmak için, turuncu tonlarını bej, kahverengi ve açık griden oluşan bir kombinasyon lehine sınırlandırabilirsiniz. Mobilya ve dekoratif aksesuarlara uygulandığında, bu gölgeler dekorun dengesine katkıda bulunacak ve aynı zamanda gölgelik tonlarını dengeleyecektir. Cilalı bir beton zemin, deniz levreği acele, baskılı desenlerle kaplanmış mobilyalar ve ahşap bir sehpa, bu etnik oturma odanızı süslemek için özgün bir çözüm. Estetik tercihlerinizi yukarıda listelenen renklerden ayırt edemezseniz, sadece baktığınız yerleri turuncu, koyu kahverengi veya neden renkli bir gradyan üzerinde ayarlamayın.

Mobilya seçimi için nasıl devam edilir?

etnik-yaşam-renk-fikirler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 11/20

Mobilya şüphesiz adı layık bir etnik oturma odasının merkezidir. Ayık, egzotik veya sanatsal, başarılı bir etno atmosferi yaratmada hayati bir rol oynarlar. Berberi yastıkları ile oryantal tarzda vurgulanmış mobilyalara gömülmüş kanepeden, etnik mobilyalar vücuttan ve zihinden bir kaçış davet ediyor.

yaşayan etnik tarzı-bohem fikirler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 12/20

Döşemenin renkleri ve etnik salonun duvarları ne olursa olsun, hoş ve yumuşak bir kanepe asla incitmez! Masif ahşaplarda yan masa ve yuvalama masaları için Ditto. Etnik motiflerle kaplı koltukları çarpın ve keten ve deri gibi yumuşak kumaşlar için yer bırakın. İç tasarımınızı tamamlamak için, burada ve ayrıca egzotik ekositler eşliğinde bazı yer döşemeleri de dağıtabilirsiniz.

yaşayan etnik-hippi-şık kanepe turuncu
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 13/20

Etnik oturma odanızın mobilyalarını büyütmek için başka bir ipucu: Kendinize küçük bir mobilya bit pazarı parçası ve uyumsuz minderler verin. Etno stili masif ahşabın soylulığını ve aborijinal motiflerin çılgın cazibesini onurlandıran eklektik nesneleri sever. Etnik aksesuarlarınızı beyaz badanalı nesnelerle karıştırın ve işiniz bitti!

Etnik bir dekorasyon oluşturmak için ipuçları ve püf noktaları

yaşayan etnik-retro halı-kilim
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 14/20

İyi dekoratif objelerin varlığı olmadan etnik şovunuz ne olurdu? Seçtiğiniz mobilyalara ve etnik oturma odanızın iç kısmını kaplayan kromatik derneklere bağlı olarak, dekorunuzu Hint tanrıları heykelcikleri, dokuma ahşap sepetler, dövülmüş çelik objeler, açık iş süspansiyonları ve benzeri gibi sıra dışı aksesuarlar ile zenginleştirin. Bir Afrika vibe, zebra motifleri ve deri puflar vurgulayın.

etnik-yaşam-fikirler-malzeme halı
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 15/20

Her neyse, etnik oturma odasının hacimleriyle oynamak için güzel bir aynaya ihtiyacınız olacak. Odayı aydınlatmak ve özel karakterini vurgulamak için de ideal bir çözümdür. Patlatılmış ahşap çerçeveli bir ayna modeli bulmak için bit pazarlarına göz atın. Daha sonra, tüm yapmanız gereken, oturma odası masasının altına bir bohem halı yerleştirerek dekorunuza son dokunuş katmaktır.

etnik-yaşam-fikirler-mobilya-renkler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 16/20

Elbette, estetik tasarımlarınıza uyan tüm fantezileri göze alabilir, ama asla etnik salonun çingene ya da hippie şık bir salon gibi görünmeyeceğini asla unutmayabilirsiniz! Böylece, tonik renkleri iyi dozlayın ve doğal materyaller ve rahat örtülerden oluşan bir karışım sayesinde bütünüyle ılıman hale getirin. Eğer beyaz duvarlarınız varsa ve bunları yeni bir renkle boyamak istemiyorsanız, başka bir yerdeki güzel bir tuval ve bir XXL boyayla süsleyin, çanta da çantada. !

etnik-yaşam-fikirler-bohem tarzı
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 17/20

Bu, etnik oturma odasının panelli duvarlarını süslemek için özgün bir fikirdir: geleneksel dekorasyon yerine, uzak ülkelerden bir dizi geleneksel kostüm asılabilir. Giysilerin tarzına uygun el yapımı aksesuarlar ile ahşabın görünümünü canlandırmak size kalmıştır.

oturma etnik-cilt halı fikirler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 18/20

Etnik dağ dağ evi ruhu salonu nasıl dekore edilir? İstenilen sonuca ulaşmak için çok çeşitli seçenekler mevcuttur: yeni başlayanlar için zemini inek derisi halısı veya yumuşak sahte kürk ile kaplayabilirsiniz. Duvarlarda bir çift tahta veya geyik boynuzu koyun. Ekstra mobilyalar için bir fil, zürafa veya gergedan heykelciği, örgülü bardaklar ve egzotik ahşap tealight tutucular için rezervasyon yapın.

oturma etnik-tavan ahşap rusitque
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 19/20

Aynı ruhta, etnik gösterinin ışık kaynakları, yukarıdaki birkaç paragrafta detaylandırılan altın kurallara uymalıdır. Doğal elyaf armatürlerini ve uzak kültürlerin gerçekliğini yaratan modelleri vurgulayarak aydınlatma kaynaklarını çeşitlendirin.

etnik yaşayan fikirler dekoratif objeler
Etnik Salon, tüm orijinal ilhamlarımızı keşfedin! | Salon | 20/20

Her durumda, dekoratörler bizi çeşitli şekil ve boyutlardaki bir dizi armatürden almalarını ister. Rattan, hasır veya bambudan yapılmış olsun, tavan lambalarınız sakin atmosferden yayılan zen ruhunu canlandırmak için tatlı bir görünüm almalıdır.

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1

Back to top