Anlamı Dövme – 40 daha estetik motiflerin arkasında sembolik

geometrik dövme anlamı
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 1/43


"Bana dövmeli bir adam göster ve ben sana ilginç bir geçmişe sahip bir adam göstereceğim." Bu sözler Jack London'a ait ve dövmelerinin nedenlerinden birini mükemmel bir şekilde tarif ediyor. Ancak geçmişinin önemli bir dönemini işaretlemek dışında, güncel bir olayı, yeni bir başlangıcı, hayatının yeni bir aşamasını ifade etmek için bir sarsıntı seçebilir. Biri, karakterinin bir niteliğini ya da arzu ettiği bir açık kaliteyi ebedileştirmeyi de seçebilir. Sevgili insanlar, evcil hayvanlar ve favori hobileri diğer favori konulardan bazılarıdır. Neyse ki, her geleceğin kendi kendine en uygun dövmeyi bulabileceği çok sayıda estetik motif var. neyi dövme anlamı Mevcut ansiklopedik makalede keşfetmek için hangi model için!

Her dövmenin anlamı vardır!

anlam-dövme-cat
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 2/43

"Bir dövmeyi dövmek istiyorum", bir dereceye kadar saçmadır, çünkü herhangi bir dövmenin bir anlamı vardır. Ancak şu anki ifade, insanların cildini güzelleştirecek tasarımları seçerek sadece bir miktar gizemi, biraz gizli bir ihbar ve daha derin bir anlam aradığını göstermektedir. Ve oldukça normal çünkü belirli semboller sonsuza dek kalacak! Bu damarda, dövme ve kendine özgü anlamı, size uygun olsun ya da olmasın, el ele gider.

Dövme ve anlam el ele gider

yani çapraz-dövme hassas
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 3/43

Ancak, cildinde sonsuza dek gravür yapacak olan sembol ne kadar derin bir kişisel meseledir. Ve aynısı, eylemin ardındaki motifler için de geçerli. Dolayısıyla anlam, temsilci çizimini takan kişiye göre daha fazla veya daha az sübjektif, hatta tamamen bireysel sonuç verir. Bu yazıda, mevcut dövme anlamını en estetik ve popüler motiflerin bazılarının ardında inceleyeceğiz. Fakat her bir hamilenin kendilerini nasıl yorumlayacağı ve kendilerine atfedilecek ek hislerin, ele alınamayacağı başka bir konu olduğu.

Polinezya dövme - derin anlam dolu bir antik sanat

Kadın ayak bileği dövmesi - anında etkisi olan gizli tasarımlar için favori

Kadın dövmesi: her zevke ilham veren fikirler!

Polinezya kültüründe dövme sanatının kökenleri

Polinezya dövme-geleneksel anlam
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 4/43


Tarihsel olarak, Polinezya kültüründe uygun bir yazı yoktu, bu yüzden Maori dövme sanatı kimliklerini ve kişiliğini ifade etmek için kendine özgü işaretlerle doluydu. Dövmeler, hiyerarşik toplumdaki sıraların yanı sıra cinsel olgunluk, soybilim vb. Antik Polinezya toplumundaki hemen hemen herkes hayatında bir noktada dövüldü.

Maori dövme ile ilgili kültürel işaretler

1

dövme-Polinezya geleneksel niyetli
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 5/43

Sponsorlu Bağlantılar

Polinezya dövmesi, ayrıntılı semboller, karmaşık desenler, bileşik oyma, stilize hayvan tasarımları ve daha fazlası ile dolu bir kabile dövme formudur. kendi kısımlarında anlamlar boldur. Bolca bir araya getirilirler, konturları kalındır ve siyah dolgular çoktur ve bu da heybetli ve çok görünür dövmelerle sonuçlanır. Örneğin, Maui karakterinin animasyon filmi "Vaiana: Dünyanın Sonu Efsanesi" nin dövmeli bedenini hayal edin. Fakat daha yaygın olan geleneksel kabile motiflerinin ve anlamlarının bazılarına daha yakından bakalım!

Polinezya dövme - nedenleri ve anlamları

dövme-Polinezya niyetli-sembol-Enata
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 6/43


Örneğin, Polinezya sanatının merkezinde bulunan Enata motifi, insan figürlerini ve bazen de tanrıları temsil eder. Bir "friz" içinde tekrarlanan insanlara ve ilişkilerine işaret edebilir, baş aşağı yerleştirilirken, mağlup edilen düşmanları simgeleyebilir. Köpekbalığı dişleri veya Niho Mano kendi kısımlarında "koruma", "güç" ve "uyarlanabilirlik", ama aynı zamanda "ferocity" ifade eder. Maori'nin anlamı "lance" kelimesi, taşıyıcının savaş benzeri doğasıyla ilgilidir.

Polinezya dövme anlamı: stilize köpekbalığı dişleri ve demi-tanrı Tiki

anlam-Maori dövme dişli köpekbalığı tiki
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 7/43


Kaplumbağalar sağlık, doğurganlık, uzun ömür, huzur ve dinlenmeyi sembolize ederken kertenkeleler, iyi şanslar ve mutluluklar getiren, insanlar ve tanrılar arasında iletişim kurabilen ve görünmez dünyaya erişebilen çok güçlü yaratıklar olarak görülür. Tiki olarak adlandırılan insansı figürler genellikle demi-tanrıları, ataları, rahipleri ve tanrılaştırılmış kafaları temsil eder, korumayı, doğurganlığı sembolize eder ve koruyucu olarak hizmet eder.

Dövme mandala anlamı nedir?

anlam-dövme-mandala-evreni
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 8/43

Mandala kelimesi Sanskrit'ten gelir ve "daire" ile "benzerlik", "bütünlük", "merkez" anlamına gelir. Mevcut ortak kullanımda, kurallar merkezi bir nokta etrafında düzenlenen bir çeşit geometrik grafik diyagramıdır. Hinduizm ve Budizm'de, bu ayrıntılı rozetler, insan ve Evren arasındaki ilişkiyi metafiziksel veya sembolik olarak gösterir. Diğer birçok kültürde, daire hayatın ve Sonsuzluğun simgesidir.

küçük dövme-Mandala niyetli-kozmos
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 9/43

Bütün bu genel bilgilerin bir sonucu olarak, mandala dövme anlamını tahmin etmek çok zor görünmüyor. Özellikle İnsan ve Evren'in varlığına bağlıdır ve karmaşık tasarımın kendisinin bir mikro kozmosu temsil ettiğini söyleyebiliriz. Maddi dünya ile metafizik evreninin arasında bir portal olduğu düşünülen ciltteki bir mandalın, kullanıcının iç dengesi, mükemmelliği ve ruhsal olarak sonsuzluğa getirdiği iddia ediliyor.

anlam-dövme-mandala-yusufçuklar
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 10/43

Bu dövme türünde özellikle avantajlı olan şey, onu en iyi uyaran yönde anlamını biraz değiştirmek için mandalaların karmaşık bir şekilde birbirine geçirilmesiyle hayal edilebilir detayların eklenmesidir. ! Diğerlerinin yanı sıra her türlü çiçek, kelebek, yin ve yang sembolleri, büyüleyici yusufçuklar, bu amaç için idealdir.

Kızılderili inançları ve dövme anlamı rüya yakalayıcı

anlam-dövme-Kızılderili rüya yakalayıcı
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 11/43

Yerli Amerikalıların ve özellikle Ojibwe'nin inançlarına dayanan düş kapanı, onları kabuslardan koruyan güçlü bir muskadır. Söz konusu sihirli filtre, rüya yakalayıcı ya da aynı şey anlamına gelen "düş kapanı" anglikizmiyle de bilinir. Bu bağlamda, rüya alıcı dövme anlamı "kötü vizyonlara karşı koruma" ve "rüyaların korunması" dır.

Anlamı dövme ok

anlam-dövme-style-ok-geometrik
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 12/43

Sembolik koruyucular konusunda olmak, yalnız bir ok savunmayı ve kötülüğün korunmasını temsil eder. Fakat bir ok ilerler ve metaforik olarak ileriye doğru hareketi, doğru yönü, hedefi, hedefi gösterir. Bu, hayatlarının yeni bir aşamasına başlamak üzere herkes için mükemmel bir dövme anlamına geliyor.

Santa Muerte dövme - kökenleri ve anlamları

Orijinal niyetli-dövme-Santa-Muerte
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 13/43

Pasifik Okyanusu'ndaki adaların kabilelerine, Hindistan kıtasının halkının kültürüne ve hatta Amerikan kıtasının ilk sakinlerine baktık, ama Meksika folkloru ne olacak? Şey, ölümünü somutlaştıran Santa Muerte'nin Nuestra Señora karakteri! Panik yapmayın, Aztek ve Maya'nın putperest zamanlarından kaynaklanan tanrı, yalnızca olumlu özelliklerle ilişkilidir.

anlam-dövme-nuestra-senyora-Santa-Muerte
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 14/43

Kutsal Ölümcül Meryem'in, bir kez daha - ahirete karşı korunma ve güvenli geçişi - iyileştirmenin hamisi olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, bir sonraki dövmenizin konusu olmak için idealdir, özellikle de aegis arıyorsanız. Aynı kültürden olan ve Ölüler Günü ile de ilgili olan calavera kafatasları gibi, dövme Santa Muerte güzel ve siyah-beyaz ve renklidir.

Vikinglerin ya da gerçekliğin dövmesi?

anlam-dövme-Viking-nedenleri-semboller
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 15/43

Tarihsel olarak,% 100 teyit edilemez, ya da Vikinglerin dövmesi yoksa ya da hiç dövmesi yoksa kesinlikle inkar edilemez. Onların dövüşleri efsane ya da gerçekliktir, büyülü olduklarını düşündükleri rütbeleri ve sembolleri kullanacaklarından emin oluruz. Neo-putperestliği uygulayan İskandinav kabileleri, bir savaş sırasında yenilmez olmak istediklerinde, büyü veya hırsızlardan korunmak, düşmanlarını korkutmak, mahkemede kazanmak istediklerinde, bir kadının kalbi vs.

Viking dövme anlamı nedir?

anlam-dövme-Viking-pusula-vegvisir
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 16/43

Bu çok özel isteklerin her biri, örneğin, viking vegvísir pusulası (yukarıdaki resimde gösterilen) yolcuları yönlendiren ve koruyan bir işlevi olan karşılık gelen görüntüye sahipti. Bu, kesinlikle dışarıda vakit geçirmeyi seven globetrotters ve kaşiflere hitap edecek bir dövme anlamıdır. Aynı şekilde, bir pembe rüzgar dövme ya da klasik bir pusula da göçebeler için yüce olacak.

Art irezumi ve Japon tarzı dövme anlam

anlam-dövme-Japon-beden-İntegral-Irezumi
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 17/43

Geniş bir cilt alanını ve hatta tüm vücudu kaplayan geleneksel Japon dövmesi irezumi olarak bilinir. Orijin ülkesinde oldukça çelişkili bir sanattır, çünkü bu tür çizimler bir zamanlar yakuza üyeliğine işaret etmiştir. Şu anda, güzelliğinin tadını çıkarmak için Japon mafyasının bir üyesi olmak zorunda değildir. Tüm vücudunuzun da dövmesi gerekmez, ancak anlamlı bir desen seçmeniz yeterlidir.

anlam-dövme-renk-Japon-Irezumi
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 18/43

Ama geleneksel Japon dövmesi bağlamında en estetik modeller neler? Günümüzde, bu Asya sanatının hayranları esas olarak Asya kültürüne özgü ejderhalar, çiçekler, samuraylar, geyşalar, Japon dalgaları ve koi sazan sembolleri ile dövülmektedir. Mantıken, tüm bu amblemlerin farklı anlamları vardır, fakat ortak olanları renkli olmalarıdır.

Geleneksel eski okul tarzı dövmeler

anlam-dövme-eski okul renkli
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 19/43

Renkli dövmeler hakkında konuşmak, bir başka nispeten renkli inkage tarzı söz etmek başarısız olamazdı. Bir önceki yüzyılın ilk yarısında Amerikan okulundan çıkan "eski okul" olarak bilinen dövme hakkında konuşuyoruz. Bisikletçiler ve denizciler, orijinal dövme anlamının bu gruplara ait olduğu tipik taşıyıcılarıydı. Tahmin edebileceğiniz gibi ve Japon dövmesiyle olduğu gibi, bu artık geçerli değil.

anlam-dövme-eski okul-zeminler
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 20/43

Onun en popüler eski okul motifleri arasında kalpler, güller, hançerler, iskambil kartları, elmaslar, kafatasları, Harley Davidson motosikletler, kırlangıçlar, Anne (veya Anne) yazıtları ile afişler vardır. diğerlerinin yanı sıra sevgilinin adı, tekneler, dümen çubukları ve çapalar. Çapalar, denizcilerin yaşamlarındaki en güvenli nesnelerdir, bu da onları istikrarın kusursuz bir şekilde temsil etmesini sağlar.

anlam-çapa-dövme-style-eski okul
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 21/43

Kırlangıçlar hakkında, eğer denizci dalgalanırsa, bu sevimli kuşların ruhunu cennete taşıyacağına inanılıyordu. Kırlangıç ​​ayrıca aile ve arkadaşlar için sevgi, bakım ve şefkati, sadakati, özgürlüğü ve umudunu da temsil eder. Fakat eski okul stilinin en ayırt edici özelliği, belirtilen sembolik modeller dışında, gölgelendirme veya neredeyse hiç olmayan ana renklerdeki kalın hatlar ve dolgulardır.

anlam-dövme-kırlangıç ​​el
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 22/43

Hangi anlamdaki dövme ile hangi sembol?

Güneş dövme anlam
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 23/43

Şimdiye dek dövme anlamını, orijin kültürüne ve çizimin ait olduğu stile göre araştırdık. Diğer yandan, takip eden paragraflarda, dövme stilini dikkate almadan yirmi karakteristik dövme motiflerinin ardındaki sembolizm incelenecektir. Onlara danışın ve ciltte dövüldüklerinde yıldızların, hayvanların ve çiçeklerin derin anlamını keşfedin!

Anlamı elmas dövme

anlam-dövme-elmas
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 24/43

Elmas insan için bilinen en zor malzemelerden biri olarak kabul edilir. Sonuç olarak, onu dayanıklılık, karakterin sağlamlığı, yaşam denemelerine karşı dirençle ilişkilendirmemiz mantıklıdır. Ölümsüzlük, egemenlik ve dürüstlük, insanların yüce gemine atfedilen diğer ittifaklardır. Bazı Batı kültürlerinde, elmasların uzlaşmanın köşe taşı olması gerekiyordu, bu da bir erkeğin eşinden daha iyi özür dilemesi için verebileceği hediyelerde anlam ifade ediyor.

Güneş dövmesi anlam ve diğer yıldızlar

anlam güneş dövme-sanat
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 25/43

Güneş muhtemelen insanlığın en eski sembolü olduğundan, herhangi bir kültür ona biraz büyülü bir değer vermiştir. Her yerde ve Güneş Sisteminin merkezinde bulunan yıldız, hayatın kendisini, her şeyin eril yanını ve onun yüce tanrısı olan Osiris, Adonis, Mithra, Titan ya da Apollon'u temsil eder. Güneş dövmesi anlamının uzaması, canlılık, basiret, güç, bilgi, cesaret ve enerji olabilir.

Ay dövmesinin anlamı nedir?

anlam moon dövme
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 26/43

Herkes bilir ki ay gezegenimizdeki tek doğal uydu. Dünya'nın ecliptik, yerçekimi alanı, gelgitler, iklim ve bazılarına göre karakterimizin özellikleri ve hayatımızın farklı yönlerini etkiler. Metaforik anlamda, hilal, kadınsı tarafı ve zamanın ritmini belirtir, çünkü bu, döngüyü temsil eder. Ayın evreleri, ölümsüzlüğü ve sonsuzluğu, ruhsal aydınlanmayı ve bazen doğanın kendisinin karanlık tarafını sembolize eder.

Anlamı dövme yıldızı

anlam-dövme-yıldızlı
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 27/43

Yıldızların konusuna gelince, dövme sanatında yıldızın sadeleştirilmiş temsilinden de bahsetmeliyiz. Yıldız dövmesi anlamı, köken kültürüne, yıldızın türüne, dallarının sayısına vb. Bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Yol gösterici ışığı, karanlığa karşı mücadeleyi, İnsan ile Tanrı arasındaki gerçeği, gerçekliği, maneviyatı somutlaştırır. Buna ek olarak, bir yıldız dövmesi ruhani denge ve iç uyum için ebedi arayışın bir hatırlatıcısı olarak hizmet eder.

Dövme dövme anlamı

anlamına-dövme-koparma-gözyaşı
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 28/43

Dövme gözyaşı anlamı, aslında hapsedilen gangsterlerle ilişkilidir. Kullanıcının birisini öldürdüğünü, hapishanede zaman geçirdiğini, istemeyerek dövüldüğünü veya bir aile ferdinin veya çetesinin kaybını tanıdığını gösterebilir. Bazen sadece giyen kişi dövme gözyaşlarının tam anlamını bilirdi. Amerikan rapçiler Oyun ve Lil Wayne (yukarıda resimde), bir arkadaşının ölümüne tanıklık eden yüzlerinde dövmeli gözyaşları var.

Anlamı dövme saati

anlam-dövme-saati
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 29/43

Saat, birimlerini parçalara ayırarak ölçmek için kullanılan bir alet olduğu için sembolizmi çok açıktır. Anlamı dövme saati, insanın çabuk doğası, geçici niteliğinin bir hatırlatma olarak özetlenebilir. Dünyadaki zamanımızın sınırlı olduğu ve hayatlarımızı tam olarak gecikmeden tam olarak yaşayacağımız bir uyarıdır.

Dövme anlam kafatası

anlam-dövme-Etkafa ölü göz
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 30/43

Benzer bir dövme anlamı, kafatasınınkidir. Benzer bir çizim, kişinin kendi ölümünü gerçekleştirdiğini ve kabul ettiğini gösterebilir. Tüm insanların öleceği ve her gün her zaman dolu dolu yaşayacağımız sürekli bir anmadır. “Bir sonraki gün endişe etmeden günümüze gelin” veya Carpe Diem'in bir tür görsel temsili.

Göz dövmesinin ihlali nedir?

anlam güneş dövme-sanat
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 31/43

Fiziksel olarak, gözler daha derin metaforik anlamlarını da belirleyen görme organlarıdır. Ezoterizmde, esas olarak sezgiyi ve malzemenin ötesini görebilme yeteneği anlamına gelen "üçüncü göz" den bahsederiz. Basiret, sayginlik ve gelecegi görme faktörü, bu nedenle, gözlerin ihbarlarindan bazilaridir. Dövme gözünün kaçırılmaması gereken bir başka anlamı da kötülüğün etkilerine karşı korunmadır.

Dövme çapraz anlam

Çapraz dövme anlamı
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 32/43

Bir haç anlamı, bir dövme deseni olsun ya da olmasın, oldukça açık gibi görünüyor. Ama aslında Hıristiyanlar bu antik sembolün zevkini alan ilk insanlar değildir. Kültleri sırasında haç sembolik olarak kullanılan gerçek öncüler tarih öncesi insanlardı. Şu anda, çeşitli biçimlerde dini, hanedan, astrolojik ihbarları olan çok sayıda haç vardır. İnanç dışında, alternatif bir çapraz dövme anlamı acı çekebilir, fedakârlık yapabilir.

Üçgen ve çift üçgen dövme sembolizmi

anlam-dövme-delta
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 33/43

Üçgenler üç köşe ve üç taraf içerdiğinden, bunlar genellikle farklı üçlüklerle ilişkilidir. En yaygın olanı, Hıristiyan inancının, Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un Kutsal Üçlemesidir. Ancak üçgen dövmesi, üçlü vücut, ruh ve ruhu ya da erkek, kadın ve çocuğun birliğini de sembolize edebilir. Yani, üçgen dövme anlamı, kullanıcının kendisine atamak istediği özel bir değer ise "aile" olabilir.

anlamına-dövme-delta-3 elemanlar
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 34/43

Bir üçgen dövmesi yaratıcılık, uyum, yükseliş, orantı, tezahür, bütünleşme, sonuç ve değişime de işaret edebilir. Ayrıca, su, toprak, ateş ve hava olmak üzere 4 elementin her birini temsil etmek için sağa veya aşağıya doğru eğimli veya yönlendirilmiş üçgenler kullanabiliriz. Bu bağlamda, çift üçgen dövme muhtemelen elementlerin birliğini, Aether'i, evrensel maddeyi, sonsuzluğu gösterir.

Odin'i simgeleyen 3 Valknut üçgeni ve savaşta ölüm

anlam-dövme-çift üçgen
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 35/43

Çiçek dövme Anlamı - sebze krallığının dilini çözmek!

anlam-dövme-pembe gölge
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 36/43

Çiçekler tipik olarak güzellik, tazelik ve parlaklığı temsil eder, dövme yaparken anlamlarını tahmin etmek çok zor değildir. Ama iki kere düşündüğünüzde, pembe bir dövme, bir orkide ve bir lotus aynı şeyi kastetmez ve bu çiçeklerin ifade etmek istediklerini anlamak için dillerini konuşmalıyız. Örneğin dövme lotus çiçeği anlamı, beden, konuşma ve ruhun saflığıdır.

anlam-dövme-zambak-lys
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 37/43

Orkide sevgilerimizi ve duyumsal arzularımızı uyandırırken, gül ise aşkın mükemmeliyetinin simgesi olarak düşünülür. Dövme uçurumunun anlamı, hislerin, tatlılığın ve saflığın asaleti ile bağlantılıdır. Hanedan armaçıklar, mükemmellik, ışık ve yaşamın kendisini işaretlemek için kullanılır.

Hayvanlar ve onların dövmeler dünyasında alegorik anlamları

anlam-dövme-kurt iskelet
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 38/43

Ama bize güzel temsilci dövmeler sunan tek flora değil. Yaban hayatı da pozitif alegorik sembolizm açısından oldukça üretken. Örneğin, kurt dövmesi anlamı "güç", "sadakat", "güçlü duygusal ilişkiler" ve "kişinin kendi içgüdülerine güven" dir. Bir başka görkemli hayvan olan fil, bunu Budist olarak incelersek sembolik bir bakış açısından da çok ilginçtir. Filin, şüpheli bir glif istemeyen insanlar için “kuvvet” anlamında bir dövme için mükemmel hale getiren zihinsel ve fiziksel gücü sembolize ettiğine inanırlar.

Geyik dövmesi Jägermeister hayranları için ayrılmaz.

anlam-dövme-geyik
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 39/43

Soylu hayvanlardan bahseden geyik, ormanın kralı, diğer tüm yaratıkların koruyucusu. Kuzey Amerika'nın yerli kabileleri için geyik bir elçiydi, bir güç hayvandı ve duyarlılığı, sezgiyi ve yumuşaklığı temsil eden bir totemdi. Budizm'de geyik, uyumu, mutluluğu, huzuru ve uzun ömürlülüğünü simgeler. Bu nedenle dövme çarkının anlamı tümüyle olumsuzdur ve Jägermeister'e olan sevginiz haricinde başka nedenlerle sessizce zevk alabilirsiniz.

Kaplan dövme anlamı pozitif enerjide

anlamına-dövme kaplan renkli
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 40/43

Çin'de, aslan değil, tüm hayvanların kralı olarak kabul edilen kaplan. İşte bu yüzden, kaplan dövmesi anlamı, çizimin siyah-beyaz ya da renkli olup olmadığı gibi güçlü bir enerjiyle doludur. Buna ek olarak, bu gururlu hayvan, Çin'in zenginlik tanrısı Tsai Shen Yeh ile ilişkilidir ve bu tanrı genellikle bir kaplan üzerinde oturan Asya sanatında tasvir edilir. Ejderha, efsanevi bir varlık olmasına rağmen, aynı zamanda güçlü niteliklerle aşırı yüklenir ve kullanıcıya güç, güç ve iyi şans getirecektir, ancak onları hak ediyorsa. Son olarak, kelebekler yaşamın derin ve güçlü temsilleridir. Birçok kültür, kelebeği ruhlarımızla ilişkilendirirken, Hristiyan din, kelebeği yeniden diriliş sembolü olarak görmektedir. En yaygın kelebek dövmesi, genel olarak metamorfoz, dayanıklılık, umut ve hayattır.

Kuş dövmesinin sembolizmi - kırlangıç ​​ve güvercin

anlam-dövme-kırlangıç-eski okul
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 41/43

Kırlangıç ​​dövmesi, denizciler için bir umut sembolü olarak belirtildi, ama diğer kuşlar ne olacak? Kuşlar, genel olarak, özgürlük sembolleridir ve vücutlarını örten narin tüylerdir. Ancak alternatif bir kuş dövmesi anlamı, yeni bir perspektife doğru itici güç olabilir. Bu hayvanlar gökyüzünde yüksek uçarlar ve bu yüzden insanlara dünyevi yaşam ve manevi hayat arasında bir köprü sağlayan tanrıların elçileri kabul edilir.

"Özgürlük" anlamına gelen bir başka dövme kalemi

anlamına-dövme kalem-önkol
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 42/43

Güvercin dövmesi anlamı yutkunmanınkine benzer, ama aynı zamanda barışa ve sevgiye bir aldatmaca da ekler. Phoenix, bir dövme modeli olarak, derin bir anlamla dolu olan efsanevi bir yaratıktır. Yunan mitolojisinde, bir anka kuşu, periyodik olarak yeniden doğmuş, yeniden doğmuş uzun ömürlü bir kuştur. Güneş ile ilişkili olan bir anka kuşu, alevler içinde tüketildikten sonra küllerden çıkan yeni hayatın taşıyıcısıdır.

Baykuş ve baykuş dövmeleri ve anlamları

baykuş eğlenceli dövme anlamı
Dövme Anlamları - 40 Daha Estetik Desenler Arkasındaki Sembolik | Dövmeler | 43/43

Baykuşlar ve baykuşlar sihir, gizem ve gizli bilgiyi çağrıştıran gece kuşlarıdır. Ve geceden bahsederken, baykuşların da bağlı olduğu ay. Ayın yenilenme döngüleri ile kadınlık ve doğurganlığın bir simgesi haline gelirler. Mitoloji, baykuşların bilgelik sembolleri ve bu esrarengiz kadınlık olduğunu düşünmektedir.

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 51 = 61

Back to top