Rostliny, dekorativní a balkonové uspořádání – 30 čerstvých nápadů

balkon-styl-středomořské-lezení-rostliny-koberce-nábytek-teak-ratanový balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 1/31


Nezáleží na tom, zda je balkon slunný nebo stinný, správná volba rostlin, nábytku a obrazovky udělá tento koutek pohodlný a příjemný. Balkon je nedílnou součástí bytu. Je to jen pár kroků od všech místností v domě. Zde si můžete vychutnat šálek kávy v plném pohodlí a odpočívat. Výběr dobrých druhů rostlin, vhodný nábytek a perfektní dekorace závisí nejen na vašich preferencích, ale i na jejich expozici. Chcete-li vám představit nápadybalkonové uspořádání úspěšné, výběr druhů rostlin a dobrá dekorace, podívejme se na níže uvedené fotky.

Tipy na rozložení balkonu na východ

Nákresy-balkón-table-wood-panel-rostlina-zeleno-odstín-ratan-ikea
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 2/31

Balkon orientovaný na východ je ideálním místem pro příjemnou snídani. Obklopena rostlinami a květinami, pohodlně usazenými v křesle, mohli jsme obdivovat první paprsky slunce. Ale co potřebujeme, aby naše pohodlí bylo úplné? Některé pohodlné židle a dostatečně velký stůl pro bohaté snídaně jsou povinné pro balkon orientovaný na východ. Do poledne se tam usadí stíny a z tohoto důvodu je nutné vybrat rostliny, které tolerují částečný odstín. Ideální druhy rostlin pro balkón vystavené na východ jsou: sedmikrásky, netrpěliví, lobelia, fuchsie atd. Petunias a geraniums také milují plné slunce a uspokojí nás s jejich barvami a vůní po celé léto.

Správná volba podlahy je také velmi důležitá pro naše venkovní pohodlí. Terakotové povlaky jsou velmi vhodné, protože tento materiál uchovává teplo ranního slunce a uvolňuje ho postupně. Použijte pestrobarevné dekorativní prvky, nábytek a květináče, jako je červená a žlutá, aby se zachovala slunečná nálada, i když slunce nesvítí přímo na balkoně.

Balkon s orientací na jih - nápady a tipy

terénní úpravy-balkón-deštník-bílé-židle-kované železné desky-kulaté rostliny-zelený balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 3/31

Balkon na jih je slunečný po celý den. Je to ideální místo pro všechny, kteří milují slunce a kteří se domnívají, že to není nikdy příliš horké a slunečné. Zde jsou nezbytné střechy a markýzy, protože bez dobrého opalovacího krému by balkony, které směřují na jih, byly v letních dnech nepoužitelné. To se týká zejména rostlin, protože také vyžadují dobrou ochranu proti horkému slunci v poledne.
Dobrým druhům rostlin pro takovýto balkon jsou středomořské rostliny jako: oleandr, olivovníky, levandule atd. Rovněž vhodná volba se dělí a petúnie, ale ty vyžadují pravidelné zavlažování a adekvátní výkrm. Lantana, bougainvillea, zinnia a ibišek mohou být pěstovány ve velkých kadeřnicích. Dokonce i v případě dočasného sucha budou odolné následujícím rostlinám: koryto tráva, rytíř-jedenáct hodin, pelargónie a námořní asteroid.

Hrnková levandule - nádherná myšlenka pro středomořský balkon

Nákresy-balkon patře-wood-bílo-levandule-pot-pletená-box-ball
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 4/31


Balkon ve středomořském stylu s levandulem a olivovým hrncem, kovové lucerny a načechrané polštáře

1

Rozvržení-balkónové-židle-dřevo-polštáře-bílo-fialová-levandule-olivový olej jar lucerny
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 5/31

Sponzorované odkazy

Kovový nábytek nebo ten, který je ozdoben kovovými prvky, se snadno ohřívá na slunci a vyžaduje koláče a polštáře. Dokonce i kamenné podlahy nejsou dobrou volbou, zejména pro ty, kteří na balkoně nemají pantofle. Dřevěné nebo kompozitní dřevěné obklady jsou ideální pro balkon orientovaný na jih. Venkovní motley koberce jsou také dobrou volbou. Nábytek z dřeva (teak, proutí, ratan) může ztratit svou barvu, vystavený přímému slunečnímu záření, ale existují speciální laky, které poskytují dobrou ochranu proti dřevěným paprskům. Nejdůležitějším doplňkem pro balkon orientovaný na jih jsou markýzy nebo baldachýn, lehátka, zásobníky na vodu atd.

Balkon s výhledem na západ

balkon-nábytek-zelené-kov-židle-bílé-stůl-zelené-rostliny-byliny-hrnce balkon uspořádání
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 6/31


Brzy odpoledne je balkón orientovaný na západ slunný. Toto je ideální místo, kde si po dokončení denní práce můžete užít poslední paprsky slunce. Rostlinné druhy, které preferují částečný odstín, jsou na takovém balkoně vítány. Jejich krásné barvy a svůdná vůně poskytnou pohodlí a vytvoří oázu smyslů. Bílé a žluté květy stále svítí před začátkem setmění. Větší a bohatší květiny (např. Petunia a lilie), tím více odrážejí světlo. Vhodné aromatické rostliny: ozdobný tabák, andělská trubka, hesperis, večerní pupenka apod.
Kovový nábytek není vhodný ani pro balkóny orientované na západ. Pro takový balkon je nutná markýza nebo deštník. Malý stůl pro koktejly a originální lucerny zpříjemní balkón. Velké ozdobné rostliny jsou velmi praktické. Malý přenosný gril je ideálním doplňkem pro outdoorové večírky s přáteli. Je třeba vzít v úvahu, že západní balkon je často vystaven větru.

Balkon s výhledem na sever

terénní úpravy-balkon-lierres-květiny-židle-stůl-kov-polštáře-koberce-rustikální terénní balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 7/31


Snížené množství světla má přístup na severní balkon. Proto je to naše oblíbené místo, když je horko. Komfortně usazené na gauči a obklopené bohatou vegetací, máme dojem, že jsme v lese. Zde jsou ideální rostliny: hortenzie, lobelie a kapradina. Původní sázecí stroje, dekorativní nástěnné malby a příslušné doplňky přinesou barvu potřebnou pro barvu.
Rostliny, které tolerují stín, jsou: netrpělivé, begony, fuchsie a lobelie. Pro stinné balkony jsou velmi vhodná kopřiva, kapradiny, hosta a hejchery. Jejich krásné listy přinášejí další barvu na balkon.

Červené židle na židli přinášejí balkon na barvu a svěžest

Nákresy-balkón-rostlina-zeleno-box-lucerna-karbanátky-červeno-židle-table-wood
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 8/31

Musíme přidat dekorace a nábytek v jasných barvách, protože odrážejí světlo a chladí balkon. Čistá bílá není přiměřená volba. Jasné barvy žluté a červené přinášejí dobrý humor. Dešťová voda a rosa se pomalu vysychají, takže terakotová dlažba je zde nejvhodnější. Vysoce kvalitní plastový nábytek, pohodlné polštáře a teplé přikrývky - to jsou základní doplňky, které potřebujeme.

Který balkon nábytek si vybrat a proč?

balkón-stůl-židle-dřevěné polštáře-deky-zelené-rostliny-hortenzie balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 9/31

K dispozici jsou vhodné modely nábytku pro všechny balkony a jejich výběr závisí obecně na rozměrech tohoto prostoru. K dispozici je moderní nábytek s polstrovanými a pohodlnými polštáři a matracemi, které projevují charakter interiéru na balkoně. K dispozici jsou také praktické židle a stoly speciálně navržené pro malé balkony ve městě. Rozmanitost materiálů je také působivá (plast, kov a dřevo) podle osobních preferencí.

Na balkoně rostou květiny a zelené rostliny

terénní úpravy-balkon-olivier-hortenzie-nábytek-dřevo-byliny-aromatický balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 10/31

Zde je rozhodující výběr druhů rostlin vhodných pro podmínky na balkonu. Tak budeme mít během několika měsíců bohatou a příjemnou vegetaci. Po dlouhém období nachlazení, na trhu nám nabízí „letní nálady“ hrnce - pelargónie, Lobelia, petunie a mnoho dalších rostlin s krásnými květy. Pro náš balkon si musíme vybrat rostliny, které jsou plné pupínek, ale které ještě nejsou kvetoucí.

Trvalky rostliny pro balkón

balkon-nátěr-dřevo-kompozit-židle-stůl-dřevo-květiny-hrnce-přikrývky vybavení balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 11/31

S každoročními rostlinami v květináčích můžeme na balkoně pěstovat rostliny s dlouhou životností. Jedná se například o bergenii, kapradiny a zejména o hosty, jejichž listy jsou modré a zelené, svěží a zdobené bílou nebo žlutou čarou. Hydrangeas a rododendrony rostou dobře u velkých rostlin.
Trvalky na balkonu vyžadují zvláštní půdu. Jedním z problémů s rostoucími trvalkami je, že společná půda není vhodná pro trvalky. Je tomu tak proto, že hnůj, který obsahuje půda dříve nebo později, je vyčerpán. Proto je nutné použít speciální půdy pro rostliny v květináčích.
Je lepší, abychom si položili velké sázecí stroje, v nichž půda nemůže rychle vyschnout. Přepravky nejsou vhodné pro vysoké rostliny. Tyto druhy nebudou dobře chráněny a silný vítr je rozbije. Nesmíme zapomínat, že rostliny budou repotovány včas, jinak budou rostoucí a křehké. Výběr velmi zdravých rostlin bez rostlin na listí je velmi důležitý. Například padlí budou rychle napadat všechny rostliny a způsobí nám problémy. Je důležité pravidelně odstraňovat vybledlé květy tak, aby rostliny soustředily své úsilí na nové květiny.

Stínové rostliny na balkoně

terénní úpravy-balkón-koberec-stůl-židle-dřevo-desky-geranium-dracaena-hortenzie balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 12/31

Dokonce i na balkoně, slunečné jen pár hodin denně, jsme mohli růst spoustu letních květin. Bílé květináče odrážejí světlo a dokonce osvětlují stínované rohy. Rostliny s květy a vícebarevnými listy mění atmosféru. Fuchsiové například budou lepší v stínu, protože silné slunce může rychle vypálit jejich listy. Begóny, borovice, borovice, hortenzie a impatiens jsou perfektní volbou pro stinné balkony.
Jak jsme již zmínili, slunečný balkon vyžaduje dobrou ochranu před slunečním zářením, protože ani my ani rostliny nemůžeme odolat zářením bezohledného slunce. To je důvod, proč jsou markýzy a markýzy zásadní. Pouze kaktusy a sukulenty tolerují ohnivé slunce, protože jejich listy jsou malé "vodní nádrže", které jsou odolné proti vlnám a suchu.
Při správné dekoraci bychom mohli balkón pohodlněji uvítat. Svítidla, nástěnné svícny a svícny vytvoří příjemnou a kouzelnou atmosféru. Kavárna s ptačími lázněmi, například, je krásným přírůstkem, který bude mít vnější charakter. Když padne noc, poskytne nám teplá přikrývka potřebné pohodlí.

Výběr květináčů by neměl být přehlížen

terénní úpravy-balkón-olivový-hrnce-stůl-bílé-polštáře-bílá uspořádání balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 13/31

Květináče s vodní rezervací jsou velmi praktické a zvláště vhodné pro balkóny. Tyto hrnce mají v nádrži zabudovanou vodu a kořeny rostliny absorbují množství potřebné vody. Úroveň vody v rezervě je v současnosti viditelná. Přívod vody by se neměl plnit, protože pokud mají kořeny neustálý přístup k vodě, hrozí nebezpečí hniloby.
Rozmanitost modelů květináčů a sázečů je nevyčerpatelná. Jaké jsou výhody terakotové a plastové? Je to často otázka. Terakota je velmi těžká. Tato vlastnost činí rostliny velmi stabilní vůči silnému větru. Sazenice terakoty jsou ideální pro vysoké rostliny. Pokud plánujete nechat některé rostliny na balkonu i v zimě, pak budete potřebovat terakotové sázecí stroje - tento materiál neabsorbuje vodu a je odolný vůči nachlazení. Navzdory tomu je vhodné, aby nohy byly fixovány na plantáži, protože voda může volně proudit a že nezmrazuje. Ale váha terakotových plantáží může být problémem na podzim, například když je musíte dostat zpátky. To je důvod, proč imitace terakot, z plastu, jsou stále více a více populární.

Které podlahy si vybrat na balkon

Rozvržení-balkónové-dlaždice-podlahové ubrusy, židle-dřevo-polštáře-kámen-dýha-platit-ratan
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 14/31

Betonová podlaha je opravdu tvrdá a relativně levná, ale je studená a obecně nenabízí zvláštní estetiku. Pouze žulové nebo kompozitní dřevěné podlahy a venkovní koberce mohou balkón přivítat a příjemně.

Balkon s příjemnou atmosférou zdobenou petuánemi, levandulem a sedmikrásky

Rozvržení-balkonové židle stůl dřeva potaženého přízemní dřevěné kompozitní sedmikrásky, levandule
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 15/31

Dřevo je teplé a příjemné a na rozdíl od kamenných dlaždic není příliš horké. Dlaždice z porcelánového dřeva jsou další moderní a praktická varianta. Koberec je nejvíce dekorativní a praktická varianta současně. Proto budeme mít vždy jinou atmosféru, která je způsobena různými vzory a barvami. Vlhkost nezůstává pod kobercem, což je její největší výhoda.

terénní úpravy-balkón-koberce-prokládané-židle-dřevo-modrá-květiny-růžové-pos-terakota-bedny uspořádání balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 16/31

Koberce z kamenů jsou relativně nové. Představují prvky složené z kusů drceného mramoru a pryskyřice, dobře promíchané. Jejich estetikou a funkčností jsou ideální pro balkony, terasy a zahrady.

Ochrana před sluncem a stínění na balkoně

balkon-rostliny-lezecké židle-plast-oranžový jazyk-tchána-balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 17/31

Nezáleží na tom, jestli máme na balkoně snídani nebo sklenku vína. Pokud bychom leželi na lehátku, užívali bychom si slunce, rádi bychom byli dobře chráněni před zvědavými pohledy sousedů, že? Proto by se obrazovka neměla podceňovat. Vinohradník lezeckých rostlin je opravdu krásný, zajistí přírodní estetiku na balkon a dobrou ochranu našich rodin a sebe.

terénní úpravy-balkón-podlaha-dřevo-kompozit-rozkládací pohovka-dlaň-květiny-bílá-girlandy-světlo-kování balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 18/31

Nákresy-balkón potažený pozemní dřeva koberec lemovaný bench-polštáře-dřevěné květiny
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 19/31

Nákresy-balkón-levandule-kbelík-box-myšlení travní koberec ornament
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 20/31

terénní úpravy-balkón-levandule-hrnce-boxwood-terénní balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 21/31

terénní úpravy-balkon-lavice-stůl-dřevěné-polštáře-carillon-wind-plant-spider uspořádání balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 22/31

terénní úpravy-balkon-lavice-pryskyřice-stůl-nízké-květiny-polštáře balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 23/31

balkónové židle-polštáře-polštářky-polštářky-růžovo-bílé balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 24/31

balkon-styl-středozemí-pergola-oleandr-palmy-hrnce-terakota-podlahy-dřevo-aspekt vybavení balkón
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 25/31

balkon-podlahy-dřevo-kompozitní-pohovka-židle-dřevo-brise-vue-bambusový balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 26/31

balkon-nábytek-kov-galettes-zelené-koberce-hodiny-zelené-rostliny-lucerna balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 27/31

terénní úpravy-balkón-polštáře-podlahové-koberec-cash-wood-břečťan-lucerna terénní balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 28/31

nábytek-balkón-židle-kov-stůl-dřevěné-koberce-modrá-desky-obývací pokoj balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 29/31

balkonové židle-kovové-galettes-koberce-garland-light-ivy-onagre uspořádání balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 30/31

terénní úpravy-balkon-lavici-palety-dřevěné koberce-černé-bílo-zelené-rostliny-polštáře balkon
Rostliny, dekorace a balkon podle jeho výstavy - 30 čerstvých nápadů | Balkon | 31/31

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 43 = 47

Back to top