Rastliny, dekor a balkón – 30 nových nápadov

balkón-štýl-stredomorské lezenie-rastliny-koberce-nábytok-teak-ratanový balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 1/31


Bez ohľadu na to, či je balkón slnečný alebo tienistý, správna voľba rastlín, nábytku a obrazoviek robí tento kúpeľ pohodlný a príjemný. Balkón je neoddeliteľnou súčasťou bytu. Nachádza sa len pár krokov od každej miestnosti v domácnosti. Tam si môžeme vychutnať šálku kávy v plnom pohodlí a relaxovať. Výber dobrých rastlinných druhov, vhodného nábytku a perfektnej výzdoby závisí nielen na vašich preferenciách, ale aj na jeho vystavení. Ak chcete získať nápady nabalkónové usporiadanie úspešné, výber druhov rastlín a dobrá dekorácia, poďme sa pozrieť na fotografie nižšie.

Tipy na usporiadanie balkónov na východ

Nákresy-balkón-table-wood-panel-rastlina-zeleno-odtieň-ratan-ikea
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 2/31

Balkón orientovaný na východ je ideálnym miestom pre pekné raňajky. Obklopený rastlinami a kvetmi, pohodlne usadenými v kresle, môžeme obdivovať prvé slnečné lúče. Ale čo potrebujeme na to, aby náš komfort bol úplný? Niektoré pohodlné stoličky a doska dostatočne veľké na bohaté raňajky sú povinné pre balkón orientovaný na východ. Do poludnia sa usadia tiene a z tohto dôvodu je potrebné vybrať rastliny, ktoré tolerujú čiastočný odtieň. Ideálne druhy rastlín na balkón vystavený na východ sú: sedmokrásky, netrpezliví, lobelia, fuchsia atď. Petúnia a pelargóny tiež milujú plné slnko a počas leta nás uspokojí s ich farbami a vôňou.

Správna voľba podlahy je tiež veľmi dôležitá pre naše vonkajšie pohodlie. Terakotové nátery sú veľmi vhodné, pretože tento materiál zachováva teplo ranného slnka a postupne ho uvoľňuje. Použite pestrofarebné dekoratívne prvky, nábytok a kvetináče, ako je červená a žltá, aby sa zachovala slnečná nálada, aj keď slnko svieti priamo na balkóne.

Rozloženie balkónov na juh - nápady a tipy

terénne úpravy-balkón-dáždnik-biele stoličky-kované železné dosky-okrúhle rastliny-zelený balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 3/31

Balkón orientovaný na juh je celý deň slnečný. Je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí milujú slnko a ktorí sa domnievajú, že nikdy nie je príliš horúci a slnečný. Tu sú dôležité eskalácie a markízy, pretože bez dobrého opaľovacieho prostriedku by balkóny smerujúce na juh boli počas letných dní nepoužiteľné. To sa týka najmä rastlín, pretože tiež vyžadujú dobrú ochranu pred horúcim slnkom v poledne.
Dobrým druhom rastlín pre takýto balkón sú stredomorské rastliny ako: oleander, olivovníky, levanduľa atď. Hrušky a petúnia sú tiež vhodnou voľbou, ale tieto vyžadujú pravidelné zavlažovanie a primerané výkrm. Lantana, bougainvillea, zinnia a ibištek môžu byť pestované vo veľkých kvetináčoch. Dokonca aj vtedy, ak dôjde k prechodnému suchu, budú odolné nasledujúce rastliny: korytnačka, rytier - jedenásť hodín, pelargónia a námorný asteroid.

Kvetinová levanduľa - nádherná myšlienka pre stredomorský štýl Balkón

Nákresy-balkón poschodí-wood-bielo-levanduľa-pot-pletená-box-ball
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 4/31


Balkón v stredomorskom štýle s levanduľovým a olivovým hrncom, kovovými lampami a načechranými vankúšmi

1

Rozvrhnutie-balkónové-stoličky-drevo-vankúše-bielo-fialová-levanduľa-olivový olej jar lucerny
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 5/31

Sponzorované odkazy

Kovový nábytok alebo ten, ktorý je ozdobený kovovými prvkami, ľahko ohrieva na slnku a vyžaduje koláče a vankúše. Dokonca ani kamenné podlahy nie sú dobrou voľbou, najmä pre tých, ktorí na balkóne nemajú papuče. Drevené alebo kompozitné drevené obklady sú ideálne pre balkón orientovaný na juh. Vonkajšie motley koberce sú tiež dobrou voľbou. Drevený nábytok (teak, prútie, ratan) môže stratiť svoju farbu, vystavený priamo slnečnému žiareniu, ale existujú špeciálne laky, ktoré poskytujú dobrú ochranu proti dreveným lúčom. Najdôležitejším doplnkom na balkón orientovaný na juh sú markízy alebo baldachýn, lehátka, zásobníky na vodu atď.

Balkón smerom na západ

balkón-nábytok-zelené-kovové-stoličky-biely-stôl-zelené-rastliny-bylinky-hrnce balkón rozloženie
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 6/31


V skorých popoludňajších hodinách je balkón orientovaný na západ slnečný. To je ideálne miesto na vychutnanie si posledných slnečných lúčov po dokončení dennej práce. Rastlinné druhy, ktoré uprednostňujú čiastočný odtieň, sú vítané na takom balkóne. Ich krásne farby a zvodná vôňa poskytnú komfort a vytvoria oázu pre zmysly. Biele a žlté kvety stále žiaria pred začiatkom súmraku. Väčšie a hojnejšie kvety (napr. Petúnie a ľalie), tým viac odrážajú svetlo. Vhodné aromatické rastliny: okrasný tabak, anjelská trúbka, hesperis, večerná prsia, atď.
Kovový nábytok nie je vhodný ani pre balkóny smerujúce na západ. Pre taký balkón je potrebná markíza alebo dáždnik. Malý stôl pre koktaily a originálne lucerny urobí balkón príjemnejším. Veľké dekoratívne plantáže sú veľmi praktické. Malé prenosné grilovanie je ideálnym doplnkom pre vonkajšie párty s priateľmi. Je potrebné vziať do úvahy, že západný balkón je často vystavený vetru.

Balkón smerom na sever

terénne úpravy-balkón-lierres-kvety-stoličky-stolové-kovové-vankúše-koberce-rustikálne terénne úpravy balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 7/31


Zmenšené množstvo svetla má prístup na balkón orientovaný na sever. Preto, keď je to horúco, je to naše obľúbené miesto. Pohodlne sediaci na gauči a obklopení bohatou vegetáciou, máme dojem, že sme v lese. Tu ideálne rastliny sú: hortenzie, lobelia a kapradina. Pôvodné sadby, dekoratívne nátery na stene a príslušné príslušenstvo prinesú potrebnú farbu.
Rastliny, ktoré tolerujú odtieň, sú: netrpezliví, begónie, fuchsie a lobelia. Pre tieňované balkóny sú veľmi vhodné horčica, papradie, hosta a heuchery. Ich krásne lístie prinášajú na balkón extra farbu.

Červené čiapky stoličky prinášajú na balkóne farbu a sviežosť

Nákresy-balkón-rastlina-zeleno-box-lucerna-karbonátky-červeno-stoličky-table-wood
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 8/31

Musíme pridať dekorácie a nábytok v jasných farbách, pretože odrážajú svetlo a chladia balkón. Čistá biela nie je vhodnou voľbou. Jasné farby žltej a červenej farby prinášajú dobrý humor. Dažďová voda a rosa sa pomaly vysychajú, takže podlaha s terakotovou dlažbou je najvhodnejšia. Vysoko kvalitný plastový nábytok, pohodlné vankúše a teplé prikrývky - to sú základné doplnky, ktoré potrebujeme.

Ktorý balkónový nábytok si vybrať a prečo?

balkón-stoličky-stoličky-drevené-vankúše-deky-zelené-rastliny-hydrangeas balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 9/31

K dispozícii sú vhodné modely nábytku pre každý balkón a ich voľba závisí vo všeobecnosti na rozmeroch tohto priestoru. K dispozícii je moderný nábytok s polstrovanými a pohodlnými vankúšikmi a matracmi, ktoré projektujú charakter interiéru na balkóne. K dispozícii sú tiež praktické stoličky a stoly špeciálne navrhnuté pre malé balkóny v meste. Rozmanitosť materiálov je tiež pôsobivá (plast, kov a drevo) podľa osobných preferencií.

Rastú kvetiny a zelené rastliny na balkóne

terénne úpravy-balkón-olivier-hortenzie-nábytok-drevo-byliny-aromatický balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 10/31

Tu je rozhodujúci výber rastlinných druhov vhodných pre podmienky na balkóne. Preto budeme mať počas niekoľkých mesiacov bohatú a príjemnú vegetáciu. Po dlhom období chladu nám trh ponúka "letnú náladu" v kvetináčoch - pelargónoch, lobeliach, petúniech a mnohých ďalších rastlinách s krásnymi kvetmi. Pre náš balkón si musíme vybrať rastliny, ktoré sú plné pupienkov, ale ktoré ešte nie sú kvitnuté.

Trvalky rastliny na balkón

balkón-obloženie-drevo-kompozit-stoličky-stolové-drevo-kvetiny-hrnce-prikrývky vybavenie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 11/31

S ročnými rastlinami v kvetináčoch môžeme na balkóne pestovať rastliny s dlhou životnosťou. Ide napríklad o bergenia, kapradiny a najmä o hosty, ktorých listy sú sfarbené modro-zelené a zdobené bielymi alebo žltými líniami. Hydrangeas a rododendrony dobre rastú u veľkých pestovateľov.
Trvalky na balkóne vyžadujú špeciálne pôdy. Jedným z problémov s rastúcimi trvalkami je, že bežná pôda nie je vhodná pre trvalky. Je to preto, že hnoj, ktorý obsahuje pôda, skôr alebo neskôr je vyčerpaný. Preto je potrebné, aby sme použili špeciálne pôdy pre rastliny v črepníkoch.
Je lepšie, aby sme sa pustili do veľkých pestovateľov, v ktorých pôda nedokáže rýchlo vyschnúť. Prepravky nie sú vhodné pre vysoké rastliny. Tieto druhy nebudú dobre chránené a silný vietor ich zlomí. Nesmieme zabudnúť na to, aby sme rastliny prerastali v čase, inak budú rásť vysoké a krehké. Výber zdravých rastlín bez výskytu hmyzu na listoch je veľmi dôležitý. Napríklad vtáctvo rýchlo napadne všetky rastliny a spôsobí nám problémy. Je dôležité pravidelne odstraňovať vyblednuté kvety, aby rastliny sústredili svoje úsilie na nové kvety.

Rastliny na balkóne

terénne úpravy-balkón-koberec-stoličky-stoličky-drevo-dosky-geranium-dracaena-hortenzie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 12/31

Dokonca aj na balkóne, slnečné len niekoľko hodín denne, by sme mohli pestovať veľa letných kvetov. Biele kvetináče odrážajú svetlo a dokonca osvetľujú tieňované rohy. Rastliny s kvetmi a viacfarebnými líškami spôsobujú, že atmosféra je rôznorodá. Fuchsias, napríklad, bude lepší v tieni, pretože silné slnko môže rýchlo spáliť ich listy. Begónie, borovica, břečťan, hydrangea a impatiens sú ideálnou voľbou pre tieňované balkóny.
Ako sme už uviedli, slnečný balkon vyžaduje dobrú ochranu pred slnkom, pretože ani my, ani rastliny nemôžeme odolávať lúčom bezohľadného slnka. Preto sú nevyhnutné markízy a markízy. Iba kaktusy a sukulenty tolerujú ohnivé slnko, pretože ich listy sú malé "vodné nádrže", ktoré sú odolné voči horúčave a suchu.
Pri správnej dekorácii by sme mohli urobiť balkón pohodlnejším a príjemnejším. Svietidlá, nástenné svietniky a svietniky vytvárajú príjemnú a čarovnú atmosféru. Napríklad fontánska vanička je krásny doplnok, ktorý dá vonkajšiu plochu osobnú povahu. Keď padne nočná noc, poskytne nám teplá deka potrebný komfort.

Výber kvetináčov by sa nemal prehliadať

terénne úpravy-balkón-olivový-hrniec-stôl-biely-vankúše-biele usporiadanie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 13/31

Kvetináče s vodnou rezerváciou sú veľmi praktické a obzvlášť vhodné na balkóny. Tieto hrnce majú v nádobe zabudovanú vodu a korene rastliny absorbujú potrebné množstvo vody. Úroveň vody v rezerve je v súčasnosti viditeľná. Prívod vody by sa nemal plniť, pretože ak korene majú neustály prístup k vode, hrozí nebezpečenstvo hniloby.
Rozmanitosť modelov hrncov a sadovníkov je nevyčerpateľná. Ale aké sú výhody terakotových a plastových? Je to často otázka. Terakota je veľmi ťažká. Táto vlastnosť robí sadby veľmi stabilné voči silným vetrom. Terracotta sadenie sú ideálne pre vysoké rastliny. Ak plánujete nechať niektoré rastliny na balkóne aj počas zimy, potom budete potrebovať terakotové sadenie - tento materiál neabsorbuje vodu a je odolný proti chladu. Napriek tomu sa odporúča, aby nohy boli pripevnené k sadbovačom, pretože voľná voda môže voľne prúdiť a nezhŕňa. Ale váha terakotových plantáží môže byť problémom na jeseň, napríklad keď ich musíte dostať späť. To je dôvod, prečo imitácie terakoty, vyrobené z plastu, sú čoraz populárnejšie.

Ktoré podlahy vybrať na balkón

Rozvrhnutie-balkónové-dlaždice-podlahové obrusy, stoličky-drevo-vankúše-kameň-dyha-platiť-ratan
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 14/31

Betónová podlaha je naozaj tvrdá a pomerne lacná, ale je zima a vo všeobecnosti neponúka špeciálnu estetiku. Iba žulové alebo kompozitné drevené podlahy a vonkajšie koberce môžu robiť balkón príjemným a príjemným.

Balkón s príjemnou atmosférou zdobený petúniou, levanduľou a sedmokrásky

Rozvrhnutie-balkónové stoličky stôl dreva potiahnutého prízemný drevené kompozitné sedmokrásky, levanduľa
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 15/31

Drevo je teplo a príjemné a na rozdiel od kamenných dlaždíc nie je príliš horúco. Obklady z porcelánového dreva predstavujú ďalší moderný a praktický variant. Koberec je najviac dekoratívny a praktický variant súčasne. Takže budeme mať vždy inú atmosféru, ktorá je spôsobená rôznymi vzormi a farbami. Vlhkosť nezostáva pod kobercom, čo je jej najväčšia výhoda.

terénne úpravy-balkón-koberec-prúžkované-kreslo-drevo-modrá-kvety-ružové-pos-terakota-bedni usporiadanie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 16/31

Kamenné koberce sú relatívne nové. Predstavujú prvky zložené z kusov rozdrveného mramoru a živice, dobre zmiešané. Ich estetika a funkčnosť ich robí dokonalou pre balkóny, terasy a záhrady.

Ochrana pred slnkom a stráženie na balkóne

balkón-rastliny-horolezecké-stoličky-plast-oranžová-jazyk-svadobný balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 17/31

Nezáleží na tom, či máme na balkóne raňajky alebo pohár vína. Ak by sme ležali na lehátku a bavili sa slnkom, chceli by sme byť dobre chránení pred zvedavými pohľadmi susedov, nie? Preto by sa obrazovka nemala podceňovať. Vinohradník lezeckých rastlín je naozaj krásny, zabezpečí prirodzenú estetiku na balkón a dobrú ochranu našich rodín a sami.

terénne úpravy-balkón-podlaha-drevo-kompozit-rozkladacia pohovka-dlaň-kvety-biela-garland-light-fitting balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 18/31

Nákresy-balkón potiahnutý pozemné dreva koberec lemovaný bench-vankúše-drevené kvety
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 19/31

Nákresy-balkón-levanduľa-vedierko-box-myslenie trávny koberec ornament
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 20/31

terénne úpravy-balkón-levanduľa-hrnce-boxwood-terénne úpravy balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 21/31

terénne úpravy-balkón-lavica-stôl-drevené-vankúše-carillon-wind-plant-spider usporiadanie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 22/31

terénne úpravy-balkón-bench-resin-table-low-flowers-vankúše balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 23/31

balkónové kreslá-vankúše-brečtan-vankúše-vankúše-ružovo-biele balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 24/31

balkón-štýl-stredozemí-pergola-oleander-palmy-hrnce-terakota-podlahy-drevo-vybavenie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 25/31

balkónové podlahy-drevo-kompozitné-gauč-kreslo-drevo-brise-vue-bambusové balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 26/31

balkón-nábytok-kov-galettes-zelené-koberce-hodiny-zelené-rastliny-lampáš balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 27/31

terénne úpravy-balkón-vankúše-podlaha-koberec-cash-wood-brečtan-lucerna terénne úpravy balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 28/31

nábytok-balkón-stoličky-kov-stôl-drevo-koberce-modrá-dosky-kryt obývacej balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 29/31

balkón-stoličky-kov-galettes-koberce-garland-svetlo-brečtan-onagre usporiadanie balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 30/31

terénne úpravy-balkón-lavica-palety-drevo-koberce-čierne-biele-zelené-rastliny-vankúše balkón
Rastliny, výzdoba a balkón podľa jeho výstavy - 30 nových nápadov Balkón | 31/31

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =

Back to top