Bahçe ve balkon için en güzel tırmanma tesisleri

Tırmanma bitkiler pergole-vlanche-ortanca
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/01


Yanılmıyorsam, bütün çiçekleri severiz. İster balkonda ister bahçede bitki olsun, güzel renkleri ve baştan çıkarıcı kokularla çevrili, rahat bir şekilde hissedilir. Ve gerçekten harika! Çiçek çeşitliliği arasında, unutmayalım tırmanma tesisleri ! Seviyelerde çok sayıda peyzaj olanağı sunuyor ve dış mekanı ilginç renk ve şekillerle dekore ediyorlar. Bahçede, yeteneğini tasarımcı olarak göstermek için çok daha fazla fırsat var, çünkü kullanılabilecek kemerler, çitler, duvarlar, pergolalar ve ağaçlar var. Ancak balkon, farklı türlerdeki tırmanma bitki ve çiçeklerini yetiştirmek için bize iyi bir ortam sağlıyor. Ve inan bana, buna değer çünkü daha sonra, eşsiz güzellikten ödüllendirileceksiniz.

Bahçe ve balkon için tırmanma tesisleri - çarkıfelek

Bitki tırmanma-Tutku-çiçek-narin leylak
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/02

Bugün size bahçe ve balkonunuzu tırmanma tesisleri ile süslemenize ilham verecek bazı fikirler vermek istiyoruz. Galerimizdeki türlerin her biri, bitkinin ihtiyaç duyacağı ekim ve bakım konusunda size daha fazla bilgi vereceğimiz fabrika atölyelerinde satın alınabilir. Tohumlar ve filizler, hem çiçek dikim hem de tırmanma bitkilerinin çeşitleridir. Güzel fotoğraf galerimize göz atın ve orijinal fikirlerimizden ilham alın. Tüm türlerin Nisan ayında ve Mayıs ortasına kadar ekilmesi gerektiğini dikkate alın.

"Tutku çiçeği" en güzel çiçekli sürüngenler arasında

Bitki tırmanma-çiçek-bahçe-süslemeleri çarkıfelek
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/03

Güzel "tutku çiçeği" en ünlü tırmanma tesislerinden biridir ve bahçede ve balkonda büyümek için çok uygundur. O sıcaklığı sever ve çiçekleri muhteşem ve kokulu. İspanyol göçmenler, bu isimle, Mesih'in tutkusunun Hristiyan sembolünü çiçeklerinde tanıdığı için ona verdi. Passionflower kemerleri, kemerleri, duvarları ve çitleri süslemektedir.

Çarkıfelek olağanüstü çiçek üzerinde kapat

Bitki tırmanma-çiçek-bahçe-balkon-çarkıfelek
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/04


Bu bitkiyi tercih ederseniz, bahçedeki en güneşli yeri veya güneye bakan balkonu seçin. Sıcaklığını ve ışığını sever, bu yüzden çiçeklerinin mayıstan eylül ayına kadar gelişmesi özellikle önemlidir. Bitkiyi nemli toprağı sevdiği için, çiçekleri bolca suyla sulandırın ve yaprakları suyla spreyleyin. Sonbaharın gelişiyle birlikte, kış aylarında Çarkıfelek'i getirin.

1

Bahçeye Tırmanma Tesisleri - Pandorea jasminoides

Bitki tırmanma-Pandorea-çiçek-narin-beyaz
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/05

Sponsorlu Bağlantılar

En çok bilinen ikinci dağcı, Jasmine-trompet olarak da bilinen Pandorea jasminoides'tir. Kokulu çiçekler ile tropikal bir çiçeğidir. Yüksekliği 6 metreye kadar çıkabilir. Pandorea jasminoides güneşli yerleri ve ıslak toprakları sever. Bu sevimli tırmanma çiçeği, bahçe ve balkon için idealdir. Tohumların Nisan ve Mayıs aylarında ekilmesi gerekir ve çiçekler hazirandan eylül ayına kadar çiçek açar.

Jasmine-Trumpet ayrıca pembe renkte yeşerir ve Begonias ailesinin bir parçasıdır.

Bitki tırmanma-çiçek-bahçe-balkon-Pandorea-jasminoides
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/06


İnanılmaz derecede, çok düşük sıcaklıklara eksi 5 dereceye kadar dayanabilir. Bu, tesisin kışları dışarıda geçirebileceği anlamına gelir. Bahçeye yerleştirirseniz ve bulunduğunuz bölgedeki iklim hafifse, donma riskini önlemek için yaprak, saman ya da uygun bulduğunuz her şeyle sapın etrafındaki alanı kapatın.

Çiçeklerin kraliçesi ve bahçede güçlü karakteri - gül karşı konulmaz!

Tırmanma bitkileri-rosebush-tezgah-kemer-çim tırmanma bitkiler
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 7/24


Çiçeklerin kraliçesini ve en popüler tırmanma tesislerinden birini - güzel pembe! Tırmanma gülleri, yaz boyunca zengin renk ve çiçek çeşitliliği ile bizi şaşırtıyor. Bazı türler teklif aromafantastik, diğerleri - narin veya büyük çiçekler, ama tüm türlerin güzel olduğu kesin! Sulama konusunda dikkatli olun, çok suya ihtiyaç duymazlar! Haftada bir veya iki kez yeterlidir. İlkbaharda, ana gövdeyi ve yan dallarını alın ve hastalıklı veya donmuş dalları çıkarın. Böylece yaz boyunca kokulu ve fantastik güllerin tadını çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Bahçenizi daha güzel ve romantik hale getirecek pembe ve mavi ortancaları!

Bitki tırmanma-ortanca-çiçek-pembe-mavi
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/08

Ortanca, Hydrangeaceae ailesine aittir. Bu çiçeğin kökeni Güneydoğu Asya'dır ve soğuğa tolerans gösterir. Yapraklar bol ve yaprakları geniş, ortanca balkonda yetişen ortanca büyümeye daha uygun hale getiriyor. Çiçekler haziran-ekim ayları arasında güçlü ve narin salkım ve beyaz ile büyük ve güzel. Ortanca güneşli yerleri tercih ediyor, ancak bitki gölgeleri iyi tolere ediyor. Büyümenin ilk yılından itibaren bu asma hızla büyür.

Clematis bizi hayal ediyor! Ve sen?

bitkiler, yabanasması çiçekler Tırmanma, mor duvar tezgah
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/09

Clematis tür tırmanışı için güzel bir cazibe. Bu güzel tırmanma tesisi, sizin için gerekli bakımı alırsanız 20 veya 30 yıl boyunca bahçenizi süsleyebilir. Clematis güneşli ama çok sıcak yerler ve verimli toprakları tercih ediyor. Konumu dikkatli bir şekilde seçin çünkü bu bitkiler yerlerini değiştirmek istemiyorlar. Akasma özgü olan, köklerinin aşırı ısınmamasıdır. Yani, tüm düşük bitkiler etrafında bitki. Çoğu akasma türü mayıstan eylül ayına kadar gelişir. Bu bitkinin çiçekleri beyaz, mavi, pembe ve mordur. Clematis soğuğa dayanıklıdır, ancak su jelin kökleri iyi korunmalıdır.

"Siyah gözlü Susanne" - güzel bir bitki ismi, öyle değil mi?

Bitki tırmanma-thunbergia-susanne-yeuxnoirs pergola
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 10/24

Afrika'ya özgü çok ünlü bir tırmanma çiçeğidir. En çok bilinen türler, siyah gözlü Suzanne olarak da bilinen popüler Thunbergia'dır. Bu isim çiçeğin ortasındaki siyah "kalbe" borçludur ve bu da bir gözü hatırlatır. Beyaz, mavi ve kırmızı renklerde güzel türler var. Çiçek, rüzgarlardan ve verimli topraklardan korunan güneşli yerleri sever. Su gibi bu tırmanan çiçekler, ancak kökleri çürüyeceği için aşırı suya dalmamaya dikkat edin. Bitki hazirandan eylül ayına kadar çiçek açar. Soğuğa tahammül eder, ancak kış aylarında getirilmelidir.

Kim yasemin, güzelliğinin ve onun parfümünü sevmez!

Bitki tırmanma yasemin çiçeği beyaz-kemer bahçe
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 11/24

Parfümünü kim sevmez? Yasemin Doğu Asya'ya özgüdür ve beyaz veya sarı çiçekleri haziran ayından ekim ayına kadar baştan çıkarır. Bu tırmanma tesisi güçlüdür ve soğuğa dayanabilir. Bu nedenle bahçedeki koşullar için mükemmeldir. Ama bunu riske atmak istemezseniz, bir ekici içerisine koyun ve kışın eve gelin. Yasemin bahçede güneşli bir yerde iyi yetişir. Sonbaharda, çiçeklenme sonrası budanmalıdır. Yüksekliği 3 metreye kadar ulaşabilir ve güzel çiçekleri ile tüm duvarı kaplayabilir.

Hanımeli çok ilginç bir tırmanma tesisidir.

Bitki-tırmanma Lonicera-çiçek-güller
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 12/24

Kokulu Hanımeli (Lonicera) Doğu Asya'ya özgüdür. Bu bitki yaz boyunca zengin bir şekilde gelişir. Bereketli toprakları ve gölgeli veya yarı gölgeli alanları tercih eder. Hızla gelişir ve dalları her yöne uzanır. Çiçeklenme mevsimi bittiğinde, dalları kurumaya ihtiyacımız var. Lonicera soğuk toleranslıdır ve bahçede yetiştirmek için çok uygundur.

Taze bir dokunuş vermek için rustik sarmaşık ahşap pergola süsleyin

Tırmanma bitkiler-sarmaşık pergola bahçe
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 13/24

Tırmanma, yeşil ve hızlı büyüyen bir bitki yetiştirmek istiyorsanız, sarmaşık için tercih edin. Bu bitki İngiliz bahçeleri için tipik ve kötü hava koşullarına tahammül ediyor. Yazın güneşli yerleri ve bol sulamayı sever. Donmaya dayanıklı olduğu için bahçelerde ve balkonlarda yetiştirmek için çok uygundur. Ancak bitki hala gençken, bir tencerede yetiştirmek ve kışı eve getirmek en iyisidir.

Bol bitki örtüsü ile teras ve bahçe

Tırmanma bitkiler-çiçek-pembe Mandevilla-teras
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 14/24

Mandevilla sanderi veya Mandévilla, güney Brezilya'ya özgüdür. Hızlı bir büyümeye sahiptir ve 5 metre yüksekliğe ulaşabilir. Güzel kokulu ve narin çiçekleri sarı, beyaz, pembe ve kırmızı renklidir. Bu tırmanma çiçek, hazirandan eylül ayına kadar yaz boyunca çiçek açar. Yarı gölgeli yerleri tercih eder, bu yüzden doğrudan ışığa maruz bırakmayın. Parlak güneş, narin çiçeklere kolayca zarar verebilir. Mandévilla ılımlı sulama tercih ediyor. Kışın eve gidin ve şubat ayında bunu yapabilirsiniz ve ilkbaharda yeni sürgünler geliştirecek.

Pronged fasulye ve salyangoz kabuklarını andıran sarmal çiçekleri

Tırmanma Bitkileri-Fasulye-Caracolle Tırmanma Tesisleri
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 15/24

Karides (Vigna caracalle) Güney Amerika'ya özgüdür. Çiçekleri genellikle beyazdır ve güzel kokuları ile havayı doldurur. Bitki hazirandan eylül ayına kadar çiçek açar. Kök 7 metre yüksekliğe ulaşabilir, çok hızlı gelişir ve farklı yüzeylerde tırmanabilir. Bol çiçek açmak için genç sürgünleri çimdik tavsiye edilir. Bahçede veya terasta yetiştirmeye karar vermenizden bağımsız olarak, Caracolle fasulyesi iyi tahliye edilmiş toprakları tercih eder. Güney veya doğu maruziyetine sahip bir yer seçin. Bu bitkinin melodili olduğunu ve arıları çekeceğini göz önünde bulundurun. Kışın, tesisi eve getirin.

Wisteria romantik tırmanma bitkileridir

Tırmanma-bitkiler-wisteria-pergola-çiçekler-leylak tırmanma bitkileri
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 16/24

Beyaz wisteria ve beyaz güller - bahçeyi süslemek için güzel bir kombinasyon

Bitki tırmanma morsalkım-beyaz-pembe-beyaz
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 17/24

"Desperate Housewives" dizisinden "Wisteria Lane" yi hatırlıyor musunuz? Yetiştiriciler sokağa bir sonraki tırmanma tesisinin adını verdiler. Wisteria veya Glycine, her bahçeye güzellik katacak güzel ve muhteşem bir bitkidir. Wisteria mayıs ve haziran aylarında çiçek açar ve çiçekleri mavi, mor, pembe ve beyazdır. Bu bitki soğuk havayı tolere eder ve sadece bahçelerde yetiştirmek için uygundur. Güneşli bir yere yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Çiçekler ne kadar fazla olursa, o kadar iyi

tırmanma fikirler bitkiler-çiçek-güzel-bahçe-balkon
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 18/24

Çevresinde çok fazla güzellik bulunan ideal tırmanma tesislerinin seçimi belki de zor. Bu ikilemi çözmeyi umuyoruz. Seçiminiz ne olursa olsun, galerimizdeki tırmanma tesisleri sayesinde bahçeniz ve balkonunuz yenilenecektir.

Dipladénia de Sander beyaz

Bitki tırmanma-bahçe-İngiliz tarzı
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 19/24

Çok renkli tırmanma tesisleri ile bahçeyi dekore edin tırmanma bitkiler-rosebush-bengala-kırmızı tırmanma bitkileri
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 20/24

Beyaz ve kırmızı çiçekler ile rosebushes ile güzel bir bahçe

Bitki-sarmaşık gülleri Pergola-tezgah-araba yolu-kaldırım
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 21/24

Beyaz çiçekleri ve kremalı gül bahçesini süsleyin

tırmanma bitkileri-gülsuyu-beyaz-krem-boxwood-trimmed tırmanma tesisleri
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 22/24

Yeşil bahçede beyaz ve mavi çiçekler ile tırmanma bitkiler

Bitki tırmanma beyaz-ahşap küçük kapı
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 23/24

Virginia trompet turuncu çiçekli

Bitki-tırmanma, gölgelik-kereste-bitkiler-trompet-virginia
Bahçe ve balkon için en iyi 12 en güzel tırmanma tesisi | Bahçe | 24/24

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 8 = 2

Back to top